MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Sprzęt Wymiana karty grafiki w PM i problemy z wyświetlaniem obrazu

Widok 9 wpisów - 16 z 24 (of 24 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #1272
    pamperspampers
    Participant
    Kabel dotarł, wszystko działa. Litery są wyraźne, tak powinno być od razu. Jednak to była wina przejściówki. Stała się jedna dziwna rzecz. Miałem tryb (rozdzielczość) 1920×1080 i teraz znikł z listy. Mam wybraną inną wysoką rozdzielczość w 24-bitach. Kiedy wybrałem maksymalną wyświetlaną przez monitor rozdzielczość, pojawiły się przekłamania na dole ekranu, więc chyba karta już nie dawała rady z tak wysoką rozdziałką. No to teraz jeszcze tylko test z Fortisem (zobaczymy, czy na oryginalnej karcie ruszy).

    Dziwne, mój macowy Radeon 9000 z 64MB bez problemu dawał sobie radę z rozdzielczością Full HD.

    #1273
    EnderEnder
    Participant
    Dziwne, mój macowy Radeon 9000 z 64MB bez problemu dawał sobie radę z rozdzielczością Full HD.

    Gra ruszyła. Niestety nie mam tej wspomnianej rozdzielczości 1920×1080 choć była wcześniej. Karta ma 128 MB i jest oryginalna. Co do rozdzielczości to wszystko było cacy gdy wybrałem w opcji screen maksymalna rozdziałkę, kiedy to samo zrobiłem w zakładce monitor pojawiły się przekłamania, włączyło się dostosowywanie i musiałem wybrac mniejszą rozdzielczość. Później chciałem wrócić do tej większej, ale nie było jej już na liście. Mnie wystarcza to co jest.

    #1274
    pamperspampers
    Participant
    Dziwne, mój macowy Radeon 9000 z 64MB bez problemu dawał sobie radę z rozdzielczością Full HD.

    Gra ruszyła. Niestety nie mam tej wspomnianej rozdzielczości 1920×1080 choć była wcześniej. Karta ma 128 MB i jest oryginalna. Co do rozdzielczości to wszystko było cacy gdy wybrałem w opcji screen maksymalna rozdziałkę, kiedy to samo zrobiłem w zakładce monitor pojawiły się przekłamania, włączyło się dostosowywanie i musiałem wybrac mniejszą rozdzielczość. Później chciałem wrócić do tej większej, ale nie było jej już na liście. Mnie wystarcza to co jest.

    Sprawdź jeszcze bootowanie z CD, czy nie będziesz miał tej rozdziałki z powrotem bo możliwe że gdzieś masz namieszane w ustawieniach. Btw – gdzie dorwałeś taką kartę w Macowej edycji? 🙂

    #1275
    EnderEnder
    Participant

    Na myapple.pl

    #1276
    edeede
    Participant

    W kwestii jakosci na VGA, w niektorych monitorach LCD (np. ASUS VW 223) jest przycisk, który dostraja/redukuje te zjawiska do pewnego stopnia. Przynajmniej we wspomnianym przeze mnie modelu dziala to wysmienicie .

    #1277
    EnderEnder
    Participant
    Sprawdź jeszcze bootowanie z CD, czy nie będziesz miał tej rozdziałki z powrotem bo możliwe że gdzieś masz namieszane w ustawieniach.

    Sprawdziłem i nie mam. Dziwne to trochę. Mniejsza ta co jest mi wystarcza.

    #1279
    pamperspampers
    Participant
    Sprawdź jeszcze bootowanie z CD, czy nie będziesz miał tej rozdziałki z powrotem bo możliwe że gdzieś masz namieszane w ustawieniach.

    Sprawdziłem i nie mam. Dziwne to trochę. Mniejsza ta co jest mi wystarcza.

    A próbowałeś, tak jak pisałem wcześniej, zabootować z cd?

    #1280
    EnderEnder
    Participant

    Włożyłem płytę z systemem, wybrałem katalog MorphOS itd. Rozumiem, że to nie to samo, więc co powinienem zrobić?

    #1281
    pamperspampers
    Participant
    Włożyłem płytę z systemem, wybrałem katalog MorphOS itd. Rozumiem, że to nie to samo, więc co powinienem zrobić?

    Wrzuć płytkę z systemem i zresetuj maka trzymając C zaraz po resecie, jeżeli nie uruchomi się z płyty to po resecie trzymaj ALT i z menu wybierz bootowanie z cd.

Widok 9 wpisów - 16 z 24 (of 24 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.