MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Sterowniki do drukarek – bounty

Widok 14 wpisów - 1 z 14 (of 14 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #284
    Avatarrzookol
    Participant

    Noszę się z zamiarem rozpoczęcia praca nad morphosowym analogiem CUPSa. Byłby by jakies zainsteresowane osoby jesli pojawiłoby sie bounty?

    #1357
    EnderEnder
    Participant
    Noszę się z zamiarem rozpoczęcia praca nad morphosowym analogiem CUPSa. Byłby by jakies zainsteresowane osoby jesli pojawiłoby sie bounty?

    Głupie pytanie, co to jest CUPS, szukałem, ale nie wiele z tego skumałem.

    #1358
    Avatarkrashan
    Participant
    Głupie pytanie, co to jest CUPS, szukałem, ale nie wiele z tego skumałem.

    Ogólnie rzecz biorąc, linuksowy system druku (sterowniki, spooler i inne drobiazgi).

    #1359
    kjbkjb
    Participant
    Noszę się z zamiarem rozpoczęcia praca nad morphosowym analogiem CUPSa. Byłby by jakies zainsteresowane osoby jesli pojawiłoby sie bounty?

    Hmmm, ja jestem zainteresowany, ale pusty :/

    Czy MOSowy CUPS byłby w stanie wykorzystać już istniejącą bibliotekę sterowników z Linuxa ?

    #1361
    pamperspampers
    Participant
    Noszę się z zamiarem rozpoczęcia praca nad morphosowym analogiem CUPSa. Byłby by jakies zainsteresowane osoby jesli pojawiłoby sie bounty?

    Jestem jak najbardziej za i wiadomo, MorphOS.pl służy pomocą w kwestii technicznej obsługi bounty.

    #1362
    Avatarrzookol
    Participant

    To nie do konca byłby mosowy CUPS tylko jego analog.
    Po pierwsze nie byłoby ton skryptów i programików. Większość oparta by była na reggae.

    Userzy drukarek postscriptowych zyskali by mozliwosc drukowania obrazków i co ważniejsze obsługę plików PPD.
    Userzy innych drukarek zyskali by mozliwosc korzystania ze sterowników CUPSa.

    tu jest wstępny szkic:
    https://docs.google.com/document/d/1MXTIko6zlX_MzIulk7oSjghiyqBvG-g9ZpiEaUDf16s/edit

    #1392
    AvatarAS
    Participant
    To nie do konca byłby mosowy CUPS tylko jego analog.
    Po pierwsze nie byłoby ton skryptów i programików. Większość oparta by była na reggae.

    Userzy drukarek postscriptowych zyskali by mozliwosc drukowania obrazków i co ważniejsze obsługę plików PPD.
    Userzy innych drukarek zyskali by mozliwosc korzystania ze sterowników CUPSa.

    tu jest wstępny szkic:
    https://docs.google.com/document/d/1MXTIko6zlX_MzIulk7oSjghiyqBvG-g9ZpiEaUDf16s/edit

    Rzokol, pomysł świetny. A jak to by się miało w stosunku do obecnego systemu druku w MOSie? Czy byłaby synchronizacja, czy coś obok? A jeśli obok, to jak by zastępowało MOSowy TurboPrint?

    #1398
    Avatarrzookol
    Participant
    To nie do konca byłby mosowy CUPS tylko jego analog.
    Po pierwsze nie byłoby ton skryptów i programików. Większość oparta by była na reggae.

    Userzy drukarek postscriptowych zyskali by mozliwosc drukowania obrazków i co ważniejsze obsługę plików PPD.
    Userzy innych drukarek zyskali by mozliwosc korzystania ze sterowników CUPSa.

    tu jest wstępny szkic:
    https://docs.google.com/document/d/1MXTIko6zlX_MzIulk7oSjghiyqBvG-g9ZpiEaUDf16s/edit

    Rzokol, pomysł świetny. A jak to by się miało w stosunku do obecnego systemu druku w MOSie? Czy byłaby synchronizacja, czy coś obok? A jeśli obok, to jak by zastępowało MOSowy TurboPrint?

    Na razie wszystko będzie rozwijane obok turboprinta i zacząłem od części Postscriptowej, z uwagi na to, że ceny używanych drukarek na Allegro spadły poniżej 100 zł. Na początku powstanie moduł preprocesora postscriptu i preferencji drukarek postscriptowych (coś co ma AmigaOS3.x a nie ma Morphos). Następnie stworzę dekoder i enkoder reggae obrazków w formacie cups raster. To umozliwi proste drukowanie rysunków/zdjęć etc. na drukarkach które nie maja postscriptu (przy wykorzystaniu istniejących konwerterów wchodzących w skład w CUPSa). Następnie można to wszystko łaczyć w całość a na końcu dodać spooling ewentualnie korzystając z printer.device z arosa dać jakąś warstwę kompatybilności.

    #1400
    recedentrecedent
    Participant
    Noszę się z zamiarem rozpoczęcia praca nad morphosowym analogiem CUPSa. Byłby by jakies zainsteresowane osoby jesli pojawiłoby sie bounty?

    A nie było czasem jakiegoś bounty na to na MorphZone swego czasu?
    Nawet się dokładałem chyba…

    Edit: Nie myliłem się. Jest/było takie bounty.

    #1403
    AvatarAS
    Participant
    Na razie wszystko będzie rozwijane obok turboprinta i zacząłem od części Postscriptowej, z uwagi na to, że ceny używanych drukarek na Allegro spadły poniżej 100 zł. Na początku powstanie moduł preprocesora postscriptu i preferencji drukarek postscriptowych (coś co ma AmigaOS3.x a nie ma Morphos). Następnie stworzę dekoder i enkoder reggae obrazków w formacie cups raster. To umozliwi proste drukowanie rysunków/zdjęć etc. na drukarkach które nie maja postscriptu (przy wykorzystaniu istniejących konwerterów wchodzących w skład w CUPSa). Następnie można to wszystko łaczyć w całość a na końcu dodać spooling ewentualnie korzystając z printer.device z arosa dać jakąś warstwę kompatybilności.

    Ciekawie się zanosi. A nie da się połączyć z TurboPrintem – rozszerzyć go o nowe fukcje? Chodzi o to, żeby nie kombinować przy wydrukowaniu, ale aby działał wbudowany system wydruku.

    #1404
    Avatarrzookol
    Participant
    Ciekawie się zanosi. A nie da się połączyć z TurboPrintem – rozszerzyć go o nowe fukcje? Chodzi o to, żeby nie kombinować przy wydrukowaniu, ale aby działał wbudowany system wydruku.

    No właśnie docelowo to mój będzie wbudowany 🙂
    Kiedyś były trzy sposoby druku: PS, tekstowy i graficzny. Dzis druk tekstowy można olać. Część preferencji Turboprinta to zwykle operacje graficzne (skalowanie/dithering/jasnosc/kontrast/negatyw/lustro). Bedą przerzucone jako zwykle filtry w Reggae. Nie ma sensu tego pakować do printer.device. Konwersji na jezyk drukarki ze zwyklego obrazka tez nie ma sensu pakować do printer.device. Jedyne co warto to spooling i obsluga wielu drukarek.

    #1405
    AvatarAS
    Participant
    No właśnie docelowo to mój będzie wbudowany 🙂
    Kiedyś były trzy sposoby druku: PS, tekstowy i graficzny. Dzis druk tekstowy można olać. Część preferencji Turboprinta to zwykle operacje graficzne (skalowanie/dithering/jasnosc/kontrast/negatyw/lustro). Bedą przerzucone jako zwykle filtry w Reggae. Nie ma sensu tego pakować do printer.device. Konwersji na jezyk drukarki ze zwyklego obrazka tez nie ma sensu pakować do printer.device. Jedyne co warto to spooling i obsluga wielu drukarek.

    Cieszę się, że zanosi się poprawa w sprawie druku. Dla mnie to wazne. A jak będzie to wyglądać ze sterownikami? Czy będą przeniesione sterowniki z linuxa do nowych drukarek, czy wszystko uniwerslanie podscriptowo i emulacja podscriptu? A jak będzie wygadało drukowanie na kolorowych drukarkach laserowych?

    #1431
    kjbkjb
    Participant

    Mam pytanie – jak wygląda obsługa przejściówek paraller –> USB ?

    Mam HP LaserJet 6L z kablem paraller i najtańszą przejściówkę tego typu…

    #2017
    kjbkjb
    Participant

    http://amigapower.fm.interii.pl/printer1.png

    Jeśli tak poseidon widzi przejściówkę parallel–>usb, to znaczy że nie ma szans na duet przejściówka i HP 6L ?

Widok 14 wpisów - 1 z 14 (of 14 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.