MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Sprzęt TP-Link WR703n

Widok 12 wpisów - 1 z 12 (of 12 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #348
    AvatarMaveRick
    Participant

    Witam. Zakupilem ten sprzet ale cos nie chce dzialac poprawnie.
    Raz podlaczylem do PB i nie skonfigurowalem go poprawnie i odlaczylem…
    W domu podpialem go do mini i OWG po wpisaniu 192.168.1.1 wywala ze nei moze sie polaczyc z serwerem.
    W pracy na PB ponownie podpialem i to samo co na mini… Co jest grane? (na pc z firefoxem i chromem dziala)

    Czy ktos ma ten sprzet?
    Wiem, ze Krashan kiedys polecal zeby zakupic…

    Pozdrawiam

    #1724
    Avatarkrashan
    Participant
    Witam. Zakupilem ten sprzet ale cos nie chce dzialac poprawnie.
    Raz podlaczylem do PB i nie skonfigurowalem go poprawnie i odlaczylem…
    W domu podpialem go do mini i OWG po wpisaniu 192.168.1.1 wywala ze nei moze sie polaczyc z serwerem.

    Mam sporo doświadczeń z modelem TL-WR702N. Zakładam, że 703 to jakaś ulepszona wersja. Fabryczny adres IP tego modelu (ustawiający się również po resecie) to 192.168.0.254. Dalsza konfiguracja zależy od tego, jaką rolę ma pełnić, bo jest urządzonkiem dość uniwersalnym. Jeżeli ma zastępować kartę WiFi, to trzeba go ustawić w tryb „client”.

    Dla wygody warto zmienić mu jego lokalny adres IP na taki z naszej podsieci (chyba że domowy router tworzy akurat podsieć 192.168.0.x ale bardzo często jest to 192.168.1.x i wtedy zmieniam adres miniroutera na 192.168.1.254). Po ustawieniu trybu klient i zalogowaniu się na stronę administracyjną już na nowym adresie, każę sprzętowi wyszukać sieci WiFi, wybieram moją, podaję hasło WPA-2 i gotowe. Pod MorphOS-em albo wybieram DHCP (na głównym routerze musi być włączony serwer), albo statycznie przydzielam jakiś adres z podsieci głównego routera, podając jego adres jako bramę i serwer DNS.

    Muszę jednak przyznać, że karta WiFi na PCMCIA jest w powerbooku znacznie wygodniejsza. Jakby co to mam prawie nową (2 razy włożona do PowerBooka) kartę TL-WN310GD, za jakieś 20 zł plus wysyłka…

    #1726
    AvatarMaveRick
    Participant

    Proboje na kazdy sposob i to samo 🙁 Na pc dziala z 192.168.1.1 (na tylnej naklejce pudelka mam taki ip)
    Czy robiles jakis firmware update? Bo ja mam po chinsku. Doszedlem co i jak i na pc znajduje mi sygnal podaje haslo i niby laczy sie ale router nie widzi polaczenia. Na komorce robie hotspot i tez nie widzi polaczenia mimo TPLink niby sie polaczyl…
    Ten WR703 chce miec z mini. Zainteresowales mnie tym na PCMCIA… Czy do tego PCMCIA trzeba jakies specjalne sterowniki czy moze poprostu wpina sie i podaje sie tak samo adres ip?

    #1727
    Avatarkrashan
    Participant
    Ten WR703 chce miec z mini. Zainteresowales mnie tym na PCMCIA… Czy do tego PCMCIA trzeba jakies specjalne sterowniki czy moze poprostu wpina sie i podaje sie tak samo adres ip?

    Sterowniki są w systemie, ale karta PCMCIA zadziała tylko z PowerBookiem.

    #1728
    AvatarMaveRick
    Participant

    Widze ze to karta na PCMCIA 🙂 ale tylko b/g. Czy jest jakas karta dzialjaca na PB z siecia n?

    Co do WR703n… Pamietasz moze czy po wpisaniu hasla do sici WiFi trzeba wylaczyc PB czy poprostu kliknac ok i poczekac az polaczy sie?

    #1762
    AvatarMaveRick
    Participant

    Mam juz karte TL-WN310GD dla PB. Wpinam ja w PCMCIA i … nic. Jak ja zainstalowac, uruchomic, skonfigurowac?

    #1763
    Avatarkrashan
    Participant
    Mam juz karte TL-WN310GD dla PB. Wpinam ja w PCMCIA i … nic. Jak ja zainstalowac, uruchomic, skonfigurowac?

    Wchodzisz do ustawień sieci, sprawdzasz, czy masz interfejs wl0. Jeżeli nie, klikasz w "Nowe urządzenie", wybierasz sterownik atheros5000.device, jednostka 0. Po tym powinno już się pojawić wl0, w momencie jak je aktywujesz checkmarkiem, załaduje się lista sieci. Wybierasz swoją sieć i podajesz hasło WPA-2. Adresy, w zależności od konfiguracji swojej sieci zostawiasz na DHCP (najczęściej), albo włączasz statyczne i wpisujesz co trzeba. To wszystko.

    #1766
    AvatarMaveRick
    Participant

    Zadzialalo! 🙂 Ale… moja siec w pracy to WEP i jak kliknalem na nia to nie wyskoczylo okno z haslem do sieci tylko pojawila sie najpierw lapmka przy nazwie sieci. Zapalila sie na czerwono a potem na zielona i nic…
    Gdy wybieram inna siec WPA lub WPA2 to wyskakuje okno z podaniem hasla…
    Dwy wybieram inna siec z z pracy WEP lampa nie przeskakuje i nie pojawia sie tlk jest caly czas przy tej pierwszej sieci jaka wybralem…
    Zrobilem z komorki HotSpot w WPA i dziala.

    Co zrobic z tym fantem? Da sie jakos recznie skonfigurowac?

    #1768
    Avatarkrashan
    Participant
    #1767
    Avatarkrashan
    Participant
    Co zrobic z tym fantem?

    Wyjaśnić administratorowi, że jeżeli uważa, że WEP jest wystarczającym zabezpieczeniem, to równie dobrze może zrobić sieć otwartą . Z drugiej strony można to chyba skonfigurować grzebiąc ręcznie w pliku konfiguracyjnym, ale nigdy nie interesowałem się szczegółami.

    #1775
    AvatarMaveRick
    Participant

    Co do administratora… coz… "americana" 🙂 Jesli by bylo WPA to bym nie dal rady airodumpem 😉 a tak mam neta 😛 wiec lepiej zostawic administarora "in pis" 😛

    Co do WEP i Morpha to inne sasiednie sieci domowe wep tez nie pokazuja oka do hasla. Wyglada jakby wl0 byl tylko dla wpa i wpa2 🙁
    Czy jest jakas szansa opisu recznej konfiguracji pliku ustawien?

    Co do WR703n to krashan masz firmware po chinsku czy angielsku? Robiles jakis firmware upload?

    #1777
    Avatarkrashan
    Participant
    Co do WR703n to krashan masz firmware po chinsku czy angielsku? Robiles jakis firmware upload?

    Mam TL-WR702n. Firmware jest po angielsku, tak, robiłem aktualizację.

Widok 12 wpisów - 1 z 12 (of 12 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.