MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

W edytorze bez zmian4 lutego 2013

Kilka dni temu Carsten Siegner wydał wersję 1.6.0 procesora tekstu Scriba. Zgodnie z nową świecką tradycją jest to wersja nie­dzia­ła­jąca. Próby uruchomienia na klikunastu konfiguracjach sprzętu koń­czą się nieodmiennie szarym tłem kartki i niemożnością wpisania czegokolwiek. Czy autor w ogóle testuje swój program? Nie licząc na to, że Carsten czyta MorphOS.pl zgłosiłem problem mailem. Tymczasem w liście nowości czytamy o obsłudze wycinania i wkle­ja­nia obrazków przez schowek, wprowadzeniu wielowątkowości w programie, ulepszonych tabulatorach i tak dalej. Szkoda, że nie da się tego wszystkiego używać… Archiwum z programem zalega na Aminecie.

Zamieszczone przez: admin, 3 komentarze

Komentarze:

 • Avatareastone

  Faktycznie po raz kolejny kiszka. Bezpośrednio po otwarciu ekranu nie da się pisać. W moim przypadku, aby cokolwiek napisać należy ( bez zmiany wielkości okna programu ! ) wejść do ustawień głównych Scriba i zmienić format np. na A3 i zapisać zmiany. Po tej operacji już można coś tam naskrobać, ale wciąż nie można zmieniać wielkości okna głównego ponieważ natychmiast powoduje to "rozjechanie się" GUI i niemożność pisania.

 • Avatarwaldiamiga
  zgłosiłem problem mailem

  Też miałem to zrobić (ale mój angielski jest cokolwiek marny) bo ostatnie kilka numerków tego programu to jakiś żart. Już lepiej używać wersji 1.3..cośtam…

 • Avatarkrashan
  ostatnie kilka numerków tego programu to jakiś żart. Już lepiej używać wersji 1.3..cośtam…

  Wyśledziłem, że po załadowaniu się programu trzeba zmienić powiększenie dokumentu. Wtedy widać co się pisze i na oko działa to jak powinno. Tak czy inaczej koresponduję z autorem, dostarczam mu screenshoty i wyjaśniam co to jest to całe invzeropage i dlaczego każdy mosowy programista powinien to sobie włączyć .

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.