MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Klub dyskusyjny Promowanie MorphOS-a na Amiimprezach

Widok 11 wpisów - 1 z 11 (of 11 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #392
    EnderEnder
    Participant

    Cześć
    Tak mi przyszło do głowy, że wiele osób zna nasz system jedynie z filmów na YT i może trzeba przygotować jakiś konkretny plan promowania systemu, wśród obecnych na zlotach. Co należałoby pokazać, chodzi o wybór oprogramowania, funkcji systemu itd. To musi pokazać, że nasz system do doskonała alternatywa dla połatanego AOS 3.x, a sprzęt jest tańszy i wydajniejszy niż mocno rozbudowany i drogi klasyk. Mamy DB3, OWB, być może zamiast Blendera ( a najlepiej obok) pokazać jak działa Maxon Cinema 4D, Real3D, SDK, AE 4, itd. Po co to wszystko, jak ludzie chcą wracać po latach do Amigi 500 i ją rozbudowywać, to mogą mieć to samo, ale lepiej, szybciej i taniej. Po co mają kupować HxC żeby odpalać stare gierki, po co turbo i HDD, jeżeli mają to wszystko w UAE. Osobiście polecam G4, bo cena sprzętu zbliżona cenowo do A500, a moc znacznie większa. Napiszcie co myślicie na ten temat.

    #2052
    recedentrecedent
    Participant
    nasz system to doskonała alternatywa dla połatanego AOS 3.x

    Ale tylko dla tych, którzy tego połatanego AOS 3.x używali, kombinowali, i używali na przekór wszystkim i wszystkiemu amigowego oprogramowania. Ilu spośród takich ludzi jest do dziś nieświadomych co to MorphOS?

    sprzęt jest tańszy i wydajniejszy niż mocno rozbudowany i drogi klasyk.

    To samo można powiedzieć o pececie z Biedronki i WinUAE. Za to nie ma tego przyżółconego plastiku i magii wspomnień z dzieciństwa.

    Po co mają kupować HxC żeby odpalać stare gierki, po co turbo i HDD, jeżeli mają to wszystko w UAE.

    Po to kupują A500, żeby mieć A500, nie poradzisz.

    #2053
    EnderEnder
    Participant
    Po to kupują A500, żeby mieć A500, nie poradzisz.

    A może zwyczajnie nie wiedzą, bo nie ma żadnych konotacji etymologicznych między MorphOS-em a nazwą Amiga? Widzą AOX 1000 za 10-12 tys., SAM460 (AO500) za 4 tys. i mówią odpadam. Ja się dałem przekonać 🙂

    #2054
    AvatarDrako^BB
    Participant

    Eeee tam nie ma co kombinować na każdej ami imprezie jest MorphOS i jest dobrze promowany 😉

    #2055
    deezdeez
    Participant
    Eeee tam nie ma co kombinować na każdej ami imprezie jest MorphOS i jest dobrze promowany 😉

    Na imprezie może i tak, ale poza?
    Np. ja bym z chęcia nakleił jakąś ładną nie dużą naklejkę na swoje auto, zawsze to jakaś reklama, do tego jeżdżąca tu i tam.

    #2057
    EnderEnder
    Participant

    No w sumie pomysł z naklejką nie jest zły. Podobnie z koszulką, czapeczką. Koniecznie MorphOS, a nie Pegasos, bo ja nie mam tego komputera i identyfikuje się z użytkownikiem systemu.

    #2058
    deezdeez
    Participant
    No w sumie pomysł z naklejką nie jest zły. Podobnie z koszulką, czapeczką. Koniecznie MorphOS, a nie Pegasos, bo ja nie mam tego komputera i identyfikuje się z użytkownikiem systemu.

    W cenie MorphOSa powinna być naklejka na auto i już!
    Najlepiej taka przezroczysta w dwóch kolorach, czarna i biała, w zależności jaki kolor auta mamy.
    Powiedzmy, że taka z motylem i URLem do MOStimu.

    #2060
    MDWMDW
    Participant

    Też popieram pomysł naklejki. Zawsze warto trochę poświrować czymś o istnieniu czego prawie 100% spotykanych na codzień ludzi nie ma pojęcia. Lubię pytania "a co to jest?" i te dziwne miny. Nie lubiłem tego w czasach gdy używałem Amigi, bo ludzie tę nazwę kojarzyli i zaraz pojawiał się głupi uśmiech i "Aaaa… Amiga! Też miałem i grałem nałogowo w SuperFroga". W Polsce nie da się z Amigi odkleić naklejki "fajna konsola do gier z czasów dzieciństwa". Zawsze mnie to wkurzało i przez to nawet starałem się nie afiszować z Amigą w tak zwanym zwykłym świecie.

    #2069
    AvatarSkotos
    Participant

    W czerwcu będzie w mojej okolicy impreza ala party – Iguana Party – spotkanie po latach. W sumie sami znajomi partyzanci, którzy wiedzą co to Amiga, wielu z nich to byli amigowcy, liczna grupa Atari.

    Szykuję się na tą imprezę z Mini, potrzebuję pomysłów na prezentacje. Czy moglibyście zasugerować listę programów, które warto pokazać. Slideshow z obrazków zrobię, demka mam zamiar wziąć z paczki, która jest w sieci. WHDLoad mam zarejestrowany więc pewnie wykorzystam, brakuje mi pomysłu co do programów, które mógłbym pokazać – pchełki, Blender, Digibooster (o nim myślę poważnie ponieważ kilku muzyków domowych będzie) – co jeszcze?

    #2070
    EnderEnder
    Participant

    Jakiś pokaz SDK by się przydał, może Titler, Hollywod? Maxon Cinema 4D v4 ponoć śmiga ładnie (dla ortodoksów), ACE emulatorek, no i listę gier bym przejrzał z PPA (papierowego, co na efice śmigała Recedentowi, to na mini będzie szał).

    #2071
    recedentrecedent
    Participant
    co jeszcze?

    MPlayera, OWB z Jutubem, KwaKwa, ShowGirls, Stellarium, z klasyków LightWave, Personal Paint możesz odpalić, pokaż że YAM dalej chodzi, podłącz jakiś skaner, drukarkę – pokaż że działa. Gier nie zliczę – jest tyle fajnych pozycji…

Widok 11 wpisów - 1 z 11 (of 11 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.