MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Odpowiedzi na Forum Stworzone

Widok 14 wpisów - 1 z 14 (of 14 wszystkich)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi do: Emulatory na MorphOS-ie #2072
  Avatarwali7
  Participant

  Basilisk II jest całkiem znośny.
  No i oczywiście MAME.

  w odpowiedzi do: MorphOS jako OS4.x #1549
  Avatarwali7
  Participant
  Po co poruszać tematy które poróżniają amigowców. Zaraz będzie się porównywało i wyszydzało, a wiadomo że MOS jest najlepszy….

  Niestety nie wszyscy to wiedzą.
  Trzeba siać, siać, siać

  w odpowiedzi do: Bounty – propozycje #1009
  Avatarwali7
  Participant

  @recedent

  Eee… A to nie jest ten sam koleś, który napisał Petunię na potrzeby OS4? Skoro tak, to chyba zadanie nie przerasta jego możliwości, prawda?

  Jeśli masz rację, to jest dobra wiadomość i daje podstawy do optymizmu. Być może bloga nie aktualizuje od czterech miesięcy, bo ciężko pracuje nad projektem 🙂

  w odpowiedzi do: Bounty – propozycje #1006
  Avatarwali7
  Participant
  Podobno się robi. Jak będzie gotowy na OS4 wtedy będzie, można przenieść do MOSA. http://euaejit.blogspot.com/

  Przeglądnąłem ten blog i wieje z niego strasznym pesymizmem. Wygląda na to, że kolejny niedzielny programista zabrał się za zadanie wielokrotnie przekraczające jego możliwości: autor kolejno narzeka na zawiłości kodu w UAE, na różne tricki w samym kodzie x86 JIT który miał nadzieję przerobić na PPC i chyba się nie da… Mam nadzieję się mylić, bo na JIT w UAE PPC czekam z utęsknięniem.
  Może któryś z programistów MOSa zabrał by się za to, bo dotychczasowe doświadczenia wyraźnie pokazują gdzie zebrali się utalentowani i doświadczeni specjaliści.

  w odpowiedzi do: Bounty – propozycje #993
  Avatarwali7
  Participant

  Przeglądnąłem dyskusję i nie znalazłem tego o czym piszę od dawna: JIT dla E-UAE.
  Dzięki temu gry w rodzaju Napalmu stałyby się grywalne pod Morphosem.

  Wiem, że ten projekt jest jakoś wspierany przez środowiska związane z OS4 i że ma to być łatwo do użycia pod MOSem. Czy ktoś wie, jaki jest status tamtego projektu? Jeśli się rozwija, to ew. można zebrane "u nas" pieniądze przeznaczyć na wsparcie tamtego projektu. Jeśli tam jest cisza, to musimy wziąć sprawy we własne ręce 🙂

  w odpowiedzi do: Amizaduszki – czy i kiedy? #894
  Avatarwali7
  Participant

  Sala wolna i mam potwierdzenie na piśmie.
  A więc mogę oficjalnie ogłosić: Amizaduszki 2011 odbędą się w sobotę, 26 listopada 2011 roku. Początek – 10 rano, powinniśmy być już na miejscu zaraz po 9. Miejsce – jak zawsze – biblioteka Instytutu Fizjologii Roślin PAN w Krakowie, ul. Niezapominajek 21. Wstęp wolny. Będziemy tam my i nasze maszyny 🙂 . Zapraszamy.
  Proszę, aby ktoś zrobił z tego newsa, bo nie wiem jak się to wysyła tutaj do redakcji. (do PPA newsa posłałem)

  26 listopada, ale termin wciąż niepotwierdzony- muszę mieć pewność że sala będzie dostępna tego dnia. W tym tygodniu już mam znacznie więcej luzu, to i znajdę czas aby to załatwić.

  I jak. Sala będzie wolna i AmiZaduszki się odbędą 26-ego ?

  w odpowiedzi do: Amizaduszki – czy i kiedy? #831
  Avatarwali7
  Participant

  26 listopada, ale termin wciąż niepotwierdzony- muszę mieć pewność że sala będzie dostępna tego dnia. W tym tygodniu już mam znacznie więcej luzu, to i znajdę czas aby to załatwić.

  Wyniki naszej dyskusji – wkrótce…. po ciszy wyborczej 😉

  Już po ciszy i zapewne po herbacie. Jak wyniki narad?

  w odpowiedzi do: Amizaduszki – czy i kiedy? #821
  Avatarwali7
  Participant

  Właśnie siedzimy sobie z Rafałem, drugą herbatę pijemy… i myślimy nad terminem Amizaduszek 2011.
  Wyniki naszej dyskusji – wkrótce…. po ciszy wyborczej 😉

  w odpowiedzi do: Rejestracja MorphOSa – wykres #776
  Avatarwali7
  Participant

  Myślę, że wydanie MOSa na PowerBooki przyniesie skok w ilości rejestracji. To przecież będzie pierwszy laptop na którym będzie można natywnie uruchomić amigowy soft. AROSa nie biorę pod uwagę, z uwagi na brak emulacji 68k w systemie (szkoda, że tego nie ma – z uwagi na ten jeden brak moje zainteresowanie AROSem jest zerowe).

  w odpowiedzi do: Rejestracja MorphOSa – wykres #774
  Avatarwali7
  Participant

  Wyraźnie też widać, że obecna przerwa w relese (po 2.7) jest najdłuższa w całej historii MOSa2.x.
  Moim zdaniem świadczy to, że MOS Team przyczaił się niczym tygrys do skoku (PowerBook 🙂 ).

  w odpowiedzi do: Amizaduszki – czy i kiedy? #773
  Avatarwali7
  Participant

  Jako potencjalny (a mam nadzieję, że nie tylko) organizator odpowiem, że Amizaduszki będą. Jeśli chodzi o termin, to z uwagi na spotkanie w Lublinie, chciałbym odsunąć te dwie imprezy o podobnym targecie możliwie daleko czasowo.
  Czyli październik odpada, zostaje listopad. Tu możemy rozważyć jedną z dwóch sobót tj.19 lub 26 listopada (12 to wypada długi weekend).
  Proszę o ew. sugestie od potencjalnych (a mam nadzieję, że nie tylko) uczestników.

  PS. Niestety, obecnie jestem zawalony kilkoma nie mogącymi czekać sprawami, stąd moje niezbyt częste logowania i jeszcze rzadsze odpowiedzi. Ale za 2-3 tygodnie powinienem mieć znacznie więcej czasu.
  PS2. Wszystkich chętnych zapraszam na imprezę Amizaduszki 2011. Listopadową……

  w odpowiedzi do: eMac – Jest kto chętny na benchmarking? #467
  Avatarwali7
  Participant
  To pomysł na pierwszy artykuł. W formie encyklopedycznej przedstawiałby związane z MorphOS-em pojęcia. Takie jak na przykład Ambient, MUI, user-startup, czy cokolwiek innego, co może być niezrozumiałe dla nowicjusza. Jakie macie propozycje haseł?

  ustawienia Ambienta i Morphosa – opis wszystkich opcji, tak samo MUI
  opis polonizacji systemu – zwłaszcza jak poustawiać wszystkie odpowiednie czcionki w MUI, w których klasach, aby naprawdę WSZYSTKIE rzeczy były jak trzeba (czyli czcionki z ogonkami)

  w odpowiedzi do: Ale jaja, forum działa! #466
  Avatarwali7
  Participant
  Ale w to nikt już nie gra. 🙂 Chęć mam i pewnie kiedyś się wezmę. Tylko kurde nie mam kiedy nawet robić tego co teraz robię. 🙁 Niezbyt lubię wracać do Fortis, bo postanowiłem nie utrzymywać kompatybilność Fortis z nowszymi wersjami moich biednych rozwiązań (nie mam śmiałości nazwać tego silnikiem). Zbyt dużo tam zmieniałem i wiele rzeczy robię inaczej w dzisiejszych moich crapach. 🙂

  MDW – jesteś zdecydowanie za skromny. Kilka tygodni temu kupiłem Fortisa w AppStore i bardzo mi sie ta gra podoba. Zdecydowanie najchętniej do niej wracam (a mam sporo różnego badziewia na ipodzie), grywalność jest super. Myślę, że wasz problem polega bardziej na marketingu… z ciekawości ściągnąłem kilka topowych gierek (tych za free) z AppStore i w wiekszości masz w srodku masę wbudowanych reklam i zachęt do kupna różnych produkcji tego teamu. W przypadku niektórych, jeśli cos tam zainstalujesz (za free lub płatne) z innych ich produkcji to dostajesz w zamian różne bonusy ułatwiające/umozliwiające dalszą grę. Dla przykładu grałem dłuższy czas w taką ogromniastą (coś kilkaset MB) gierkę gdzie jesteś płatnym zabójcą…. niby grafika i muzyka super, ale jest ona na dłuższą metę cholernie nudna. Ale jest też wyładowana autoreklamami, pewnie tu leży przyczyna jej popularności.
  Póki co pracuję nad Chińczykiem z którym pracuję, aby kupił sobie Fortisa do iPhone. To co mu pokazałem podobało mu się. Jak kupi to wiesz…. pokaże swoim kolegom Chińczykom, oni pokażą swoim kolegom Chińczykom… i pójdzie lawina. A wiesz ilu jest Chińczyków na świecie? 😉
  Tak czy inaczej Fortis jest super. Jak opanujesz sterowanie (miałem z tym problemy na poczatku) to gra sie super.

  w odpowiedzi do: W czym najlepiej programować dla systemu Morphos #465
  Avatarwali7
  Participant

  Całkiem fajny film i rzeczywiście niezła reklama Morphosa. Chociaż programy do pokazania wybrał średnie: dla MOSa nie pokazał ANR, mógł pokazać ShowGirls i zabrakło jakiegokolwiek ekranu z ustawieniami MUI czy systemu (w przypadku OS4 pokazał coś takiego).

Widok 14 wpisów - 1 z 14 (of 14 wszystkich)