MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Klub dyskusyjny Nie umiem zmienić tytułu

Widok 12 wpisów - 1 z 12 (of 12 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #146
    AvatarRadziN
    Participant
    #423
    recedentrecedent
    Participant

    A RadziN ciągle swoje… Ech

    A swoją drogą – można by zrobić tak, że kliknięcie w "Nowy wątek" nie tworzy automatycznie nowego wątku dopóki nie mlaśniemy w "Dodaj" czy coś. Póki się ludzie nie przyzwyczają będą klikać na "nowy wątek" żeby sprawdzić cóż to za nowy wątek się w forum pojawił. A tutaj – zonk, nowy temat właśnie niechcący założyłeś.

    #430
    Avatarkrashan
    Participant
    A swoją drogą – można by zrobić tak, że kliknięcie w "Nowy wątek" nie tworzy automatycznie nowego wątku dopóki nie mlaśniemy w "Dodaj" czy coś. Póki się ludzie nie przyzwyczają będą klikać na "nowy wątek" żeby sprawdzić cóż to za nowy wątek się w forum pojawił. A tutaj – zonk, nowy temat właśnie niechcący założyłeś.

    Na razie zmieniłem treść linków na „Załóż nowy wątek”. Zwracam uwagę na to, że taki omyłkowo założony wątek jego założyciel może spokojnie skasować, dopóki nie ma w nim odpowiedzi. Mogę jeszcze dodać okienko potwierdzające, jeżeli to za mało .

    #436
    recedentrecedent
    Participant
    Na razie zmieniłem treść linków na „Załóż nowy wątek”. Zwracam uwagę na to, że taki omyłkowo założony wątek jego założyciel może spokojnie skasować, dopóki nie ma w nim odpowiedzi. Mogę jeszcze dodać okienko potwierdzające, jeżeli to za mało .

    Gieroj. Ale przycisk "Załóż nowy wątek" musi być ładniejszy . Jeśli mogę coś zasugerować – czemu jak zakładam wątek to muszę edytować "pusty wpis"? Przecież to nie ma sensu. Nie lepiej od razu rozwinąć całą ramkę "Tytuł", "Źródło", "Treść"? Poza tym, to kasowanie działa tak trochę "na dwa razy" (tzn. nie wiadomo dokładnie kiedy już jest skasowany, powinna się chyba wtedy strona odświeżać). I kursor się nie zmienia przy klikaniu na "Skasuj". I wogle.

    #438
    Avatarkrashan
    Participant
    Gieroj. Ale przycisk "Załóż nowy wątek" musi być ładniejszy .

    Pojęcie „ładniejszy” nic mi nie mówi. Mogę go zrobić na wzór przycisków na górze (BTW zastanawiam się na zmianę ich tła na bladobłękitny). A jeżeli nie, to oczekuję konkretów…

    Jeśli mogę coś zasugerować – czemu jak zakładam wątek to muszę edytować "pusty wpis"? Przecież to nie ma sensu. Nie lepiej od razu rozwinąć całą ramkę "Tytuł", "Źródło", "Treść"?

    Lepiej. Tylko muszę się zastanowić jak to zrobić.

    Poza tym, to kasowanie działa tak trochę "na dwa razy" (tzn. nie wiadomo dokładnie kiedy już jest skasowany, powinna się chyba wtedy strona odświeżać). I kursor się nie zmienia przy klikaniu na "Skasuj".

    Strona się przecież przeładowuje. A kursor myszy już się zmienia .

    #441
    recedentrecedent
    Participant
    Pojęcie „ładniejszy” nic mi nie mówi. Mogę go zrobić na wzór przycisków na górze (BTW zastanawiam się na zmianę ich tła na bladobłękitny). A jeżeli nie, to oczekuję konkretów…

    No właśnie – taki miękki, bułowaty i okrąglasty jak pozostałe przyciski. A poza tym – w forum "oprogramowanie" jest bug, na przycisku jest napisane "ZAŁÓŹ"

    Poza tym, to kasowanie działa tak trochę "na dwa razy" (tzn. nie wiadomo dokładnie kiedy już jest skasowany, powinna się chyba wtedy strona odświeżać). I kursor się nie zmienia przy klikaniu na "Skasuj".

    Strona się przecież przeładowuje.

    A i owszem, ale kasowany post nie znika po tym przeładowaniu (przynajmniej u mnie™).

    #451
    Avatarkrashan
    Participant
    No właśnie – taki miękki, bułowaty i okrąglasty jak pozostałe przyciski. A poza tym – w forum "oprogramowanie" jest bug, na przycisku jest napisane "ZAŁÓŹ"

    Przyciski już są jak należy. Przy okazji zmieniłem ten blady pomarańcz na blady błękit. Chyba lepiej się to komponuje.

    A i owszem, ale kasowany post nie znika po tym przeładowaniu (przynajmniej u mnie™).

    U Ciebie to w ogóle dziwne rzeczy a to krzaki zamiast polskich liter, a to się strona nie przeładowuje… Będe to jeszcze testował…

    #453
    recedentrecedent
    Participant
    U Ciebie to w ogóle dziwne rzeczy a to krzaki zamiast polskich liter, a to się strona nie przeładowuje… Będe to jeszcze testował…

    Nie trzeba, już przetestowałem. Kłopoty z przeładowaniem są jak chcesz skasować temat zaraz po założeniu (tzn. przykładowo wchodzisz w "załóż nowy temat" przez przypadek i szybko chcesz skasować. Klikasz w "skasuj", a tu zonk, przeładowuje się i Twój post nadal jest). Dopiero jak wyjdziesz z tego zaklętego koła i znowu wczytasz forum, wejdziesz w "swój" wątek i ponownie dasz "Skasuj" to ta funkcja działa. Jak chcesz, to wrzucę film na Tube jak się zapętliłem

    #502
    AvatarRadziN
    Participant
    A RadziN ciągle swoje… Ech

    A swoją drogą – można by zrobić tak, że kliknięcie w "Nowy wątek" nie tworzy automatycznie nowego wątku dopóki nie mlaśniemy w "Dodaj" czy coś. Póki się ludzie nie przyzwyczają będą klikać na "nowy wątek" żeby sprawdzić cóż to za nowy wątek się w forum pojawił. A tutaj – zonk, nowy temat właśnie niechcący założyłeś.

    Ciekawe bo dopiero zauważyłem, że popełniłem ‘nowy temat’ i to jeszcze jaki poczytny 😉 A nawet nie trza było się nad fabułą zbytnio starać. A tak serio, że się ‘nowy temat’ założył przypadkiem jak widać to się zgodzę – ale przecież nie wpisywałem jego tematu więc nie wiem jak to się na wpółautomatycznie zrobiło… coś tak jakoś wiatropylnie.

    #503
    recedentrecedent
    Participant
    A tak serio, że się ‘nowy temat’ założył przypadkiem jak widać to się zgodzę – ale przecież nie wpisywałem jego tematu więc nie wiem jak to się na wpółautomatycznie zrobiło… coś tak jakoś wiatropylnie.

    Temat nowego wątku jest domyślnie ustawiony na "Nie umiem zmienić tytułu" – taki twardy, męski krashanowy żart .

    #504
    recedentrecedent
    Participant

    Hej, problem z kasowaniem wątku nadal występuje! Dla niedowiarków – oto filmik z zapętlenia się w kasowaniu świeżo stworzonego wątku. Kasowanie działa gdy wyjdziemy z tegoż wątku i wejdziemy ponownie, ale zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby działało jak trzeba.

    #505
    Avatarkrashan
    Participant
    Hej, problem z kasowaniem wątku nadal występuje!

    Problem już wkrótce niejako rozwiąże się sam. Lada dzień strona zostanie przełączona na nowy wygląd, w którym dodawanie newsów (czy też nowych wątków na forum) będzie zrobione nieco inaczej. Mianowicie użycie przycisku „dodaj newsa” będzie jedynie tworzyć stronę z oknem podglądu i edytorem, a dopiero wciśnięcie przycisku „zapisz” w edytorze faktycznie doda newsa do bazy danych. Na razie nowa wersja strony ma jedynie odpowiadanie na newsy/artykuły/posty i jest ono rozwiązane w ten sam sposób. Czyli klikając w „skomentuj” czy „odpowiedz” jeszcze nic nie tworzysz na stałe. Dopiero „zapisz” w edytorze utrwala twórczość. Z biegiem czasu ten sposób zostanie również zbackportowany do wersji mobilnej.

Widok 12 wpisów - 1 z 12 (of 12 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.