MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
 • Bounty dla FLAC zakończone, transfer środków na bounty Expose.

  pampers Styczeń 11, 2017 9:13
  Money-Bag-with-Money-PNG-03075-451x470

  W związku z brakiem zainteresowania ze strony programistów na zakończenie bounty dla formatu FLAC, zostało ono zakończone. Zgodnie z sugestiami wpłacających, Grzegorz Kraszewski, który wykonał część prac, otrzymał połowę uzbieranej kwoty w wysokości 1175 zł. Pozostała kwota została dzisiaj przetransferowana na bounty dla Expose, podjęte przez Jacka Piszczka.

  Czytaj dalej...
 • Propozycja bounty dla ‚Expose’

  pampers Styczeń 2, 2017 10:23
  expose-mac-os-x-mountain-lion

  Jacek ‚jacadcaps’ Piszczek zapronował stworzenie bounty dla funkcji typu ‚Expose’, znanej z systemu OSX. Czego możemy spodziewać się w zamian za uzbieranie proponowanej kwoty 1000 euro? Co będzie zawarte: Podgląd wszystkich okien dostępnych na ekranie, okna będą odpowienio pomniejszone co pozwoli na wygodną nawigację pomiędzy nimi Wyświetlanie okna tylko jednego, aktualnie działającego programu Podgląd okienek będzie odbywał się „na żywo” Zintegrowanie funkcji znanych z programu Lucy, do systemu (przeźroczystość). Wymagania i ograniczenia:  Wymagane będzie posiadania conajmniej karty Radeon z chipsetem z rodziny R200, niektóre funkcjonalności mogą wymagać nowszego chipsetu R300. Działanie funkcji będzie dostępne tylko na ekranach z włączonym zaawansowanym wyświelaniem (Enhanced Display) Wymagana będzie karta graficzna, która posiada akcelerację 2D jak i 3D Funkcje z programu Lucy będą miały takie same wymogi jak ten program. Zbiórka pieniędzy nie została jeszcze rozpoczęta. Swoje uwagi, sugestie można składać w tym wątku na forum morph.zone.

  Czytaj dalej...
 • Aktualizacja gier dla MorphOSa

  pampers Luty 6, 2016 11:17
  Misc-Games-icon

  Aktualizacji doczekały się 2 gry dla naszego systemu. Pierwsza to platformówka Sqrxz, do ściągnięcia ze strony autorów. Drugą grą a właściwie uaktualnionym portem gry jest Hexen II: Hammer of Thyrion do pobrania tutaj.

  Czytaj dalej...
 • Chelp – czyli przydatna pomoc

  pampers Styczeń 31, 2016 9:47
  Lua-Logo_128x128

  Petteri ‚jPV’ Valli przygotował bardzo ciekawy skrypt o nazwie Chelp, którego zadaniem jest opisywać każdą funkcję dostępną w katalogu C. Skrypt napisany jest w Lua, jego instalacja jest bardzo prosta (wystarczy użyć załączonego w archiwum instalera). Po instalacji wystarczy wpisać w Shellu Chelp Komenda, żeby otrzymać dokładny jej opis wraz z parametrami. Skrypt można ściągnąć z Aminetu.

  Czytaj dalej...
 • GoogleDrive Handler dla MorphOSa

  pampers Styczeń 30, 2016 8:59
  Google-Drive-icon

  Na Aminecie pojawił się handler GoogleDrive w dedykowanej wersji dla MorphOSa. Pozwala on na używanie swojego dysku Google jako zwykłego dysku pod systemem. Handler działa tylko w trybie odczytu, niemożliwy jest też eksport plików. Aby znieść to ograniczenie należy opłacić licencję w cenie 10 euro. Handler dostępny jest we wczesnej wersji 0.4, do ściągnięcia z Aminetu.

  Czytaj dalej...
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS to system lekki, szybki i efektywny godny spadkobierca amigowej tradycji
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS jest systemem wolnym od wirusów trojanów i złośliwego oprogramowania
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS pracuje na tanim i dostępnym sprzęcie komputerach Apple z procesorami PowerPC

Strona główna Forums Sprzęt PEGASOS2 i SATA

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, i 2 głosy , a ostatnio aktualizowany był przez fazior fazior w dniu 2 lata, 4 miesiące temu.

Widok 3 wpisów - 1 z 3 (of 3 wszystkich)
 • Autor
  Wpisy
 • #5250

  quantor
  Uczestnik

  Hej!

  Czy ktoś może to ćwiczył w jakikolwiek sposób?… Z działaniem kontrolerów SATA na PCI może być różnie (a w zasadzie zawsze tak samo – z Pegasos 2 nie będzie to działać, a nawet jeśli jakimś cudem zabangla, to MOS na pewno się z niego nie zabootuje.

  Postanowiłem zatem uciec się do rozwiązania bezsterownikowego, czyli przejściówki IDE->SATA. Widzę że na rynku funkcjonują zarówno przelotki jednokierunkowe (IDE->SATA lub SATA->IDE) jak i dwukierunkowe. Tylko z tego co czytam, niektóre z nich nie współpracują z niektórymi BIOSami nawet na PC (co dziwne, bo przecież taka przejściówka konwertuje w locie samą magistralę). Czy ktoś to ćwiczył z Pegazem?…

  Druga rozterka – jak to się przekłada na transfer?… Peg2 ma kontroler zaledwie ATA-100, więc wąskie gardło powinno być raczej tam, niż po stronie adaptera (teoretycznie, bo w praktyce może być różnie).

  I trzecia rozterka – właśnie znalazłem gdzieś informację, że Peg2 jest w stanie obsłużyć dyski do 80 GB. Prawda to?… Bo najmniejsze nowe (!) dyski SATA idą przecież w setkach GB. A nawet, jeśli w jakimś sklepie znajdę ostatni dysk ATA z czeluści magazynu, to będzie to co najmniej 120-250 GB (gdzie tu 80?)…

  Czy ktoś zna odpowiedzi na nurtujące mnie pytania?… Pytam, bo w sieci piszą różne rzeczy (gdzieś wyczytałem, że Peg obsłuży do 1 GB, a gdzieś indziej że 8 GB, a przecież MOS to system 32-bitowy i sam nie wiem komu wierzyć)…


  Pozdrawiam

  #5251

  quantor
  Uczestnik

  gdzieś wyczytałem, że Peg obsłuży do 1 GB, a gdzieś indziej że 8 GB

  Tu miałem na myśli oczywiście 1/8 GB RAM. 😉 Przepraszam za mały chaos!…

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 lata, 7 miesiące temu przez  quantor.
  #5268
  fazior
  fazior
  Uczestnik

  Trochę późno ale odpiszę. Ja miałem w pegu 2 kartę sata na pci, wprawdzie nie próbowałem z niej bootować, ale dysk 500 gigsów śmigał bez najmniejszych problemów.

Widok 3 wpisów - 1 z 3 (of 3 wszystkich)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.