MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
  • WHDLOpener – recenzja

truman_burbank Sierpień 18, 2018 9:50

Nie tak dawno informowaliśmy o WHDLOpenerze. Na blogu Amigaone X5000 jest już recenzja

Czytaj dalej...
  • Iris beta 36

waldiamiga Sierpień 17, 2018 9:04

Jacek “jacadcaps” Piszczek wydał kolejną wersję swojego programu pocztowego. Z nowości wprowadzono obsługę wiadomości roboczych. Beta ta również rozwiązuje kilka problemów związanych z wysyłaniem wiadomości i dodaje niektóre ulepszenia interfejsu użytkownika. Więcej informacji przeczytacie w pliku README.txt. Iris beta 36

Czytaj dalej...
  • WHDLOpener

SZAMAN_exec.pl Sierpień 15, 2018 12:05

Pakiet WHDLOpener integruje E-UAE / WHDLoad z Ambientem. Gry WHDLoad można startować przez plik slave lub po prostu klikając w ikonę. Obrazy ADF można uruchomić od razu w E-UAE lub montować w MorphOS. Więcej informacji o tym rozwiązaniu Korniego znajdziecie na stronie https://morph.zone/modules/news/article_storyid_2420.html

Czytaj dalej...
  • “Iris e-mail” – recenzja bety 33

truman_burbank Sierpień 6, 2018 3:19

Na blogu AmigaOne X5000 można przeczytać recenzję klienta pocztowego Iris w wersji beta 33. 

Czytaj dalej...
  • MorphOS 3.11 i AmigaOne X5000

truman_burbank Lipiec 23, 2018 1:44

Na stronie “Amigaone X5000 blog” można poczytać o wrażeniach z użytkowania systemu MorphOS 3.11 na rzeczonym komputerze. 

Czytaj dalej...
  • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS to system lekki, szybki i efektywny godny spadkobierca amigowej tradycji
  • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS jest systemem wolnym od wirusów trojanów i złośliwego oprogramowania
  • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS pracuje na tanim i dostępnym sprzęcie komputerach Apple z procesorami PowerPC

Strona główna Forums Dla programistów wprintf – undefined reference

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, i 2 głosy , a ostatnio aktualizowany był przez MDW MDW w dniu 4 lata, 2 miesiące temu.

Widok 4 wpisów - 1 z 4 (of 4 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    MDW
    MDW
    Participant

Ja wiem, że jestem trochę lewy ale to już za długo trwa i ciągle gdy próbuję użyć standardowego "wprintf" to mam "undefined reference". Niby jest to dostępne pod MorphOSem, a nie mogę się do tego dostać. A na przykład wchar jest i działa.
    Pomoże ktoś?

MDW
    MDW
    Participant

Niestety chyba nie będę mógł skorzystać z "wide chars", bo ich wsparcie w MorphOSie jest szczątkowe (a właściwie go nie ma). Wobec tego siadam do pisania własnej (bardzo prostej) klasy do stringów UTF-16. Uffff…

krashan
    Participant
    Niestety chyba nie będę mógł skorzystać z "wide chars", bo ich wsparcie w MorphOSie jest szczątkowe

No, nie takie szczątkowe, masz UCS4_FormatString() w locale.library i sporo innych funkcji, jest też charsets.library do konwersji. Faktem jest, że w MorphOS-ie przyjęto jako główne kodowania unikodu UTF-32 (big endian) i UTF-8, szesnastka jest obsługiwana pośrednio przez charsets.library.

MDW
    MDW
    Participant
    Niestety chyba nie będę mógł skorzystać z "wide chars", bo ich wsparcie w MorphOSie jest szczątkowe

No, nie takie szczątkowe, masz UCS4_FormatString() w locale.library i sporo innych funkcji, jest też charsets.library do konwersji. Faktem jest, że w MorphOS-ie przyjęto jako główne kodowania unikodu UTF-32 (big endian) i UTF-8, szesnastka jest obsługiwana pośrednio przez charsets.library.

Bardzo się cieszę, że systemowe rozwiązania (czyli takie z których korzystać powinny wszystkie poważne aplikacje) są już "unicodolubne". Ja miałem na myśli te bardziej multiplatformowe (lamerskie) rozwiązania. Tutaj wiele rzeczy nie działa. Ale spoko, coś już tam sobie poimplementowałem żeby było przenośne. 🙂

Widok 4 wpisów - 1 z 4 (of 4 wszystkich)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.