MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie ZIP widzi si© jako HDD ??

Widok 12 wpisów - 1 z 12 (of 12 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #307
    Avatarwojox
    Participant

    Mam 5 dyskietek ZIP 100 MB i 1 szt 250 MB. Program HD Config rozpoznaje poprawnie dyskietk© pokazujæc 95 MB. Natomiast klikajac na ikone z pulpitu (pod nia opis 96 MP wolne 86), zawartoßc okna wskazuje dysk macowy hdd2 80 gb. Co moze byc nie tak ? Poza tym, jak zapodac polskie znaki. Z gory dzieki…

    #1472
    AvatarNorbert
    Participant

    W jakim są filesystemie są dyskietki ZIP?
    Czy na pewno nic na nich nie jest nagrane, (wolne tylko 86MB)?
    To ze okno wskazuje dysk makowy to prawdopodobnie wina nazwy podmontowanego dysku
    HDD2 i ZIP. Jest ona taka sama.
    Zobacz co pokazuje komenda INFO i czy przypadkiem nazwy logiczne obu urzadzen nie są identyczne.

    #1473
    Avatarwojox
    Participant
    W jakim są filesystemie są dyskietki ZIP?
    Czy na pewno nic na nich nie jest nagrane, (wolne tylko 86MB)?
    To ze okno wskazuje dysk makowy to prawdopodobnie wina nazwy podmontowanego dysku
    HDD2 i ZIP. Jest ona taka sama.
    Zobacz co pokazuje komenda INFO i czy przypadkiem nazwy logiczne obu urzadzen nie są identyczne.

    System plikøw HFS- na HDD z systemem MAC i na dyskietce. Pod ikonami te same napisy 95 MB wolnych 86 MB
    Po otwarciu okien w obu wypadkach pokazuje zawartosc mojego dysku z systemem MAC OS 10.
    Nazwy sa inne, hdd2 oraz untitled.

    Dodatkowe pytanie, przepraszam moze smieszne, jak wyciagnac dyskietke ZIP ?? Po wlozeniu nie moge jej podmienic na inna.

    #1476
    Avatarwojox
    Participant

    Kombinuje z tą dyskietką ZIP, programem HD Config zmieniam system plików na inny, formatuje i nadal ikonka na pulpicie pokazuje złe rzeczy. Najgorsze jest to że ikonka na pulpicie pokazuje wygląd dysku a nie dyskietki ? Ma ktoś dyskietkę zip aby to sprawdzić ?

    #1478
    AvatarAS
    Participant
    Dodatkowe pytanie, przepraszam moze smieszne, jak wyciagnac dyskietke ZIP ?? Po wlozeniu nie moge jej podmienic na inna.

    W Maku dyskietkę ZIPa z biurka przeciągnij na kosz, a napęd sam ją wypchnie. A MOSie użyj przycisku na obudowie ZIPa

    #1479
    Avatarwojox
    Participant
    A MOSie użyj przycisku na obudowie ZIPa

    Niestety nie ma przycisku na obudowie, gdyby był nie pisałbym o tym…..

    #1480
    AvatarNorbert
    Participant
    A MOSie użyj przycisku na obudowie ZIPa

    Niestety nie ma przycisku na obudowie, gdyby był nie pisałbym o tym…..

    wlasnie chcialem przetestowac u siebie ZIP , ale jakos odmawia pracy na przejsciowce USB-IDE.
    Bede musial sprawdzic na Powermacu pod IDE
    Na brak przycisku pomoze program EJECT w katalogu C lub modul EJECT do screenbar.
    W prefsach musisz tylko dopisac nazwe urzadzenia ZIP w linijce EJECT
    A nie ma WYSUN pod prawym przyciskiem myszy na ikonie ZIP ?

    Skorzystaj z MOUNTER do podmontowania ZIP.
    Jesli mophos bedzie mial problem z rozpoznaniem filesystemu, mozesz wymusic taki jaki potrzebujesz.
    Mozesz tez stworzyc mountliste i w przyszlosci z niej montowac i ewentualnie przeniesc do devs:dosdrivers , aby automatycznie sie instalowalo.

    #1481
    Avatarwojox
    Participant

    Dzięki Norbert, tu mam garść dobrych rad. Sprawdzę dziś to. Co do prawego przycisku to nie ma opcji wysuń bo ikonka ZIPa jest taka jaką ma HDD a jego się z reguły nie wysuwa. ZIP używa sterownika idemacio nie usb. Myślę że dzięki Tobie problem rozwiążę. Z góry dzięki.

    #1487
    Avatarwojox
    Participant

    Znalazłem System/Tools/UnitControl — bez problemu wysuwa dyskietkę zip.

    #1488
    AvatarNorbert
    Participant
    Znalazłem System/Tools/UnitControl — bez problemu wysuwa dyskietkę zip.

    Mozesz sobie zdefiniowac tez kombinacje klawiszy do wysuniecia dyskietki

    #1497
    Avatarwojox
    Participant

    Rozwiązałem problemy z ZIPem. Trochę wszystko inaczej działa jak w "jedynie słusznym systemie". Najpierw trzeba zdefiniować partycję i system plików programem System/Tools/HDConfig. Po tym trzeba uruchomić System/Tools/Format. Po tym mamy gotowe dyskietki do poprawnego użycia. Pominąłem najważniejsze. Komenda format powinna być dostępna na prawym przycisku myszki w HDConfig. Dyskietkę wysuwa UnitControl. Jednak po instalacji Chrysalis mamy wysuwanie na górnej belce..
    Temat uważam za wyjaśniony, może ktoś zabłądzi i kiedyś ten post się przyda….Dzięki wszystkim za pomoc..

    #1500
    AvatarNorbert
    Participant

    Wszystko zalezy w jakim formacie chcesz uzywac ZIP.
    Jesli sa one w FAT to beda widoczne od razu w systemie.
    Za to jesli potrzebujesz ich w roznych formatach (hfs, ffs, sfs itp) to musisz je wczesniej przygotowac.
    Cala operacje juz opisales.
    O wysuwaniu dyskietki z gornej belki wspominalem juz wczesniej

Widok 12 wpisów - 1 z 12 (of 12 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.