MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Youtube na eMacu

Widok 9 wpisów - 1 z 9 (of 9 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #352
    Avatartom3k
    Participant

    Właśnie dotarł do mnie eMac z Radeon 9600 i zacząłem bawić się MorphOSem 🙂 Wszystko działa fajnie, tylko nie wiem jak uruchomić cokolwiek na Youtube. Po uruchomieniu strony uruchamia się odtwarzacz HTML5, widać pasek na dole, na środku znaczek od ładowania i tak stoi. Ściągnąłem nowe skrypty według opisu u Was, ale nic się nie zmieniło. Jak to uruchomić? Mam system w wersji 3.2, na razie nie zarejestrowany.

    I jeszcze taki szczegół: dlaczego podczas ładowania OWB kursor myszki "haczy"? Przy ładowaniu innych programów tego nie zauważyłem.

    #1730
    Avatartom3k
    Participant

    Już działa 🙂

    #1731
    AvatarKaczus
    Participant
    Już działa 🙂

    Widziałem, że ktoś na ppa polecał Ci plugin flasha – jeśli nie chcesz mieć zwiech – usuń go. Niestety jest bardzo niestabilny i w sumie niedużo lepszy od tego co był ze starym Voyagerem (podaję to by było wiadomo, na jakim etapie zgodności się zatrzymał). Więc nadaje się co najwyżej do wyświetlenia niektórych reklam na stronach, a to chyba żaden rarytas.

    #1732
    Avatartom3k
    Participant

    W sumie na razie działa całkiem przyzwoicie. Chodziło mi o to, żeby filmy youtube działały płynnie na fullscreen, ale widzę, że po włączeniu skryptów HTML5 jest bardzo ładnie. Muszę więcej popracować i zarejestrować system.

    #1733
    Avatarkrashan
    Participant
    Już działa 🙂

    Widziałem, że ktoś na ppa polecał Ci plugin flasha – jeśli nie chcesz mieć zwiech – usuń go.

    Plugin Flasha jest potrzebny w sytuacji, gdy YouTube nie proponuje filmu w odtwarzaczu HTML5. Wtedy dzięki pluginowi powstaje obiekt, który skrypty podstawiają wewnętrznym odtwarzaczem Odyssey. Jeżeli nie ma obiektu, nie ma co podstawić…

    #1734
    Avatartom3k
    Participant

    Faktycznie przez ten plugin zaliczałem zawieszenia systemu. Po usunięciu system jest bardzo stabilny, prawdę mówiąc nie spodziewałem się tak wygodnej pracy. Praktycznie MorphOS może być moim podstawowym systemem, co było moim zamierzeniem, ale i jednocześnie miałem wcześniej wiele wątpliwości. Tylko pozostaje rejestracja, bo resetowanie co godzinę męczy 😉 Czy jest duża różnica w szybkości pracy na G5? (chodzi mi głównie o strony internetowe)

    #1735
    EnderEnder
    Participant
    Faktycznie przez ten plugin zaliczałem zawieszenia systemu. Po usunięciu system jest bardzo stabilny, prawdę mówiąc nie spodziewałem się tak wygodnej pracy. Praktycznie MorphOS może być moim podstawowym systemem, co było moim zamierzeniem, ale i jednocześnie miałem wcześniej wiele wątpliwości. Tylko pozostaje rejestracja, bo resetowanie co godzinę męczy 😉 Czy jest duża różnica w szybkości pracy na G5? (chodzi mi głównie o strony internetowe)

    Nie jestem pewien, ale większe znaczenie będzie tu chyba miała pamięć RAM i VRAM (ilość).

    #1736
    Avatarkrashan
    Participant
    Czy jest duża różnica w szybkości pracy na G5? (chodzi mi głównie o strony internetowe)

    Nie jestem pewien, ale większe znaczenie będzie tu chyba miała pamięć RAM i VRAM (ilość).

    Potwierdzam. Większość stron działa akceptowalnie nawet na G4 500 MHz, ale Odyssey „lubi” jak się ma dużo pamięci, szczególnie gdy pracujemy w kilku(nastu) zakładkach. 1 GB RAM to wcale nie przesada.

    #1737
    Avatartom3k
    Participant
    1 GB RAM to wcale nie przesada.

    Ja mam właśnie 1 GB i widzę, że to optymalna ilość pamięci.

Widok 9 wpisów - 1 z 9 (of 9 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.