MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Po instalacji 3.1

Widok 6 wpisów - 1 z 6 (of 6 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #258
    AvatarSventevith
    Participant

    Po instalacji MOS 3.1 pojawił mi się nowy dysk Boot jest pusty. Skąd to się pojawiło i jak to usunąć bez wpływu na resztę ?

    Teraz po kliknięciu ikony na pulpicie i przesunięcu ikona się kaszani czy też tak macie po update ?

    #1227
    AvatarNorbert
    Participant

    Jakiego sprzetu uzywasz ?
    Automontowanie partycji mozesz wylaczyc w HDConfig?

    #1230
    AvatarSventevith
    Participant
    Jakiego sprzetu uzywasz ?
    Automontowanie partycji mozesz wylaczyc w HDConfig?

    Używam eMaca, problem z ikonami już się nie objawia. Jak wróce do domu spróbuje wyłączyć. Ciekawe czemu we wcześniejszych wersjach się to nie montowało.

    Swoją drogą 3.1 wymiata 🙂

    #1232
    AvatarNorbert
    Participant
    Jakiego sprzetu uzywasz ?
    Automontowanie partycji mozesz wylaczyc w HDConfig?

    Używam eMaca, problem z ikonami już się nie objawia. Jak wróce do domu spróbuje wyłączyć. Ciekawe czemu we wcześniejszych wersjach się to nie montowało.

    Swoją drogą 3.1 wymiata 🙂

    U mnie za to odmontowala się partycja z systemem .
    Wcześniej miałem 2.7 Tam hdconfig jest inny – ma więcej opcji, niż w 3.1
    Możliwe że nowy boot.img inaczej interpretuje stare ustawienia.

    #1239
    gilbangilban
    Participant

    Według mojej wiedzy dysk Boot jest potrzebny i nie można go usuwać. Jest on o małej pojemności, a w środku powinien się znajdować i zapewne tak jest plik boot.img, czyli taki jakby kernel (rom) morphosa. Również powinien być on sformatowany na macach w formacie Macintosh HFS. Gdyby pliku boot.img na tym dysku nie było to komputer by się nie uruchomił. To wszystko. Jeżeli nie chcemy widzieć na pulpicie ikonki tego dysku, wystarczy ją ukryć.

    #1240
    AvatarNorbert
    Participant
    Według mojej wiedzy dysk Boot jest potrzebny i nie można go usuwać. Jest on o małej pojemności, a w środku powinien się znajdować i zapewne tak jest plik boot.img, czyli taki jakby kernel (rom) morphosa. Również powinien być on sformatowany na macach w formacie Macintosh HFS. Gdyby pliku boot.img na tym dysku nie było to komputer by się nie uruchomił. To wszystko. Jeżeli nie chcemy widzieć na pulpicie ikonki tego dysku, wystarczy ją ukryć.

    Aby uruchomic MorphOS nie jest wymagany dysk/partycja o nazwie BOOT .
    Nie jest tez wymagana partycja HFS.
    Boot.img moze byc na partycji FAT a system na partycji SFS o dowolnej nazwie.
    Mozna tez pojsc dalej i caly MOS uruchomic z FAT . Wszystko (boot.img i system) na jednej partycji lub na pendrive.

    Domyslna nazwa "boot" i partycja startowa w HFS jest dla wygody uzytkownika (np. wybor systemu pod ALT)

    ps.
    Ciekawe czy bedzie kiedys mozliwosc wyboru partycji innej niz SFS do instalacji MOS ?

Widok 6 wpisów - 1 z 6 (of 6 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.