MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Zormanita 1.124 września 2012

Ukazała się nowa wersja konwertera audio Zormanita. W nowej wersji autor dodał automatyczną obsługę rozszerzeń plików, rozszerzenie może być automatycznie usunięte z nazwy pliku źródłowego, do nazwy pliku docelowego zaś można dodawać standardowe rozszerzenie formatu wyjściowego. Oprócz tego zaktualizowane klasy Reggae znajdujące się w archiwum, dodają tryby 24 i 32-bitowe przy zapisie do AIFF, WAVE i surowych danych. Aby Reggae zaktualizowało się automatycznie, wystarczy instalować program załączonym skryptem. Archiwum z programem znajduje się na MorphOS Files.

Zamieszczone przez: admin, 6 komentarzy

Komentarze:

 • Avatarkrashan

  Oczywiście aktualizacja Reggae dodaje te 24 i 32 bity nie tylko do Zormanity. U1Synth bez dotknięcia kodu palcem także obsługuje te tryby. Ponieważ synteza dźwięku w tym programie jest na liczbach zmiennoprzecinkowych pojedynczej precyzji, zapisywane dźwięki są naprawdę 24-bitowe. Z 32 bitami trochę gorzej, bo popularne „floaty” mają 23 bity na mantysę, więc prawdziwie 32-bitowego sygnału się na takich liczbach zapisać nie da. Ale tak czy inaczej to dowód na to, że nowe ficzery w enkoderach dodają się do aplikacji „automagicznie”, bez ruszania ich kodu .

 • AvatarEnder
  … to dowód na to, że nowe ficzery w enkoderach dodają się do aplikacji „automagicznie”, bez ruszania ich kodu .

  A jak kiedyś napisałem, że programista tej klasy co Ty ma coś z czarodzieja/magika to zaprzeczałeś. Gratuluję efektów. Jak znajdziesz chwilę to napisz na forum, co Ci się marzy zrobić z LUA.

 • Avatarkrashan

  No i się trochę pospieszyłem… W archiwum zarzuconym rano była klasa multimedia.class z błędem. Jeżeli komuś nagle Jukebox przestał rozpoznawać piosenki, niech ściągnie archiwum jeszcze raz i puści instalkę, albo ręcznie skopiuje tę klasę. Wersja 54.7 (i 54.6, gdyby ktoś trafił jakimś dziwnym przypadkiem) jest z błędem. Wersja 54.8 jest poprawiona.

 • Avatarkrashan
  No i od teraz jest dostępny przez Grunch! Dzięki Krashan.

  Sama Zormanita była dostępna przez Gruncha znacznie wcześniej. Natomiast od wczoraj Reggae autualizuje się przez Gruncha niezależnie. Kolejne wersje Zormanity, czy U1Syntha nie będą już zawierały w sobie aktualizacji Reggae. Prowadzi to bowiem do zamieszania i krążenia po sieci starszych i nowszych aktualizacji. Przez Gruncha Reggae zawsze będzie najnowsze. Czyli przykładowo wydaję enkoder FLAC-a, ludzie robią aktualizację Grunchem, potem odpalają Zormanitę i mogą już konwertować do tego formatu.

 • AvatarMDW

  I to jest słuszna koncepcja.
  A co do dostępności Zormanity 1.0 przez Grunch to wcześniej po prostu to przeoczyłem.

  Generalnie przez tego Gruncha jestem troche rozbity wewnętrznie. Niby amigowa dusza sprzeciwia się jakiejkolwiek automatyzacji i czarom w systemie czy aplikacjach. Człowiek chce wszystko wiedzieć, widzieć, mieć jak na dłoni, panować nad instalacją. Grunch sprawia, że można mieć to w nosie i będzie ok. Tak nieamigowo. 🙂 Chociaż jak się popatrzy trochę na Grunch, te jego bazy aplikacji, ustawienia to widać, że on żadnych czarów nie robi. Właściwie robi dokładnie to samo co ja bym robił ręcznie. Jak człowiek się zaprzyjaźni z Grunchem to uświadomi sobie, że wcale nie zmusza on do rezygnacji z amigowego panowania nad własnym systemem. No i dylemat prawie przestaje istnieć.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.