MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Klub dyskusyjny Pomoc, informacje, wyjasnienia – nowy użytkownik/pierwsze kroki

Widok 2 wpisów - 1 z 2 (of 2 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #5957
    PshemskyPshemsky
    Participant

    Czołem Panowie.
    Od dawna chciałem napisać kilka słów i poprosić o pomoc. Na początku się zaparłem i probowałem sam z tym powalczyć, lecz doszedłem do wniosku iż czas jest zbyt cenny i po prostu poszukam pomocy u bardziej doświadczonych Amigowców i użytkowników MorphOSa. A więc do rzeczy…
    Otóż macie przed soba osobę, ktora nie posiada żadnego doświadczenia w temacie amigowych systemów operacyjnych. Niewielka wiedza dotycząca programów użytkowych plasuje mnie w jednej szufladzie z typowym łamaczem joysticków. A więc co ja właściwie tu robie – moglibyście zapytać. Otóż spodobał mi się koncept MorphOS’a. Sam nie mam zamiaru pakować się w klasyki i problemy zwiazane z kilku dekadowym sprzętem. Dlatego możliwość zaznajomienia się ze starszymi grami/użytkami (z tymi nowszymi i portami również) na wygodnym powerbooku (miejsce/moc/wygoda/ludzie i ich rekomendacje) sprawiła iż postanowiłem ruszyć w tym kierunku. Zaczynając od odnowienia i odświeżenia sprzętu, kupnie systemu oraz literatury a skończywszy na błąkaniu się w zakamarkach MorphOSowej sieci.
    Zastnawiam się czy istnieje miejsce (czat/irc/inny komunikator może nawet telefon do kogoś) w którym miałbym możliwość rozmowy na żywo i poszukania pomocy przy podstawowych czynnosciach takich jak np. instalacja i konfiguracja softu a także ustawień samego systemu. I proszę pamietajcie iż mówię tu o naprawde podstawach podstaw. Ostatnio próbowalem zainstalować i odpalić odtwarzacz mp3. Po kilkunastu reinstalacjach i probach zmian konfiguracji po prostu dałem sobie spokój 😐
    Podoba mi się MorphOS jako lekki i zgrabnyh system. Z checią używałbym go do czegoś więcej niż OWB. Na pewno gdy otowrzą się przedemną nowe fukcje softu na tym PB G4, zaczne wnikać głębiej i z wiekszą checią będe w wolnej chwli go używał.
    Z góry dziekuje za wszelkie informacje oraz namiary.
    Pozdrawiam

    • Ten temat został zmodyfikowany 5 years, 4 months temu przez PshemskyPshemsky
    #5984
    recedentrecedent
    Participant

    Jeśli chcesz “na żywo” to sugerowałbym kanał IRC PPA – powinna tam z reguły jakaś mosofca siedzieć.
    A generalnie na MorphOS.pl dość mało ludzi póki co zagląda. Można jeszcze na forum PPA, albo MorphZone.
    Nosiłem się swego czasu z pomysłem, żeby zrobić taki videoporadnik dla “nieogarów” w systemie MorphOS – coś w stylu “dla początkujących”, tylko w postaci filmu z komentarzem. Ostatnio videoblogi takie modne…

Widok 2 wpisów - 1 z 2 (of 2 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.