MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Licencja na Morph OS ka

Widok 9 wpisów - 1 z 9 (of 9 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #380
    Avatarwojox
    Participant

    Czas kupić licencję. Mam 3 kompy, no wiem że każdy wymaga własnego klucza. Na PowerBooka kupię pierwszą.
    Ale mam pytanie, jestem starego "rozumowania", jak dotykam namacalnego mnie to bardzo cieszy. Czy można zamówić edycję na płytce w pudełku z ładnym motylkiem na okładce ?
    Proszę się nie śmiać

    #1980
    MDWMDW
    Participant
    Czy można zamówić edycję na płytce w pudełku z ładnym motylkiem na okładce ?

    Ja mam odwrotnie. Bardzo mnie denerwują zalegające na półkach płytki ze starymi wersjam systemu. Do tego stopnia, że kolejne wersje nagrywałem na płyty CD-RW żeby potem nie walały się po chacie płyty z MorphOS 2.0, 2.1, 2.2… A potem jak mi powiedziano, że mogę robić aktualizacje zupełnie bez wypalania płyty (wrzucając ISO na partycję systemową albo startując z pendrive na PowerBooku) to już zupełnie wypas. 🙂

    A odpowiadając na pytanie. Gdy dawno temu kupowałem jeszcze Pegasosa I G3/600 to wraz z nim była płytka z MorphOS 1.3 i na niej faktycznie był nadrukowany motyl. Nie użyłem nawet tej płyty, bo wtedy właśnie wyszedł MorphOS 1.4 (który bardzo długo potem "panował" zanim wyszła wersja 2.0). Nie wiem czy tę płytkę z wydrukowanym motylem poprzedni właściciel sobie zrobił prywatnie czy coś takiego dołączano do Pegasosów.

    #1981
    Avatarkrashan
    Participant
    Czy można zamówić edycję na płytce w pudełku z ładnym motylkiem na okładce?

    Akurat podobne pytanie padło niedawno na MorphZone i odpowiedź była, że nie da się.

    #1982
    Avatarrzookol
    Participant

    Najszybszy sposób:

    Przegrywasz boot.img do Boot:
    robisz mossys:c/sethfscośtam boot:cośtamcośtam

    rebootujesz, uruchamia sie mos z nowym boot.img. Mountujesz płytę pod ambientem, instalujesz z płyty.

    #1983
    MDWMDW
    Participant
    Najszybszy sposób:

    Przegrywasz boot.img do Boot:
    robisz mossys:c/sethfscośtam boot:cośtamcośtam

    rebootujesz, uruchamia sie mos z nowym boot.img. Mountujesz płytę pod ambientem, instalujesz z płyty.

    Uruchamia się stary MorphOS z nowym boot.img? Ja zawsze Pegasosa tak aktualizowałem ale po skopiowaniu nowego boot.img (tam z oczywistych powodów nie trzeba było używać sethfscośtam) i ISO z z nowym MorphOSem gdzieś tam, przerywałem bootowanie MorphOSa i w OpenFirmware podawałem z jakiego pliku ISO ma się odpalić instalka. Tam wybierałem update i tyle.

    #1984
    Avatarwojox
    Participant
    Czy można zamówić edycję na płytce w pudełku z ładnym motylkiem na okładce?

    Akurat podobne pytanie padło niedawno na MorphZone i odpowiedź była, że nie da się.

    Szkoda bo zapłaciłbym więcej za pudełkową wersję z wysyłką. A wiem że wielu ludzi lubi takie "namacalne" prezenty. Dlatego poluję co tydzień w CEXie na pudełkowe hiciorki z dawnych lat (tak za 40 angielskich grosików nabyłem Alien vs Predator Gold ed.)

    Teraz pytanie zasadnicze : jak zamówić klucz ? płacę palpayem. No i gdzie go wkomponować ? Trzeba podać jakieś info o maszynie ? Czy klucz się "scala" z jakimś elementem/numerem komputera ?

    #1985
    Avatarkrashan
    Participant
    Teraz pytanie zasadnicze: jak zamówić klucz?

    Uruchamiasz SYS:Tools/RegTool

    Trzeba podać jakieś info o maszynie?

    Nie, sam zbierze.

    Czy klucz się "scala" z jakimś elementem/numerem komputera?

    Z płytą główną.

    #1987
    Avatarwojox
    Participant
    Teraz pytanie zasadnicze: jak zamówić klucz?

    Uruchamiasz SYS:Tools/RegTool

    Trzeba podać jakieś info o maszynie?

    Nie, sam zbierze.

    Czy klucz się "scala" z jakimś elementem/numerem komputera?

    Z płytą główną.

    Dzięki Krashan. ! Zakupiłem key !!

    "Thanks for your registration!
    Please give the support team a few days to handle your registration and send the keyfile."

    Wprawdzie na G4 na razie, ale zawsze to więcej niż 30 minut,, hehe !
    Trochę skomplikowana ta rejestracja ale przebrnąłem. Wszystkie odpowiedzi trafiały do SPAMu w mojej skrzynce i czekałem i czekałem a o spamie zapomniałem…..

    Czekam na kljuczik,,,,

    #1990
    Avatarwojox
    Participant

    Dzięki Krashan. ! Zakupiłem key !!

    "Thanks for your registration!
    Please give the support team a few days to handle your registration and send the keyfile."

    Czekam na kljuczik,,,,

    Dziś przyszedł emailem kluczyk, mogę się nacieszyć dłuższą zabawą na PowerMacu !

Widok 9 wpisów - 1 z 9 (of 9 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.