MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Rozrywki programistów31 maja 2013

Możliwość umieszczania drobnych aplikacji jako elementów paneli Ambienta spotkała się z żywym odzewem programistów. Co prawda trzeba powiedzieć, że napisane przez Guido Mersmanna moduły są bardziej zabawą z kodem niż czymś użytecznym. Widoczny oto na ilustracji stworek podąża wzrokiem za wskaźnikiem myszki, a wciśnięcie lewego przycisku powoduje u niego rozdziawienie gęby – to programik MouseEye. Drugi wielce dowcipny gadżet tego samego autora to animacyjka słonia, adekwatnie nazwana Elephant. Można się oczywiście zastanawiać po co developerzy systemu tracą czas na takie pierdułki, ale to po prostu chęć poznania nowych możliwości, połączona ze specyficznym poczuciem humoru skutkuje tego rodzaju produkcjami. Z pewnością pojawią się za jakiś czas poważniejsze gadżety do paneli.

Zamieszczone przez: admin, 7 komentarzy

Komentarze:

  • Avatargilban

    A jak to dodać do Panelu abym mógł zobaczyć stworka, a nie niebieskawy kwadracik ?

  • Avatarkrashan
    A jak to dodać do Panelu abym mógł zobaczyć stworka, a nie niebieskawy kwadracik ?

    Ja to robię tak: wrzucam te pliki *.pobj do katalogu SYS:Classes/Panel/. Potem w ustawieniach Ambienta wchodzę do paneli i jak kliknę przycisk „Rescan” to pojawiają mi się nowe pozycje w liście dostępnych rodzajów elementów. Wtedy przeciągam je myszką na drzewko wybranego panelu.

  • AvatarAS

    Muszę przyznać, że fajne te zabawki, choć zegar z wcześniejszego newsa jest już praktyczny. Myślę, że praktycznych takich rzeczy niedługo pojawi się dużo więcej.

  • Avatargilban

    Dzieki za instrukcję. Fajnie to wygląda. W ten sposób dodałem stwora, zegar i słonia. Jednak dodatkowo jak na stwora klikniemy to nam się inny stwór pojawia. W ten sposób możemy sobie na kilku panelach ustawić kilka różnych stworów. Fajna sprawa. Podpba mi się. Do Mosa 3.1 już nie wracam.

  • AvatarMDW
    Podpba mi się. Do Mosa 3.1 już nie wracam.

    Do wcześniejszej wersji systemu tak czy siak nie ma sensu wracać. Zawsze lepiej mieć nowsze wersje bibliotek i kilka nowych, oraz parę nowinek i poprawionych bugów niż nie mieć. Ja na żadnej platformie nawet nie biorę pod uwagę powrotu do starszej wersji systemu. To by oznaczało (dla mnie) koniec jego rozwoju, czyli coś najgorszego co już raz przeżyłem. 🙂

  • Dodaj komentarz