MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Skopiować MorphOS z Pegasosa na PowerBooka?

Widok 7 wpisów - 1 z 7 (of 7 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #363
    MDWMDW
    Participant

    Czy instaler MorphOSa podczas instalacji na PowerBooku kopiuje jakieś specyficzne pliki (oczywiście oprócz boot.img)? Czy może jest to dokładnie to samo co kopiuje podczas instalacji na np. Pegasosie i można spokojnie system z Pegasosa skopiować na PowerBookaG4?

    #1853
    AvatarKorni
    Participant

    Kopiuj śmiało. Jedyny specificzny plik, który może sprawić problemy to prefsy Posejdona, wystarczy je skasować i tyle.

    #1856
    MDWMDW
    Participant
    Kopiuj śmiało. Jedyny specificzny plik, który może sprawić problemy to prefsy Posejdona, wystarczy je skasować i tyle.

    Dzięki za odpowiedź i uwagę odnośnie prefsów Posejdona. Zwrócę na to uwagę. A tak w ogóle to chyba zrobię normalną instalację, a potem pokopiuję wszystko co tam mam specyficznego. To śmieszne ale niektóre pliki tak przepycham przez kolejne dyski kolejnych Amig od 1995 roku, czyli mojego pierwszego twardego dysku do Amigi (wcześniej mordowałem się z dyskietkami).

    #1861
    AvatarKorni
    Participant

    Tak, najwygodniej najpierw zainstalować a później skopiować. Odchodzi ustawianie boot.img. Mój system zaczął swój żywot od MorphOSa 1.4.5, ale zmienił się tak bardzo, że niewiele z niego zostało.

    #1917
    MDWMDW
    Participant
    Tak, najwygodniej najpierw zainstalować a później skopiować. Odchodzi ustawianie boot.img. Mój system zaczął swój żywot od MorphOSa 1.4.5, ale zmienił się tak bardzo, że niewiele z niego zostało.

    Tak też uczyniłem i wszystko gra.
    Prawdę mówiąc to niektóre biblioteki w moim systemie zostały skopiowane do SYS:Libs jeszcze w 1996 roku i przez kolejne kilkanaście lat "przepychane" do kolejnych AmigaOSów, MorphOSów. I tak do dzisiaj… 🙂

    #1928
    AvatarValwit
    Participant
    Kopiuj śmiało. Jedyny specificzny plik, który może sprawić problemy to prefsy Posejdona, wystarczy je skasować i tyle.

    Dzięki za odpowiedź i uwagę odnośnie prefsów Posejdona. Zwrócę na to uwagę. A tak w ogóle to chyba zrobię normalną instalację, a potem pokopiuję wszystko co tam mam specyficznego. To śmieszne ale niektóre pliki tak przepycham przez kolejne dyski kolejnych Amig od 1995 roku, czyli mojego pierwszego twardego dysku do Amigi (wcześniej mordowałem się z dyskietkami).

    mam to samo 🙂 przyczym mam "trupy" z systemow na dyskietkach jeszcze, bo pierwszy hdd byl instalowany na zasadzie c&p z flopkow. masakra troche, jak sobie pomysle ile to lat (wlasnie wzialem sie za migracje systmu z efiki na powermaka)

    #1932
    MDWMDW
    Participant
    mam to samo 🙂 przyczym mam "trupy" z systemow na dyskietkach jeszcze, bo pierwszy hdd byl instalowany na zasadzie c&p z flopkow. masakra troche, jak sobie pomysle ile to lat (wlasnie wzialem sie za migracje systmu z efiki na powermaka)

    Całę tę genialną prostotę AmigaOS/MorphOS psują trochę softlinki. Tych "mend" nie da się kopiować. 🙁 Na szczęście chyba tylko w MorphOS SDK się z nimi spotkałem. Oczywiście to bardzo przydatne twory ale gdyby można było je jakoś kopiować to byłoby idealnie.

Widok 7 wpisów - 1 z 7 (of 7 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.