MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Sprzęt Klawiatura i mysz bluetooth

Widok 7 wpisów - 1 z 7 (of 7 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #242
    AvatarJenot
    Participant

    Znalazłem wątek: MorphZone
    Wynika z niego, że klawiatury i myszy bluetooth działają z makiem mini (jest nawet film na yt). I stąd pytanie – czy to działa tylko z wbudowanym BT czy zadziała z donglem na USB? Z tego co zrozumiałem to klawiatura i mysz musi być "widziana" przez OF więc USB dongle raczej odpada ale wolę się upewnić zanim przepłacę za oryginalnego bluetootha i Mighty Mouse. 😉

    #1120
    Avatarkrashan
    Participant

    Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi, ale np. bezprzewodowe myszki Logitecha działają bez problemu. Chyba również w OF (o ile ekran wyboru systemu do zabootowania po przytrzymaniu Alt jest z OF, na tym ekranie mycha również działa). Z tym, że te myszki nie są raczej Bluetoothowe. Sprawdzone na myszach M510 i M345.

    #1121
    AvatarJenot
    Participant
    Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi, ale np. bezprzewodowe myszki Logitecha działają bez problemu. Chyba również w OF (o ile ekran wyboru systemu do zabootowania po przytrzymaniu Alt jest z OF, na tym ekranie mycha również działa). Z tym, że te myszki nie są raczej Bluetoothowe. Sprawdzone na myszach M510 i M345.

    To że Logitechy działają to wiem (sam używam) ale w cytowanym przeze mnie wątku gość pisze o klawiaturze Apple, która na 100% jest na BT. I działa co widać na filmie.

    #1122
    recedentrecedent
    Participant
    gość pisze o klawiaturze Apple, która na 100% jest na BT. I działa co widać na filmie.

    Coś mi się tłucze po głowie, że masz szansę jeśli najpierw sparujesz urządzenia pod OSX.

    #1123
    pamperspampers
    Participant
    gość pisze o klawiaturze Apple, która na 100% jest na BT. I działa co widać na filmie.

    Coś mi się tłucze po głowie, że masz szansę jeśli najpierw sparujesz urządzenia pod OSX.

    Dobrze Ci sie tlucze 🙂 Najpierw urzadzonko musisz zidentyfikowac pod OSXem (mysz czy klawierka) a potem hulajdusza pod MorphOSem. Tylko nie mozna resetowac danego urzadzenia, kiedys dziecko zresetowalo mi myszke odpowiednim przyciskiem i juz sie nacieszylem bezprzewodowa myszka na BT bo wywalilem OSX z dysku..

    #1124
    AvatarJenot
    Participant
    gość pisze o klawiaturze Apple, która na 100% jest na BT. I działa co widać na filmie.

    Coś mi się tłucze po głowie, że masz szansę jeśli najpierw sparujesz urządzenia pod OSX.

    Dobrze Ci sie tlucze 🙂 Najpierw urzadzonko musisz zidentyfikowac pod OSXem (mysz czy klawierka) a potem hulajdusza pod MorphOSem. Tylko nie mozna resetowac danego urzadzenia, kiedys dziecko zresetowalo mi myszke odpowiednim przyciskiem i juz sie nacieszylem bezprzewodowa myszka na BT bo wywalilem OSX z dysku..

    No to lipa. Nie mam macos na mini, poza tym myślałem, że sobie będę używał jednej klawiatury z mini i MP, a to wymaga przy każdym przełączeniu parowania. Nic to. Klawiatura zostanie jednak na sznurku.

    #1126
    AvatarNorbert
    Participant
    No to lipa. Nie mam macos na mini, poza tym myślałem, że sobie będę używał jednej klawiatury z mini i MP, a to wymaga przy każdym przełączeniu parowania. Nic to. Klawiatura zostanie jednak na sznurku.

    Zawsze mozesz OSX uruchomic z USB (pendrive min.1GB lub z dysk twardy)

    Czy samo uruchomienie plytki instalacyjnej z OSX nie spowoduje sparowanie urzadzeń?

Widok 7 wpisów - 1 z 7 (of 7 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.