MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Router i błąd OWB

Widok 6 wpisów - 1 z 6 (of 6 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #195
    kjbkjb
    Participant

    Hejka.

    Pod router podpięty pecet i eMac. Ten pierwszy działa bez problemu, za to OWB pod MOSem często wywala komunikat:

    http://fotoo.pl/zdjecia/files/2011-10/0527824d.png

    Ma ktoś też tak?

    #809
    edeede
    Participant

    A bez pecet też tak jest ? Może coś z kabelkiem spróbuj podmienić. Potestuj łącze pingiem i przyjrzyj się statystykom może gubią się pakiety (potestuj do routera i dalej np. google).

    Ps. Kiedyś sobie zrobiłem kabelek i niby połaczenia się zgadzały. Gadami nawet się logowało ale nic poza tym nie działało jak należy, jak się okazało jedna para Tx lub Rx nie była na tej samej skrętce w środku – przy metrze może nawet dwóch nie ma to znaczenia ale przy dziesięciu metrach nie idze tego używać – masa błędów.

    #811
    Avatarkrashan
    Participant

    W tym komunikacie zawsze jest adres Google, czy adres strony, na którą próbujesz wejść?

    #812
    kjbkjb
    Participant
    W tym komunikacie zawsze jest adres Google, czy adres strony, na którą próbujesz wejść?

    Adres strony na którą próbuję wejść.

    W sumie to aż tak często nie występuje, powiedzmy 5-7x dziennie. Z tym że jak komunikat wyskoczy, to jak dam odśwież to ze 5 razy pod rząd mam komunikat. Potem strona się ładuje.

    #813
    Avatarkrashan
    Participant
    W sumie to aż tak często nie występuje, powiedzmy 5-7x dziennie. Z tym że jak komunikat wyskoczy, to jak dam odśwież to ze 5 razy pod rząd mam komunikat. Potem strona się ładuje.

    Sprawdziłbym, czy w routerze nie jest czasem włączony firewall typu SPI (Stateful Packet Inspection). Ten badziew lubi sprawiać kłopoty… Mnie nawet z IRC-a potrafił co jakiś czas wywalić…

    #814
    kjbkjb
    Participant
    W sumie to aż tak często nie występuje, powiedzmy 5-7x dziennie. Z tym że jak komunikat wyskoczy, to jak dam odśwież to ze 5 razy pod rząd mam komunikat. Potem strona się ładuje.

    Sprawdziłbym, czy w routerze nie jest czasem włączony firewall typu SPI (Stateful Packet Inspection). Ten badziew lubi sprawiać kłopoty… Mnie nawet z IRC-a potrafił co jakiś czas wywalić…

    W moim routerze zakładka firewall wygląda tak:

    http://fotoo.pl/zdjecia/files/2011-10/97344d67.png

    Zaglądałem do opcji firewalla, nie ma tam SPI…

Widok 6 wpisów - 1 z 6 (of 6 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.