MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

MorphOS 3.137 lutego 2020Stało się! MorphOS 3.13 został wydany, poniżej luźne tłumaczenie ze strony domowej naszego systemu.

Zespół programistów MorphOS z dumą ogłasza natychmiastową dostępność MorphOS 3.13. Ta nowa wersja oferuje bardziej wyrafinowane renderowanie tekstu, w tym nowe tryby podpowiedzi i wygładzania czcionek. Obejmują one wygładzanie subpikseli w celu uzyskania ostrzejszego i bardziej szczegółowego tekstu na większości wyświetlaczy LCD w dowolnych aplikacjach, które umożliwiają wyświetlanie tekstu przez TTEngine. Dla osób zainteresowanych przetestowaniem tej nowej funkcji przejdź do sekcji Czcionki w Preferencjach systemowych, włącz wygładzanie „LCD”, zapisz zmiany, a następnie uruchom ponownie. Następnie uruchom nasze zintegrowane środowisko programistyczne Flow Studio, przejdź do Ustawień edytora i włącz tryb TTEngine.

Oprócz ogólnej poprawy stabilności, wydajności i bezpieczeństwa MorphOS 3.13 wprowadza także ważne poprawki błędów dla systemów Pegasos I, Pegasos II i Sam 460, a także sterownik wbudowanego kontrolera Gigabit Ethernet na płytach głównych A-EON P50x0 . Dla właścicieli komputerów Apple PowerMac7.x dostępne jest nowe narzędzie powłoki do kontrolowania prędkości wentylatora wraz z kontrolą stanu wentylatora i temperatur czujników systemowych w tych systemach.

Obecni użytkownicy, którzy zachowali opcję „Domyślne” dla skór okien, zauważą zmieniony wygląd po aktualizacji. Każdemu, kto woli poprzedni wygląd, zaleca się przejście z „Domyślnego” na „Ferox” w sekcji Ekrany w Preferencjach systemowych. Podobnie, jeśli skóra okna została zmieniona i chcesz, aby reszta interfejsu użytkownika wyglądała podobnie, otwórz Preferencje MUI, kliknij przycisk Ustawienia i wybierz motyw „Origo”. Pamiętaj, że ten krok może zastąpić spersonalizowane ustawienia, chyba że wcześniej zapiszesz je jako motyw niestandardowy.

Gorąco zachęcamy nowych użytkowników do uważnego przeczytania naszych instrukcji instalacji i rozwiązywania problemów, zanim spróbują zainstalować MorphOS po raz pierwszy. Obecni użytkownicy mogą dokonać aktualizacji za pomocą znanej procedury, ale zachęca się również do przeczytania przewodników. MorphOS 3.13 jest dostępny do pobrania w naszej sekcji plików..

Zamieszczone przez: waldiamiga, 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.