MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Sprzęt Monitors – konfiguracja ustawień w PowerBooku.

Widok 9 wpisów - 1 z 9 (of 9 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #381
    waldiamigawaldiamiga
    Participant

    Elou
    Od kilku dni walczę bezskutecznie z ustawieniami obrazu innymi niż natywna rozdziałka.
    Normalnie już mnie krew zalewa bo nie mogę sobie dać rady, próbuję ustawiać rozdziałkę 640×480, niby przez ćwierć sekundy jest dobrze, widzę przez ten krótki czas ekran kontrolny…ale potem ciemność
    Czy ktoś może mi powiedzieć po jaką cholerę tyle różnych funkcji w zakładce monitors? Przecież ja od 2018 tego nie ustawie.
    http://img844.imageshack.us/img844/4205/43g5.jpg

    Pomoże ktoś w konfigu tego ustrojstwa.

    #1989
    Avatarkrashan
    Participant

    Na PowerBooku po instalacji systemu masz dostęp do ustawień monitora?

    #1991
    waldiamigawaldiamiga
    Participant
    Na PowerBooku po instalacji systemu masz dostęp do ustawień monitora?

    Nie, podwiesiłem sobie pod ikonke skrypcik podany przez kolegę MDW tak że za każdym razem nie muszę go wpisywać. (IconX rulez)

    #1992
    MDWMDW
    Participant
    Nie, podwiesiłem sobie pod ikonke skrypcik podany przez kolegę MDW tak że za każdym razem nie muszę go wpisywać. (IconX rulez)

    No i teraz będzie na mnie, że propaguję używanie tylnych wejść do preferencji. 😉 😉

    #1993
    MDWMDW
    Participant

    Ja te wszystkie tryby sobie ustawiałem na PowerBooku tak, że robiłem kopię zdefiniowanego domyślnie natywnego trybu (u mnie 1440×960) i tylko zmieniałem rozdzielczości na inne (np. 720×480). I nie było problemów. Oczywiście oprócz tego lekkiego migania, które potwierdzili także inni i które zostało zgłoszone (nieoficjalnie ale jednak odpowiedni ludzie wiedzą).

    #1994
    waldiamigawaldiamiga
    Participant
    Ja te wszystkie tryby sobie ustawiałem na PowerBooku tak, że robiłem kopię zdefiniowanego domyślnie natywnego trybu (u mnie 1440×960) i tylko zmieniałem rozdzielczości na inne (np. 720×480). I nie było problemów. Oczywiście oprócz tego lekkiego migania, które potwierdzili także inni i które zostało zgłoszone (nieoficjalnie ale jednak odpowiedni ludzie wiedzą).

    Ja mam 17" matryce i natywną rozdzielczość 1680×1050 (PowerBook rev.E) i praktycznie żadnej rozdziałki nie mogę ustawić oprócz właśnie tych natywnych.

    #1995
    AvatarNorbert
    Participant
    Na PowerBooku po instalacji systemu masz dostęp do ustawień monitora?

    Nie, podwiesiłem sobie pod ikonke skrypcik podany przez kolegę MDW tak że za każdym razem nie muszę go wpisywać. (IconX rulez)

    Jest jeszcze prostszy sposob.
    Wystarczy ikona typu PROJECT o nazwie Monitors
    W "Domyślne narzędzie" należy wpisać ścieżkę dostępu do Preferences (mossys:prefs/Preferences)

    Ten sam trick można zastosowac do każdego innego "Ustawienia" dostepnego w katalogu MPrefs.
    Nalezy tylko pamietac, aby nazwa ikony była bez rozszerzenia .mprefs. np. Cache.info

    I jeszcze jedno.
    "Monitors" nie pojawia sie w Ustawieniach systemu na PB.
    Czy pojawi sie jeśli uruchomi się go z ikony, a potem z górnego menu wybierze sie Widok Panelu, Widok Listy ?
    Mozesz to sprawdzić ?

    #1996
    waldiamigawaldiamiga
    Participant
    I jeszcze jedno.
    "Monitors" nie pojawia sie w Ustawieniach systemu na PB.
    Czy pojawi sie jeśli uruchomi się go z ikony, a potem z górnego menu wybierze sie Widok Panelu, Widok Listy ?
    Mozesz to sprawdzić ?

    Sprawdziłem, niestety bryndza.
    http://img9.imageshack.us/img9/6636/5ybo.jpg

    #1997
    waldiamigawaldiamiga
    Participant

    Okej, czy ktoś może przepisać swoje ustawienia dla trybu 640×480? Te wszystkie czasy powrotu, opóźnienia impulsu i polaryzację ? Właściwie to 640×480 mi wystarcza do demek scenowych. Będę wdzięczny.

Widok 9 wpisów - 1 z 9 (of 9 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.