MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Jak uruchomić Pegasosa w “cienkim” ScreenMode?

Widok 5 wpisów - 1 z 5 (of 5 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #378
    MDWMDW
    Participant

    Pegasos spakowany, a ja zapomniałem czegoś sprawdzić. Nowy właściciel jak go podłączy i włączy to możliwe, że zobaczy czarny ekran, bo jego monitor nie złapie mojego 1600×1200. Z tego co pamiętam to od MorphOSa 2.0 jest możliwość uruchomienia Pegasosa z MorphOSem tak żeby zignorował ustawiony w preferencjach tryb ekranu i użył jakiegoś standardowego, który będzie widoczny na każdym monitorze. Może mi ktoś powiedzieć jak tego dokonać? To jest w BootMenu? Jeżeli tak to może mi ktoś jeszcze przypomnieć jak to BootMenu się odpala? 🙂 Raz w życiu go użyłem z czystej ciekawości i już chyba nie pamiętam. Czy to były dwa przyciski myszy lub klawisz F1 wciśnięte przy bootowaniu?

    Oczywiście zawsze jeszcze może maszynę odpalić z dołączonej płyty CD z MorphOSem 3.3. Ale to rozwiązanie awaryjne.

    #1969
    recedentrecedent
    Participant

    Chyba wciśnięty Ctrl przy starcie odpala system w 640×480. Natomiast oba przyciski myszki lub F1 podczas startu uruchomią boot-menu.

    #1970
    MDWMDW
    Participant
    Chyba wciśnięty Ctrl przy starcie odpala system w 640×480. Natomiast oba przyciski myszki lub F1 podczas startu uruchomią boot-menu.

    Dzięki. Jakby był problem to podam nowemu właścicielowi Pegasosa.

    A tak swoją drogą to zadziwiające jest jak bardzo często używane funkcje (wyświetlanie boot-menu i odpalanie z "no startup-sequence") są zupełnie nieużywane na MorphOSie. Po prostu nie ma takiej potrzeby. Ale oczywiście dobrze, że są. 🙂

    #1971
    recedentrecedent
    Participant

    Nie no, jak się chciało odpalić Quake III na Efice to boot bez sekwencji startowej był koniecznością…

    #1972
    MDWMDW
    Participant
    Nie no, jak się chciało odpalić Quake III na Efice to boot bez sekwencji startowej był koniecznością…

    Hehe, faktycznie to mógł być powód. 🙂

Widok 5 wpisów - 1 z 5 (of 5 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.