MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie DeTerm – prosty terminal do przechwytywania logów

Widok 3 wpisów - 1 z 3 (of 3 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #5705
    widelecwidelec
    Keymaster

    Ostatnio potrzebowałem przechwycić logi po łączu szeregowym i napisałem do tego malutki programik. Pomyślałem, że udostępnię, może jeszcze komuś się przyda. Udostępniłem zarówno gotową binarkę jak i kod źródłowy.
    Obsługa jest banalna, wystarczy połączyć komputery kablem null modem (z lub bez przelotki usb->rs232), uruchomić program i nacisnąć odpowiedni przycisk (są trzy, dla przelotek usb z chipem pl2303, przelotek z chipem serii ch34x, i dla połączenia po prawdziwym porcie szeregowym). Parametry transmisji są ustawione na sztywno w kodzie zgodnie z “domyślnymi” parametrami przy debuglogu x5000 (i prawdopodobnie też mnóstwa innych sprzętów).

    #5748
    truman_burbanktruman_burbank
    Moderator

    Liczyłem na jakieś komentarze, a nawet nikt nie odnotował tego. Szkoda że mało osób o tym wie. Warto wrzucić to w aminet i inne miejsca.

    #5749
    widelecwidelec
    Keymaster

    Nie ma co robić z tego wielkiego wydarzenia, to nie jest przeglądarka. 😉 Opis na githubie + post tutaj powinien wystarczyć żeby google “zauważyło”. Jak ktoś będzie w potrzebie użycia tego typu programu to znajdzie.

Widok 3 wpisów - 1 z 3 (of 3 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.