MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Sprzęt Karta dźwiękowa i głośniki w PM

Widok 4 wpisów - 1 z 4 (of 4 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #244
    EnderEnder
    Participant

    Zdobyłem kartę dźwiękową Creative SB Live 5.1 CT4760 GOLD. Umieściłem ja w slocie pci i nic. W ogóle PM cicho gra (bez karty) mimo, że dźwięk jest na full (podobnie jak kiedyś eMac). Coś trzeba włączyć? No i jak podłączyć głośniki Logitech LS21 2.1 (banał, ale podłączałem pod każde gniazdo i kicha)?

    #1139
    pamperspampers
    Participant

    Oczywiście przyjmuję, że zmieniałeś ustawienia AHI, wybierając tryb dla SoundBlastera? Sprawdź także głośność w mixerze (znajdziesz go na partycji systemowej w katalogu WBStartup).

    #1142
    Avatarkrashan
    Participant

    Zgodnie z instrukcją producenta, głośniki trzeba podłączyć do czwartego gniazdka na śledziu licząc od góry. Po kolei idą: wyjście elektryczne SPDIF, wejście analogowe, wejście mikrofonu i właśnie wyjście głośnikowe dla głośników przednich.

    #1143
    EnderEnder
    Participant

    Udało mi sie w końcu uruchomić. i tak:
    – małe głosniki kabel idzie w duży głosnik, a kabel od niego w gniazdo nr 4 licząc od góry (game port na dole ostatni)
    – w mixerze podniosłem głosność
    – w ustawieniach system/sound (ustawienia standardowe) preferowane jednostki AHI UNIT 0
    – w system/audio na górze z lewej stony jednostka muzyczna, a pod spodem w zasadzie działa każde ustawienie, ale ja wybrałem za pierwszym podejściem EMU10KX 16 bit stereo ++
    – po wejściu w katalog AHI kliknąłem sobie w taki sam plik, ale wyskakuje błąd 10.

    Na chwile obecną wszystko działa. Dzięki panowie za pomoc, naprowadziła mnie na rozwiązanie.

Widok 4 wpisów - 1 z 4 (of 4 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.