MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Dla programistów Jak włączyć ramdebuglog w PowerBookG4?

Widok 7 wpisów - 1 z 7 (of 7 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #369
    MDWMDW
    Participant

    Jak sprawić żeby ramdebuglog był włączony na PowerBookuG4? W ustawieniach "Debug" Pegasosa mam zaznaczoną opcję "Log". Chociaż na dole okna preferencji jest napisane, że te ustawienia nie są zapisywane.

    W OpenFirmware Pegasosa mam:
    boot-file boot.img 3D ramdebug

    Wobec tego w PowerBooku też wpisałem podobnie i teraz mam:
    boot-file boot.img ramdebug

    Niestety opcja "Log" w ustawieniach cały czas jest odznaczona i nic w logach systemowych nie widzę.

    Można coś zrobić żeby ściągać LogToolem albo getramdebuglog?

    ———–po chwili———–

    Doczytałem w FAQ na stronie MorphOSa jak to jest z tymi argumentami bootowania w PowerBooku, że wpisuje się je w bootinfo.txt i potem robi używa koniecznie HFSSetMacBoot. No fajnie tylko tam jest juz ramdebug, a ja nie widzę nic w LogTool czy getramdebug, a opcja "Log" w ustawieniach systemowych "Debug" nadal jest wyłączona.

    #1893
    Avatarkrashan
    Participant

    U mnie w bootinfo.txt jest tak:

    boot &device;:&partition;,boot.img ramdebug ed="invzeropage"

    I działa. Przy czym opcja ed nie ma na to wpływu, bez niej też działa.

    #1894
    MDWMDW
    Participant
    U mnie w bootinfo.txt jest tak:

    boot &device;:&partition;,boot.img ramdebug ed="invzeropage"

    I działa. Przy czym opcja ed nie ma na to wpływu, bez niej też działa.

    Dzięki wielkie. Na pewno spróbję.
    Zastanawiam się tylko dlaczego w Pegasosie widzę logi pomimo tego, że jak w konsoli OpenFirmware zrobię "printenv" to nie mam nigdzie "invzeropage". 🙂

    Czyli generalnie w PowerBooku ustawianie tych wszystkich opcji w OpenFirmware robi się zawsze w tym pliku tekstowych bootinfo.txt, a nie w konsoli OpenFirmware (odpalanej przez Cmd+Option+O+F)?

    #1898
    AvatarNorbert
    Participant
    Czyli generalnie w PowerBooku ustawianie tych wszystkich opcji w OpenFirmware robi się zawsze w tym pliku tekstowych bootinfo.txt, a nie w konsoli OpenFirmware (odpalanej przez Cmd+Option+O+F)?

    Wybor zalezy od uzytkownika
    Mozna w OF jak i w pliku bootinfo.txt.
    Dotyczy to kazdego sprzetu Apple na ktorym dziala MorphOS

    #1902
    MDWMDW
    Participant

    No to fajnie. Zaraz sobie ustawię. Dzięki!

    #1904
    Avatarkrashan
    Participant
    Przy czym opcja ed nie ma na to wpływu, bez niej też działa.

    Zastanawiam się tylko dlaczego w Pegasosie widzę logi pomimo tego, że jak w konsoli OpenFirmware zrobię "printenv" to nie mam nigdzie "invzeropage". 🙂

    Po pierwsze napisałem wyżej, że ed="invzeropage" nie ma wpływu na działanie ramdebuga. Po drugie to nie jest zmienna Open Firmware tylko opcja kernela MorphOS-a, swoją drogą obowiązkowa dla programistów. Działa ona w taki sposób, że każde odwołanie się do adresu 0 (albo w okolicach 0) powoduje „zahicenie” w debuglogu (ja mam to posunięte do ekstremum, bo dodatkowo mam ustawione że po pierwszym hicie program ma się wywalić).

    #1910
    MDWMDW
    Participant
    Po pierwsze napisałem wyżej, że ed="invzeropage" nie ma wpływu na działanie ramdebuga. Po drugie to nie jest zmienna Open Firmware tylko opcja kernela MorphOS-a, swoją drogą obowiązkowa dla programistów. Działa ona w taki sposób, że każde odwołanie się do adresu 0 (albo w okolicach 0) powoduje „zahicenie” w debuglogu (ja mam to posunięte do ekstremum, bo dodatkowo mam ustawione że po pierwszym hicie program ma się wywalić).

    No tak, to jest logiczne. 🙂
    Zapytałem dlatego, że nie widziałem żadnych logów nawet jak się coś wywaliło (ech, te nasze programy do FTPów). Odnośnie invzeropage już mnie kiedyś uświadamiałeś i od tamtej pory od czasu do czasu sprawdzałem swoje wypociny z tą opcją. Jednak teraz widzę, że logi są (znów się ATC wywaliło, a używam go, bo Transfer za każdym razem wpada w jakąś nieskończoną pętlę i przestaje ściągać).

Widok 7 wpisów - 1 z 7 (of 7 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.