MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Dla programistów Prawidłowa konfiguracja SDK

Widok 3 wpisów - 1 z 3 (of 3 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #299
    EnderEnder
    Participant

    Witam wszystkich.
    Do tej pory bawiłem się, próbując programować na PC. Skutek marny, ale to moja wina – nieregularna nauka. Teraz chciałbym ćwiczyć wyłącznie w MorphOS-ie. Aktualnie próbuję zgłębić Pythona (którego w razie potrzeby będę łączyć z C – CPython). W związku z tym wystarczy w Scrible wybrać opcję pliki Python, czy muszę zaznaczyć coś jeszcze? Na PC jest aktywna konsola, do mniejszych projektów Pythona, a w Scrible nie. Po wpisaniu głupiego "witaj świecie" i kliknięciu run nic się nie stało. Pewnie czegoś nie skonfigurowałem. Nie zmieniałem/dodawałem nic w SDK, poza wybraniem w jakiem języku mają być pliki/projekt. Jak wy macie skonfigurowane SDK?

    #1416
    Avatarkrashan
    Participant
    Na PC jest aktywna konsola, do mniejszych projektów Pythona, a w Scrible nie. Po wpisaniu głupiego "witaj świecie" i kliknięciu run nic się nie stało.

    Generalnie SDK i Scribble nie są jakoś przygotowane pod Pythona. Z moich doświadczeń wynika, że konsola Idle nie działa pod MorphOS-em. Tryb interaktywny można wywołać uruchamiając samego Pythona w zwykłym shellu z parametrem -i.

    #1417
    EnderEnder
    Participant
    Na PC jest aktywna konsola, do mniejszych projektów Pythona, a w Scrible nie. Po wpisaniu głupiego "witaj świecie" i kliknięciu run nic się nie stało.

    Generalnie SDK i Scribble nie są jakoś przygotowane pod Pythona. Z moich doświadczeń wynika, że konsola Idle nie działa pod MorphOS-em. Tryb interaktywny można wywołać uruchamiając samego Pythona w zwykłym shellu z parametrem -i.

    Dzięki, dobrze wiedzieć. Wychodzi na to, że wygodniej będzie mi dłubać na PC i uruchamiać na PM w celu sprawdzenia czy działa.

Widok 3 wpisów - 1 z 3 (of 3 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.