MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Problem z instalacją MorphOSa na Power Macu

Widok 5 wpisów - 1 z 5 (of 5 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #247
    AvatarGość
    Participant

    Miałem okazję kupić Power Maca 3.5 Quicksilver i postanowiłem postawić na nim MOSa 3.1.

    Z płyty wszystko startuje i działa bezproblemowo, ale kłopot zaczyna się przy instalacji. Proces dochodzi do kopiowania plików, po czym zatrzymuje się w trakcie (w róznych miejscach, bez reguły). W tym momencie cały system staje, działa tylko wskaźnik myszki, ale gdy zamknę okno instalacji wszystko wraca do normy.

    Sprawdzałem już na 2 dyskach, 3 pamięciach, 2 napędach optycznych, nagrałem nawet system na drugą płytę. Cały czas to samo. Co to może być?

    #1159
    Avatarnorbi
    Participant

    Nie instaluj tylko przegraj zawartość cd na hdd.
    To wystarczy do uruchomienia mosa.

    Ps.
    Z tej metody skorzystałem jak uruchamialem MOSa z karty pamięci sformatowanej na fat32 wpietej w czytnik USB w macmini.

    #1160
    EnderEnder
    Participant

    A nie masz kontrolera USB w PCI? Mi świruje ostatnio i zastanawiam się nad wymianą na inny. No i przychodzi mi do głowy, że jak kombinowałem sobie z PFS3 to przy stawianiu systemu od nowa musiałem najpierw formata walnąć żeby ruszyło. Ja bym odpalił MorphOS-a z płyty zrobił formatowanie dysku twardego i spróbował instalować. No i mam nadzieję, że nie kombinowałeś z ręcznymi ustawieniami (ja tylko partycje systemową sobie zwiekszyłem suwakiem).

    #1161
    AvatarGość
    Participant

    Typowo amigowe rozwiązanie i działa 🙂 Wiadomo dlaczego instalator wariuje?

    #1162
    AvatarGość
    Participant

    Nic nie kombinowałem ręcznie, wcześniej czytałem dokumentację, więc też tylko ustawiłem suwakiem. Nie mam kontrolera USB w PCI. Próbowałem zrobić wcześniej formatowanie z weryfikacją – przeszło bez problemów, ale to nic nie dało. Wszystko poza instalatorem działa prawidłowo, nie wiesza się itd. Ciekawy problem jak dla mnie.

Widok 5 wpisów - 1 z 5 (of 5 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.