MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
 • Bounty dla FLAC zakończone, transfer środków na bounty Expose.

  pampers Styczeń 11, 2017 9:13

  W związku z brakiem zainteresowania ze strony programistów na zakończenie bounty dla formatu FLAC, zostało ono zakończone. Zgodnie z sugestiami wpłacających, Grzegorz Kraszewski, który wykonał część prac, otrzymał połowę uzbieranej kwoty w wysokości 1175 zł. Pozostała kwota została dzisiaj przetransferowana na bounty dla Expose, podjęte przez Jacka Piszczka.

  Czytaj dalej...
 • Propozycja bounty dla ‚Expose’

  pampers Styczeń 2, 2017 10:23

  Jacek ‚jacadcaps’ Piszczek zapronował stworzenie bounty dla funkcji typu ‚Expose’, znanej z systemu OSX. Czego możemy spodziewać się w zamian za uzbieranie proponowanej kwoty 1000 euro? Co będzie zawarte: Podgląd wszystkich okien dostępnych na ekranie, okna będą odpowienio pomniejszone co pozwoli na wygodną nawigację pomiędzy nimi Wyświetlanie okna tylko jednego, aktualnie działającego programu Podgląd okienek będzie odbywał się „na żywo” Zintegrowanie funkcji znanych z programu Lucy, do systemu (przeźroczystość). Wymagania i ograniczenia:  Wymagane będzie posiadania conajmniej karty Radeon z chipsetem z rodziny R200, niektóre funkcjonalności mogą wymagać nowszego chipsetu R300. Działanie funkcji będzie dostępne tylko na ekranach z włączonym zaawansowanym wyświelaniem (Enhanced Display) Wymagana będzie karta graficzna, która posiada akcelerację 2D jak i 3D Funkcje z programu Lucy będą miały takie same wymogi jak ten program. Zbiórka pieniędzy nie została jeszcze rozpoczęta. Swoje uwagi, sugestie można składać w tym wątku na forum morph.zone.

  Czytaj dalej...
 • Aktualizacja gier dla MorphOSa

  pampers Luty 6, 2016 11:17

  Aktualizacji doczekały się 2 gry dla naszego systemu. Pierwsza to platformówka Sqrxz, do ściągnięcia ze strony autorów. Drugą grą a właściwie uaktualnionym portem gry jest Hexen II: Hammer of Thyrion do pobrania tutaj.

  Czytaj dalej...
 • Chelp – czyli przydatna pomoc

  pampers Styczeń 31, 2016 9:47

  Petteri ‚jPV’ Valli przygotował bardzo ciekawy skrypt o nazwie Chelp, którego zadaniem jest opisywać każdą funkcję dostępną w katalogu C. Skrypt napisany jest w Lua, jego instalacja jest bardzo prosta (wystarczy użyć załączonego w archiwum instalera). Po instalacji wystarczy wpisać w Shellu Chelp Komenda, żeby otrzymać dokładny jej opis wraz z parametrami. Skrypt można ściągnąć z Aminetu.

  Czytaj dalej...
 • GoogleDrive Handler dla MorphOSa

  pampers Styczeń 30, 2016 8:59

  Na Aminecie pojawił się handler GoogleDrive w dedykowanej wersji dla MorphOSa. Pozwala on na używanie swojego dysku Google jako zwykłego dysku pod systemem. Handler działa tylko w trybie odczytu, niemożliwy jest też eksport plików. Aby znieść to ograniczenie należy opłacić licencję w cenie 10 euro. Handler dostępny jest we wczesnej wersji 0.4, do ściągnięcia z Aminetu.

  Czytaj dalej...
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS to system lekki, szybki i efektywny godny spadkobierca amigowej tradycji
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS jest systemem wolnym od wirusów trojanów i złośliwego oprogramowania
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS pracuje na tanim i dostępnym sprzęcie komputerach Apple z procesorami PowerPC

Port programu Despotify

Projekt został zamknięty. Kwota 424,00 zł została przekazana Szilárd „BSzili” Biró. Więcej informacji tutaj: https://morph.zone/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=11524&forum=32

Polski

Celem bounty jest przeportowanie programu Despotify http://despotify.sourceforge.net/ w ostatniej stabilnej wersji na system MorphOS. Wykonawcą portu jest Szilárd „BSzili” Biró. Suma która zainicjuje wykonanie portu to 100 €, przewidywany czas wykonania bounty to 45 dni. Wszelkie środki zgromadzone powyżej kwoty 100 € mogą zostać wykorzystane dla dalszych portów gier lub programów wyko­nanych przez Szilárda „BSzili” Biró.
Program posiada tylko tekstowy interfejs, wykonanie GUI nie należy do autora portu. Aby użyć programu Despotify należy posiadać członkostwo Premium lub Unlimited w serwisie Spotify.

English

The bounty goal is to port Despotify http://despotify.sourceforge.net/ software (latest stable version) to MorphOS. Bounty taker is Szilárd “BSzili” Biró. The bounty minimal sum is set to 100 €, estimated timeframe is 45 days since minimal bounty sum will be collected. All the funds collected over the minimal sum might be used for further games or software ports done by Szilárd “BSzili” Biró. This software works only in text-mode, port will not include any GUI. To be able to use Despotify you need to have Unlimited or Premium account at Spotify.

Projekt wsparli:
pampers 100,00 zł
Tomas Wikström 5,00 zł
Richard Donoghue 50,00 zł
Yannick BUCHY 50,00 zł
Gerd Kautzmann 50,00 zł
Jorge Manuel Leal Ruivo 30,00 zł
Yannick Buchy 134,00 zł
Yannick Buchy 5,00 zł