MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Instalacja ArtEffecta na eMacu z Morphos-em i test tabletu.

Widok 8 wpisów - 1 z 8 (of 8 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #189
    EnderEnder
    Participant

    Witam
    Postanowiłem założyć nowy wątek w innym dziale przedstawic problemy z jakimi się spotkałem przy próbie instalacji ArtEffecta 4.0.

    Zakupiłem ArtEffecta 4.0. Do tego kupiłem tablet Pentagrama Thin… 2006 o który pytałem w innym wątku. Sprzęt podłączyłem do eMaca i wyskoczył komunikat, że wykryto urządzenie podłączone do USB i za chwilę sprzęt zostal rozpoznany jako slim tablet, czyli tak jak widnieje na kartoniku.

    Co udało mi się sprawdzić, to na blacie Morphos-a działa jak myszka (kursor, przycisk). Przycisk jest jakby zbyt wrażliwy (na Win 7 w paincie muszę mocno wcisnąć, żeby zadziałał), więc musiałbym to jakoś zmienić. Podejrzewam, że może zmiana w ustawieniach myszy zadziała. Ponieważ mam problemy z zainstalowaniem ArtEffecta sprawdziłem działanie tabletu w programie Sketch i wszystko działa (nacisk, przycisk na piórku – jeżeli nacisnę bliżej rysika to LM, dalej od rysika PM, klikając piórkiem w tablet i na ikonce mam LM). Ogólnie jestem z niego jak na razie zadowolony i miło zaskoczony, że działa, ale prawdziwy test będzie pod ArtEffectem.

    Nie wiem na czym polega problem z instalacją ArtEffecta 4.0. Początkowo próbowałem zaisntalować pełną wersję . Po kliknięciu na Install english, ikonka podświetliła się i zero reakcji. Spróbowałem uruchomić z tej samej płyty ArtEffect SE a tu wywala mi, że mam za mało pamięci. No to klikam ignoruj lub zmień i wyskakuje komunikat o braku pamięci wirtualnej. .Żeby było śmieszniej to demo zainstalowałem, ale początkowo nie mogłem go uruchomić, pojawiał się komunikat (brak open fonts). Zaryzykowałem i w katalogu z wersja demo zainstalowałem spolszczenie, kliknąłem podmianę plików i program ruszył. Mam teraz w wersji demo paek narzędziowy z boku i nową belkę na dole ekranu, nie mam natomiast powierzchni na której mógłbym rysować. Wychodzi na to, że jest coś z rozdzielczością u mnie, ale co? poklikałem sobie po gadżetach z paska narzędziowego i przełączają się, no tak, ale ja bym chciał je wypróbować.

    Recedent sugerował zainstalowanie instalera commodore. Pobrałem instaler z aminetu, ale przy instalacji wywala mi błąd i przerywa instalację.

    Próba uruchomienia instalacji pełnej wersji z płyty bez zmian, czyli nic.

    #751
    Avatarkrashan
    Participant

    Czy ArtEffect jest na tyle lepszy od TVPainta, że jest wart walki? Z tym drugim nie ma pod MorphOS-em problemów.

    #752
    EnderEnder
    Participant
    Czy ArtEffect jest na tyle lepszy od TVPainta, że jest wart walki? Z tym drugim nie ma pod MorphOS-em problemów.

    Nie wiem, poużywam trochę to będę wiedział. Szczerze to brakuje konkretnych informacji, porównań w co warto, a w co nie warto się pakować. Demo AE oceniam pozytywnie.

    #753
    edeede
    Participant
    Mam teraz w wersji demo paek narzędziowy z boku i nową belkę na dole ekranu, nie mam natomiast powierzchni na której mógłbym rysować.

    Trzeba sobie ją stworzyć – new coś tam z menu głównego i wybrać/określić rozdzielczość w jakiej się chce pracować.

    a tu wywala mi, że mam za mało pamięci. No to klikam ignoruj lub zmień i wyskakuje komunikat o braku pamięci wirtualnej.

    Spróbuj może wykorzystać plik konfiguracyjny z działającej wersji demo a przy okazji pamiętaj o zrobieniu kopii pliku konfiguracyjnego.
    Trzeba mieć ustawioną ścieżkę do pliku pamięci wirtualnej i „odpowiednią” jej wielkość. (poszukaj wątku na PPA)
    Przyjrzyj się instalacji wersji demo i zrób analogiczną pełnej wersji ręcznie – jakiś assign jest.

    Ps. nie dam rady sprawdzić teraz u siebie i ew. przesłać pliku konfiguracyjnego – jestem na działce, minimaca mam pod ręką ale zapomniałem przejściówki usb-ps2 i generalnie zero myszki i klawiatury

    #754
    edeede
    Participant
    Czy ArtEffect jest na tyle lepszy od TVPainta, że jest wart walki? Z tym drugim nie ma pod MorphOS-em problemów.

    Pewnie zależy do czego ale poza kaprysami z pamięcią wirtualną (która jest nie potrzebna i nie można jej wyłączyć – należy tak ustawić aby nie dochodziło do wykorzystania jej) AE jest dużo lepszy – raczej wygodniejszy i bardziej rozbudowany.

    #755
    EnderEnder
    Participant
    Czy ArtEffect jest na tyle lepszy od TVPainta, że jest wart walki? Z tym drugim nie ma pod MorphOS-em problemów.

    Pewnie zależy do czego ale poza kaprysami z pamięcią wirtualną (która jest nie potrzebna i nie można jej wyłączyć – należy tak ustawić aby nie dochodziło do wykorzystania jej) AE jest dużo lepszy – raczej wygodniejszy i bardziej rozbudowany.

    Udało mi się uruchomić. Wystarczyło z katalogu C z płyty AE skopiować installera do katalogu C w systemie i wszystko ruszylo. Co do pamięci wirtualnej i ekranu to AS w wątku na PPA dał dobre wskazówki i pomogło.

    #756
    AvatarSventevith
    Participant

    Warto było by zrobić jednak bazę oprogramowania 68k które odpalają się na MOS, z małym podsumowaniem jakie funkcjonalności są dostępne, a jakie nie (jeśli nie działa w pełni) i jak zainstalować/uruchomić jeśli są jakieś problemy.

    #757
    EnderEnder
    Participant
    Warto było by zrobić jednak bazę oprogramowania 68k które odpalają się na MOS, z małym podsumowaniem jakie funkcjonalności są dostępne, a jakie nie (jeśli nie działa w pełni) i jak zainstalować/uruchomić jeśli są jakieś problemy.

    Popracuję nad jakimś tekstem o AE i tablecie.

Widok 8 wpisów - 1 z 8 (of 8 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.