MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Odyssey 1.2415 kwietnia 2014

Pojawiła się kolejna wersja jednego z najważniejszych programów w naszym światku. OWB, bo o tym mowa, wzbogaciło się o kilka nowych cech i usprawnień. Fabien Coeurjoly użył najnowszego silnika WebKit r161078 ze stycznia tego roku oraz biblioteki OpenSSL 1.0.1g (odporna na błąd HeartBleed). Obecnie program jest kompilowany przez GCC 4.7.3 (wymóg nowego WebKita). Poprawiono obsługę dużych plików w cURL, ponownie przywrócono obsługę obrazków w formacie WebP, udostępniono funkcję RequestAnimationFrame w HTML5. Nazwy pobieranych plików są konwertowane do lokalnej strony kodowej. Poprawiono funkcjonowanie animacji CSS (np. słynny „latający powerbook” z morphos.net). Naprawiono też obsługę odpowiedzi serwera 100 Expect:. Oprócz tego autor uaktualnił skrypt dla portalu YouTube. Odyssey można pobrać z MorphOS Files. Przeglądarkę można również zaktualizować przy pomocy Gruncha.

Zamieszczone przez: admin, 9 komentarzy

Komentarze:

 • zbysiuk

  Wróbelki ćwierkały, że projekt JIT JS nabiera tempa po małej przerwie – będzie szybko i profesjonalnie. Jak tak dalej pójdzie to OWB będzie zaliczana do "mainstream":)

 • MDW

  Może mi ktoś powiedzieć co się właściwie stało z "YouTube Downloaderem"? W dolnym prawym rogu strony z filmem YouTube zawsze pojawiało się coś takiego co pozwalało ściągnąć film w różnych rozdzielczościach i formatach do pliku. Teraz jest tam "Error Alert". Też tak macie?

 • ede
  Może mi ktoś powiedzieć co się właściwie stało z "YouTube Downloaderem"?

  Pewnie chodzi o to:

   YouTube_EZDownload.js  21-Mar-2013 

 • MDW
  Może mi ktoś powiedzieć co się właściwie stało z "YouTube Downloaderem"?

  Pewnie chodzi o to:

   YouTube_EZDownload.js  21-Mar-2013 

  Bardzo możliwe. Ale jak nie tylko ja tak mam to wszystko jest ok. 🙂

  Ten plugin ma tam możliwość zgłaszania problemów na jakimś forum. Ciekawe jak traktują zgłoszenia z OWB/MorphOS. Bo rozumiem, że ten plugin nie jest specjalnie dla MorphOSa pisany i działa na nim tak przy okazji, tak?

 • ede
  Bo rozumiem, że ten plugin nie jest specjalnie dla MorphOSa pisany i działa na nim tak przy okazji, tak?

  No jest ciut zmodyfikowany przez Faba pod OWB. Oryginał nie działa w ogóle. Jak będzie nowy Ez to trzeba zrobić diffy i pokleić. Tylko że Fab to pewnie zrobi w góra 5 minut, a ja pewnie z miesiąc bym się głowił o ile w ogóle jest to w zasięgu moim.

 • MDW
  No jest ciut zmodyfikowany przez Faba pod OWB. Oryginał nie działa w ogóle. Jak będzie nowy Ez to trzeba zrobić diffy i pokleić. Tylko że Fab to pewnie zrobi w góra 5 minut, a ja pewnie z miesiąc bym się głowił o ile w ogóle jest to w zasięgu moim.

  To właśnie chciałem wiedzieć. W takim razie czekam cierpliwie na poprawkę. Dzięki za info.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056