MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie OWB i częste zwisy

Widok 9 wpisów - 1 z 9 (of 9 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #227
    recedentrecedent
    Participant

    Witam,

    Zauważyłem, że OWB często mi ostatnio "zwisa". Czasem jest to "failed to allocate memory" i opcje do wyboru, a czasem po prostu "application is meditating". Czy ktoś jeszcze zauważył u siebie te niepokojące objawy?

    #1061
    AvatarGość
    Participant

    No wersja 1.16 stabilna mocno nie jest.

    #1075
    recedentrecedent
    Participant
    No wersja 1.16 stabilna mocno nie jest.

    A wiesz, że udało mi się ją "ustabilnić"? Przeczyściłem ciasteczka, wywaliłem opasłą bazę faviconek i skasowałem jakiś wielgachny plik w katalogu config i problemy zniknęły.

    #1077
    recedentrecedent
    Participant
    problemy zniknęły.

    Nie na długo. Znowu się krzaczy. Tym razem spróbuję kasować pojedynczo, dzięki temu ustalę kto jest winowajcą…

    #1078
    pamperspampers
    Participant
    problemy zniknęły.

    Nie na długo. Znowu się krzaczy. Tym razem spróbuję kasować pojedynczo, dzięki temu ustalę kto jest winowajcą…

    Zgłaszałeś Fabowi na czym się krzaczy?

    #1079
    recedentrecedent
    Participant
    Zgłaszałeś Fabowi na czym się krzaczy?

    Zgłoszę jak tylko będę miał pewność. Na chwilę obecną wygląda na to, że to ciacha z PPA powodują problemy .

    #1226
    AvatarAS
    Participant

    Odświeżam problem. Pracuję teraz głównie na MOSie, więc więcej testów i zauważyłem, że OWB od wersji 1.16 ma częste zwiechy – tak jak pisał Recedent. We wcześniejszych wersjach miałem plugin flasha i działało to dobrze (na ile pozwalał ten flash). Teraz powoduje zwiechy prawie za każdym razem więc na stałe jest skasowany. Ale mimo tego bardzo często OWB powoduje komunikat "application is meditating".
    Ciekawostka: jak uruchomię OWB i wejdę od razu na morphos.pl to mam: "application is meditating". Aby wejść na naszą stronę, muszę wcześniej wczytać inną np. PPA i wtedy bez problemu wchodzę na morphos.pl.
    Trochę zaczyna mnie irytować to częste wieszanie się OWB (nie wiesza systemu, tylko sam się blokuje – po wyłączeniu można go wczytać jeszcze raz). Może ktoś zgłosi Fabowi, że tak się dzieje, albo może jest już jakaś poprawka?

    #1228
    Avatarkrashan
    Participant
    Ciekawostka: jak uruchomię OWB i wejdę od razu na morphos.pl to mam: "application is meditating". Aby wejść na naszą stronę, muszę wcześniej wczytać inną np. PPA i wtedy bez problemu wchodzę na morphos.pl.

    Miałem dokładnie taki sam objaw. Podobnie swego czasu wieszało mi się przy wchodzeniu na forum PPA. Z mojego dochodzenia wynika, że winna jest baza ciasteczek. Usunięcie wszystkich ciastek z reguły pomaga.

    Może ktoś zgłosi Fabowi, że tak się dzieje, albo może jest już jakaś poprawka?

    Zgłosił. Zwiecha jest głęboko w interpreterze Java Scriptu. O ile się „samo” nie naprawi z kolejną aktualizacją WebKita, to raczej czarno widzę możliwości usunięcia tego błędu.

    #1229
    AvatarAS
    Participant

    Zainstalowałem do testów wcześniejszą wersję OWB (1.14), która kiedyś chodziła stabilnie. I wiesza się w tych samych miejscach. Może problemem jest też nowa wersja systemu i zmiany w nim. Ta starsza wersja chodziła dobrze na MOSie 2.x, a wczoraj na MOSie 3.1 wieszała się tak samo jak wersja 1.17.

Widok 9 wpisów - 1 z 9 (of 9 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.