MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
  • MorphOS 3.11 i AmigaOne X5000

truman_burbank Lipiec 23, 2018 1:44

Na stronie “Amigaone X5000 blog” można poczytać o wrażeniach z użytkowania systemu MorphOS 3.11 na rzeczonym komputerze. 

Czytaj dalej...
  • Przewodnik po instalacji systemu na Obligement

truman_burbank Lipiec 21, 2018 3:10

Opis instalacji MorphOS-a 3.10/3.11. Co prawda strona francuskojęzyczna, ale ma wbudowany translator (w tym na język polski) no i jest dużo ilustracji. Do poczytania tutaj: En pratique : Installation de MorphOS 3.10/3.11

Czytaj dalej...
  • Orygin Web Browser z JIT JavaScript dostępny.

waldiamiga Lipiec 18, 2018 3:33

Nieco więcej niż tydzień od zapowiedzi, zajęło Markowi ‘BigFoot’ Olsenowi  przygotowanie wersji OWB JIT Java Script. Ów interpreter JIT ma włączony tylko pierwszy poziom, kolejny wymaga większego nakładu pracy. Ruszą one prawdopodobnie w połowie sierpnia. Autor zaznacza, że niektóre strony które działają w wersji non-JIT mogą nie działać w JIT, dlatego też prosi o składanie raportów o błędach (najlepiej we wątku na morph.zone). Pobrany plik wykonywalny należy skopiować do zainstalowanego OWB 1.25 (z MorphOS 3.11).

Czytaj dalej...
  • MorphOS 3.11 u Epsilona

truman_burbank Lipiec 17, 2018 1:15

Znany amigowy bloger opisał tę aktualizację u siebie. Do poczytania tutaj 

Czytaj dalej...
  • MorphOS 3.11

truman_burbank Lipiec 6, 2018 1:05

Jeszcze temat wersji 3.10 nie wygasł, a już jest MorphOS 3.11. Aktualizacja jest poprawkowa (wydajność, stabilność); istotne poprawki dotyczą Odyssey i FlowStudio.  Pełna lista zmian znajduje się tutaj

Czytaj dalej...
  • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS to system lekki, szybki i efektywny godny spadkobierca amigowej tradycji
  • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS jest systemem wolnym od wirusów trojanów i złośliwego oprogramowania
  • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS pracuje na tanim i dostępnym sprzęcie komputerach Apple z procesorami PowerPC

Strona główna Forums Sprzęt PEGASOS2 i SATA

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, i 2 głosy , a ostatnio aktualizowany był przez fazior fazior w dniu 2 lata, 9 miesiące temu.

Widok 3 wpisów - 1 z 3 (of 3 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy

quantor
    Participant

Hej!

Czy ktoś może to ćwiczył w jakikolwiek sposób?… Z działaniem kontrolerów SATA na PCI może być różnie (a w zasadzie zawsze tak samo – z Pegasos 2 nie będzie to działać, a nawet jeśli jakimś cudem zabangla, to MOS na pewno się z niego nie zabootuje.

Postanowiłem zatem uciec się do rozwiązania bezsterownikowego, czyli przejściówki IDE->SATA. Widzę że na rynku funkcjonują zarówno przelotki jednokierunkowe (IDE->SATA lub SATA->IDE) jak i dwukierunkowe. Tylko z tego co czytam, niektóre z nich nie współpracują z niektórymi BIOSami nawet na PC (co dziwne, bo przecież taka przejściówka konwertuje w locie samą magistralę). Czy ktoś to ćwiczył z Pegazem?…

Druga rozterka – jak to się przekłada na transfer?… Peg2 ma kontroler zaledwie ATA-100, więc wąskie gardło powinno być raczej tam, niż po stronie adaptera (teoretycznie, bo w praktyce może być różnie).

I trzecia rozterka – właśnie znalazłem gdzieś informację, że Peg2 jest w stanie obsłużyć dyski do 80 GB. Prawda to?… Bo najmniejsze nowe (!) dyski SATA idą przecież w setkach GB. A nawet, jeśli w jakimś sklepie znajdę ostatni dysk ATA z czeluści magazynu, to będzie to co najmniej 120-250 GB (gdzie tu 80?)…

Czy ktoś zna odpowiedzi na nurtujące mnie pytania?… Pytam, bo w sieci piszą różne rzeczy (gdzieś wyczytałem, że Peg obsłuży do 1 GB, a gdzieś indziej że 8 GB, a przecież MOS to system 32-bitowy i sam nie wiem komu wierzyć)…

Pozdrawiam

quantor
    Participant

gdzieś wyczytałem, że Peg obsłuży do 1 GB, a gdzieś indziej że 8 GB

Tu miałem na myśli oczywiście 1/8 GB RAM. 😉 Przepraszam za mały chaos!…

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 lata temu przez  quantor.
    fazior
    fazior
    Participant

Trochę późno ale odpiszę. Ja miałem w pegu 2 kartę sata na pci, wprawdzie nie próbowałem z niej bootować, ale dysk 500 gigsów śmigał bez najmniejszych problemów.

Widok 3 wpisów - 1 z 3 (of 3 wszystkich)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.