MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Czy macie problemy z Yamem?

Widok 7 wpisów - 1 z 7 (of 7 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #405
    AvatarKaczus
    Participant

    Ostatnimi czasy zauważyłem spadek stabilności działania MOS-a… Po śledztwie okazało się, że YAM z nowym MOS-em niekoniecznie dobrze współpracuje, klasa nbitmap.mmc stosowana do wyświetlenia jednego baneru w programie. Objawy niestabilności zazwyczaj widoczne są dopiero po kilkukrotnym odpaleniu i zamknięciu Yama, oraz działania również innych programów. Po zmianie wyświetlania nbitmap.mmc na inną klasę na razie obserwuję powrót do stabilnej pracy, ale wolałbym to potwierdzić, czy mieliście te same problemy, oraz, czy w oknie about kliknięcie na baner "make donation" u Was działa prawidłowo?

    #2126
    AvatarAS
    Participant

    U mnie jest poprawnie, Yam działa stabilnie. Baner "make donation" też działa prawidłowo. MOSa mam 3.5.1, YAMa w wersji 2.9p1, klasa nbitmap.mcc 15.23.

    #2127
    AvatarKaczus
    Participant
    U mnie jest poprawnie, Yam działa stabilnie. Baner "make donation" też działa prawidłowo. MOSa mam 3.5.1, YAMa w wersji 2.9p1, klasa nbitmap.mcc 15.23.

    O to ciekawe z czym u mnie sie gryzie w takim razie…. bo widzę u mnie problem z otwarciem klasy nbitmap… może jakiś inny program używa czegoś z czym to się gryzie. A "Make donation", przenosi cie na odpowiednią stronę, czy tylko się wyświetla? bo u mnie wyświetlało się tylko. Żeby nie było chcę namierzyć winowajcę, który cos psuje….

    #2128
    AvatarAS
    Participant

    "Make donation" powoduje otwarcie OWB i wczytania odpowiedniej strony.

    #2129
    AvatarKaczus
    Participant
    "Make donation" powoduje otwarcie OWB i wczytania odpowiedniej strony.

    No to coś jest nie tak u mnie w systemie, tylko co….

    Poszedłem dalej w testach. Przy:
    MUI_NewObject(MUIC_NBitmap, TAG_DONE)

    w logu mam:
    MUI_NewObjectA : FAILED: ( 0) hash=000 builtin=23ffdea4 NBitmap.mcc

    I dotyczy to jedynie tej linijki w Yamie, w programie testowym dołączonym do źródeł nbitmap_mmc działa poprawnie…. Może ktoś ma jakiś pomysł, co może być generatorem takiego błędu?

    Bład ten po pojawieniu się kilkukrotnym (kilka restartów yama w związku ze zmianą użyszkodnika) powoduje poxniej przypadkowe hity. Powiązane z klasą nbitmap…

    #2130
    AvatarAS
    Participant

    A czy błąd pojawia się od początku, czy po kilku uruchomieniach Yama po zmianach? Ja nie zmieniam użytkownika, choć Yama odpalam kilakrotnie celem sprawdzenia poczty i błędów nie zauważyłem. Może tu jest przyczyna?

    #2131
    AvatarKaczus
    Participant
    A czy błąd pojawia się od początku, czy po kilku uruchomieniach Yama po zmianach? Ja nie zmieniam użytkownika, choć Yama odpalam kilakrotnie celem sprawdzenia poczty i błędów nie zauważyłem. Może tu jest przyczyna?

    Błąd pojawia się za każdym razem, natomiast hity i zwiecha systemu dopiero po wielu odpaleniach i niekoniecznie podczas odpalania….

Widok 7 wpisów - 1 z 7 (of 7 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.