MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Klub dyskusyjny Przyszłość sklepu na MorphOS.pl

Widok 15 wpisów - 1 z 15 (of 35 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #176
    pamperspampers
    Participant

    Witam

    Jako że w pierwotnych planach strona MorphOS.pl miała w swoim czasie wzbogacić się w sklep, w którym będzie można nabyć sprzęt dla MorphOSa – nasuwa mi się pytanie. Ile jesteście w stanie zapłacić np za Maca Mini 1.5 z 64MB VRAMU?

    Robię rozeznanie rynku czy warto ściągać takie Maki i spróbować sprzedawać w Polsce. Wiadomo że nie zbiję na tym kokosów i na to nie liczę, ale dokładanie do interesu też mi się nie uśmiecha. Czekam na Wasze wypowiedzi w tym temacie.

    #641
    EnderEnder
    Participant

    Rozumiem, że w tej chwili w grę wchodzi Mac Mini. Myślę, że skoro eMaca można wyrwać za 350 zł to MM ze względu na 64 mb Vram max 700 zł. Znawcą nie jestem. Powiem, że zdobycie dojścia do PB, czy PM G5 byłoby chyba bardziej przyszłościowe (tylko wiedzieć które). Jeżeli będę kiedyś wymieniał na coś stacjonarnego to chciałbym z G5 i nie koniecznie PM. PB (ten najmocniejszy) to dla mnie max 1200 zł, ale podejrzewam, że za 1000 zł byłoby więcej chętnych.

    Poza tematem: nie mogłem i nie mogę utworzyć nowego wątku w tym dziale. W innych tak.

    #642
    pamperspampers
    Participant

    Tak, w tym momencie wchodzi w grę Mac Mini, bo chciałbym go sprowadzać ze Stanów w najmocniejszej konfiguracji. Co do PB czy PM G5 to nie ma to kompletnie sensu, dopóki nie będzie na to MorphOSa a nikt z Teamu nie zdradzi mi na jakich konfigach będzie MorphOS działał, jeżeli w ogóle zadziała 🙂

    #643
    EnderEnder
    Participant

    No to widzę takie rozwiązania:
    Zaproponuj cenę (myślę, że 30% marży ponad to co zapłacisz byłoby chyba uczciwe), pozbieraj jakieś zaliczki i zorganizuj zakup. Przemyślę sprzedaz eMaca i zakup MM. Marzy mi się inna obudowa m .
    Może jakieś peryferia zamiast MM np. karty Ati, tablety – zapasy magazynowe, karty dźwiękowe, gry w formie elektronicznej (pogadać z właścicielami praw).
    Tak czy inaczej jakiś sklep by się przydał, ja nie nawidzę kupować za granicą (po prostu), a czasami muszę.
    Jeżeli miałbyś wtopić (przemyśl i nie ryzykuj za bardzo) to odpuść.

    #644
    pamperspampers
    Participant

    Zaliczki? To nie wchodzi w grę, ja nie Aeon 😉 Sprawę jeszcze przemyślę, przekalkuluję i zobaczymy jak to się potoczy.

    #645
    EnderEnder
    Participant
    Zaliczki? To nie wchodzi w grę, ja nie Aeon 😉 Sprawę jeszcze przemyślę, przekalkuluję i zobaczymy jak to się potoczy.

    Zaliczki po to, żebyś sobie kasy nie zamroził niepotrzebnie zamawiając sprzęt.

    #646
    pamperspampers
    Participant
    Zaliczki? To nie wchodzi w grę, ja nie Aeon 😉 Sprawę jeszcze przemyślę, przekalkuluję i zobaczymy jak to się potoczy.

    Zaliczki po to, żebyś sobie kasy nie zamroził niepotrzebnie zamawiając sprzęt.

    Jest interes – jest ryzyko 🙂

    #647
    Avatarkrashan
    Participant
    Zaliczki? To nie wchodzi w grę, ja nie Aeon 😉 Sprawę jeszcze przemyślę, przekalkuluję i zobaczymy jak to się potoczy.

    Zaliczki po to, żebyś sobie kasy nie zamroził niepotrzebnie zamawiając sprzęt.

    Jak się nie umie prowadzić interesu bez zaliczek, to się nie ma co za niego brać. Bo albo to znaczy, że się nie umie, albo to żaden interes…

    #648
    EnderEnder
    Participant
    Zaliczki? To nie wchodzi w grę, ja nie Aeon 😉 Sprawę jeszcze przemyślę, przekalkuluję i zobaczymy jak to się potoczy.

    Zaliczki po to, żebyś sobie kasy nie zamroził niepotrzebnie zamawiając sprzęt.

    Jak się nie umie prowadzić interesu bez zaliczek, to się nie ma co za niego brać. Bo albo to znaczy, że się nie umie, albo to żaden interes…

    Pewnie masz rację, ale czy to odnosi się także do naszego mikro rynku?

    #649
    pamperspampers
    Participant
    Zaliczki po to, żebyś sobie kasy nie zamroził niepotrzebnie zamawiając sprzęt.

    Jak się nie umie prowadzić interesu bez zaliczek, to się nie ma co za niego brać. Bo albo to znaczy, że się nie umie, albo to żaden interes…

    Pewnie masz rację, ale czy to odnosi się także do naszego mikro rynku?

    Ender – dla mnie odnosi się to dla każdego rynku. System zaliczkowy albo przedpłat ma sens wtedy, kiedy jest np. jakaś zbiorowa akcja kupna oprogramowania vide ostatnia akcja na ppa.pl kupna Opusa Magellana.

    #650
    Avatarkrashan
    Participant
    Poza tematem: nie mogłem i nie mogę utworzyć nowego wątku w tym dziale. W innych tak.

    To zastanawiające. Przed chwilą testowo założyłem wątek w tym dziale z konta zwykłego użytkownika i na żadne problemy nie natrafiłem… Chyba że tworzysz z mobilnej wersji strony, może tam są jakieś ukryte kruczki?

    #651
    EnderEnder
    Participant
    Poza tematem: nie mogłem i nie mogę utworzyć nowego wątku w tym dziale. W innych tak.

    To zastanawiające. Przed chwilą testowo założyłem wątek w tym dziale z konta zwykłego użytkownika i na żadne problemy nie natrafiłem… Chyba że tworzysz z mobilnej wersji strony, może tam są jakieś ukryte kruczki?

    Już działa. Może to wina jakiejś zafajdanej aktualizacji Win&IE

    #653
    Avatarg00pher
    Participant

    Hej, mi w zeszłym roku w grudniu udało się takiego kupić za 550zł z przesyłką, co prawda z tylko 512 MB pamięci ale i tak uważam ze to okazja, która się trafia raz na jakiś czas. Ale myślę ze cena do 700zł była by ceną do przyjęcia.

    #654
    pamperspampers
    Participant
    Hej, mi w zeszłym roku w grudniu udało się takiego kupić za 550zł z przesyłką, co prawda z tylko 512 MB pamięci ale i tak uważam ze to okazja, która się trafia raz na jakiś czas. Ale myślę ze cena do 700zł była by ceną do przyjęcia.

    Dziękuje za kolejny głos w dyskusji.

    #706
    AvatarMaveRick
    Participant

    Dopisze się. Siedze w stanach i dluuugo szukałem MM z 64VRam bo tylko taki wchodzil w gre (jak juz kupowac to raz a porzadnie i jestem zadowolony). Jak dobrze pamietam to wyszlo mnie cos 250$ wiec chyba 700zl to za niska cena zeby sie tym zając. Do tego doliczyc przesylke z usa (30-50$) i moglic sie, zeby nie walneli cła (a na dzień dzisiejszy (5.8.11) wala cło jak popadnie! (dziura budżetowa). Czyba ze masz dobre dojscia i układy w Polamerze albo DOMie :). 1000zl to rozsadna cena za MM 1.5GHz 1GBRam i 64VRam. Jesli komuś się nie podoba i za drogo to neich załatwia na własną rękę. Za wygody trzeba płacić :P.

    P.S. Mowa o samej skrzynce i zasilaczu czy myszka i klawa power by Apple też ?

Widok 15 wpisów - 1 z 15 (of 35 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.