MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie UnZip chce jakąś zmienną środowiskową

Widok 9 wpisów - 1 z 9 (of 9 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #379
    MDWMDW
    Participant

    Nie wiem co się stało ale gdy próbuję jakieś archiwum ZIP rozpakować przy pomocy UnZip to dostaję komunikat:

    Warning: TZ environment variable not found, cannot use UTC times!!

    rozpakowywanie się zatrzymuje na którymś pliku i nie mogę rozpakować. O co chodzi? Jakiej environment variable UnZip potrzebuje? Dedukuję, że TZ to TimeZone. Zgadłem? 🙂 Ciekawe, że na Google wiele osób dostaje taki komunikat UnZipa ale… na innych systemach operacyjnych.

    Gdzieś wyczaiłem, że ludzie na Linuksach używają jakiejś komendy ‘tzselect’. Po wpisaniu tego w CLI dostaję taki komunikat:

    Progs:Dev/Development/GG/bin/tzselect[50]: cannot open /gg/etc/zoneinfo/iso3166.tab: No such file or directory
    Progs:Dev/Development/GG/bin/tzselect: time zone files are not set up correctly

    Wyczytałem gdzieś, że:
    A typical TZ value is PST8PDT (US Pacific time with automatic adjustment for Daylight Savings Time or "summer time").
    Ustawiłem więc wartość zmiennej środowiskowej TZ na PST8PDT ale to i tak nic nie dało.

    Zmieniłem UnZipa na nowszego (z Aminetu) i teraz komunikatu nie dostaję. Ale i tak zatrzymuje się na jakimś pliku i nici z rozpakowywania. Strasznie to dziwne, bo normalnie to działało jeszcze niedawno. Zip nadal działa normalnie i pakuje poprawnie.

    W ogóle możecie teraz rozpakowywać ZIPy pod MorphOSem? 🙂

    #1973
    AvatarNorbert
    Participant

    zmiennej -f próbowaleś ?
    czy archiwum zip nie jest uszkodzone?
    czy rozpakowujac programem zip dostajesz taki sam błąd jak programem unzip ?

    #1974
    MDWMDW
    Participant
    zmiennej -f próbowaleś ?

    -f próbowałem po poczytaniu pliku "readme" do UnZipa. Nie pomogło. 🙁

    czy archiwum zip nie jest uszkodzone?

    Próbowałem kilku archiwów ZIP, sprawdzałem na OSX i się rozpakowują. Sprawdzałem też archiwa, które zrobiłem testowo pod MorphOSem. Też nie chcą się rozpakowywać.

    czy rozpakowujac programem zip dostajesz taki sam błąd jak programem unzip ?

    No właśnie przez chwilę pomyślałem żeby to zrobić ale po wyświetleniu wszystkich opcji Zipa stwierdziłem, że on potrafi tylko pakować. Można jednak też rozpakować? 🙂

    Na codzień używam na wszystkich swoich platformach tylko LhA i 7z. Trudno mi wykumać kiedy ten UnZip przestał mi działać. Jednak mam nieodparte wrażenie, że to się stało po update MorphOSa do 3.4.

    Używasz MorphOSa 3.4? Mógłbyś sprawdzić czy UnZip rozpakowuje dowolne archiwum?

    #1975
    AvatarKaczus
    Participant
    Używasz MorphOSa 3.4? Mógłbyś sprawdzić czy UnZip rozpakowuje dowolne archiwum?

    Ja używam do rozpakowywania pod mosem głównie dwukliku na pliku pod opusem… Jeśli jednak chodzi o zwykłe pakowanie/rozpakowywanie to używam programu zip jakas stara wersja z 2001 roku – na razie działa 🙂
    Sprawdziłem, pod dwumlask podłączony jest po prostu XADOpen….

    #1976
    MDWMDW
    Participant
    Używasz MorphOSa 3.4? Mógłbyś sprawdzić czy UnZip rozpakowuje dowolne archiwum?

    Ja używam do rozpakowywania pod mosem głównie dwukliku na pliku pod opusem… Jeśli jednak chodzi o zwykłe pakowanie/rozpakowywanie to używam programu zip jakas stara wersja z 2001 roku – na razie działa 🙂
    Sprawdziłem, pod dwumlask podłączony jest po prostu XADOpen….

    Kurde, faktycznie przecież dwuklik na ZIPie standardowo w MorphOSie powinien wyświetlić go w listerze Ambienta. 🙂 Niestety po dwukliku widzę tylko pusty katalog. Ale zauważyłem, że mam jakieś archiwa ZIP, które są otwierane poprawnie i mogę po nich "chodzić" w listerze. Akurat archiwa, które sam robię ZIPem są takie problematyczne. I to chyba tylko one, bo innych problematycznych znaleźć nie mogę. Ale raczej nie są skopane, bo poprawnie rozpakowują się na innych platformach (sprawdzałem pod OSX i iOS). Czyli to jednak problem z rozpakowywaniem niektórych ZIPów pod moim MOSem.

    #1977
    AvatarNorbert
    Participant

    możesz podeslac problematyczne archiwum?
    [email protected]

    #1978
    MDWMDW
    Participant
    możesz podeslac problematyczne archiwum?
    [email protected]

    Wysłane. Dzięki za pomoc.

    #1986
    AvatarNorbert
    Participant

    u mnie unzip rozpakowuje bez problemu.
    za ambient widzi tylko katalog główny .
    ambient źle ustawia bity protekcji . tylko jest "S" zamiast RWED.
    sprawdź archiwum .
    unzip -t archiwum.zip

    #1988
    MDWMDW
    Participant
    u mnie unzip rozpakowuje bez problemu.
    za ambient widzi tylko katalog główny .
    ambient źle ustawia bity protekcji . tylko jest "S" zamiast RWED.
    sprawdź archiwum .
    unzip -t archiwum.zip

    U mnie bity pliku archiwum ZIP są RWD. Po dodaniu -t niestety nadal archiwum się nie rozpakowuje. Dziwy i czary. Ale coś jest jednak nie bardzo skoro mówisz, że pod Ambientem też widzisz tylko katalog główny. Ciekawe co będzie jak sam stworzysz archiwum ZIP. Może ja jakoś źle pakuję?

    Ciekawe, że ten przepis:
    http://www.morphzone.info/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=9737&forum=9
    też nie działa. O tak wyglądają rezultat takiego rozpakowywania:

    Created directory : Files:Download/powersdl
    Files:Download/powersdl/README.info: opening file failed
    Files:Download/powersdl/README-SDL.txt.info: opening file failed
    Files:Download/powersdl/README-SDL.txt: opening file failed
    Files:Download/powersdl/README: opening file failed
    failed to create directory ‘powersdl/Prefs’
    Files:Download/powersdl/Prefs/SDL.info: could not create directory
    Files:Download/powersdl/Prefs/SDL: could not create directory
    Files:Download/powersdl/powersdl.readme.info: opening file failed
    Files:Download/powersdl/powersdl.readme: opening file failed
    failed to create directory ‘powersdl/PowerSDL V14’
    Files:Download/powersdl/PowerSDL V14/README.info: could not create directory
    Files:Download/powersdl/PowerSDL V14/README: could not create directory
    Files:Download/powersdl/PowerSDL V14/powersdl.lha: could not create directory
    Files:Download/powersdl/PowerSDL V14.info: opening file failed
    failed to create directory ‘powersdl/Libs’
    Files:Download/powersdl/Libs/smpeg.library: could not create directory
    Files:Download/powersdl/Libs/powersdl_ttf.library: could not create directory
    Files:Download/powersdl/Libs/powersdl_sound.library: could not create directory
    Files:Download/powersdl/Libs/powersdl_net.library: could not create directory
    Files:Download/powersdl/Libs/powersdl_mixer.library: could not create directory
    Files:Download/powersdl/Libs/powersdl_image.library: could not create directory
    Files:Download/powersdl/Libs/powersdl_gfx.library: could not create directory
    Files:Download/powersdl/Libs/powersdl.library: could not create directory
    Files:Download/powersdl/Install.info: opening file failed
    Files:Download/powersdl/Install: opening file failed
    Files:Download/powersdl/History.info: opening file failed
    Files:Download/powersdl/History: opening file failed
    failed to create directory ‘powersdl/env-archive’
    failed to create directory ‘powersdl/env-archive/Sys’
    Files:Download/powersdl/env-archive/Sys/def_SDL.info: could not create directory
    Files:Download/powersdl/CREDITS: opening file failed
    Files:Download/powersdl/COPYING.info: opening file failed
    Files:Download/powersdl/COPYING: opening file failed
    failed to create directory ‘powersdl/Catalogs’
    failed to create directory ‘powersdl/Catalogs/russian’
    Files:Download/powersdl/Catalogs/russian/powersdl.ct: could not create directory
    Files:Download/powersdl/Catalogs/russian/powersdl.catalog: could not create directory
    Files:Download/powersdl/Catalogs/powersdl.cd: could not create directory
    failed to create directory ‘powersdl/Catalogs/magyar’
    Files:Download/powersdl/Catalogs/magyar/PowerSDL.catalog: could not create directory
    failed to create directory ‘powersdl/Catalogs/français’
    Files:Download/powersdl/Catalogs/français/PowerSDL.catalog: could not create directory
    Files:Download/powersdl/Catalogs/français/Français.ct: could not create directory
    failed to create directory ‘powersdl/Catalogs/deutsch’
    Files:Download/powersdl/Catalogs/deutsch/PowerSDL.catalog: could not create directory
    Wrote 5041 bytes: Files:Download/powersdl.info
    Processed 36 files and 11 directories, 45 errors.
    MOSSYS:C/xadunfile failed returncode 10

Widok 9 wpisów - 1 z 9 (of 9 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.