MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Cyrylica na OWB

Widok 4 wpisów - 1 z 4 (of 4 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #319
    bilbobilbo
    Participant

    witam

    mam taki mały problem jak zrobić aby na belce tytułowej OWB były znaki rosyjskie czyli cyrylica ( mam na myśli to miejsce np gdzie pisze OWB: Morphos.pl – Polska strona……) zamiast cyrylicy mam tam znaki zapytania ??????? a zarazem zachowując prawidłowe oglądanie stron polskich

    pozdrawiam

    Piotrek

    #1579
    Avatarkrashan
    Participant
    jak zrobić aby na belce tytułowej OWB były znaki rosyjskie czyli cyrylica ( mam na myśli to miejsce np gdzie pisze OWB: Morphos.pl – Polska strona……) zamiast cyrylicy mam tam znaki zapytania ??????? a zarazem zachowując prawidłowe oglądanie stron polskich

    Mówiąc krótko – nie da się. Nie ma strony kodowej, która by miała jednocześnie polskie znaki i cyrylicę. Jeżeli przełączysz system na CP1251 albo KOI8-R to będziesz miał cyrylicę, oraz alfabet łaciński, ale bez polskich liter. To się zmieni dopiero gdy MorphOS w pełni przejdzie na unikod.

    #1580
    bilbobilbo
    Participant
    jak zrobić aby na belce tytułowej OWB były znaki rosyjskie czyli cyrylica ( mam na myśli to miejsce np gdzie pisze OWB: Morphos.pl – Polska strona……) zamiast cyrylicy mam tam znaki zapytania ??????? a zarazem zachowując prawidłowe oglądanie stron polskich

    Mówiąc krótko – nie da się. Nie ma strony kodowej, która by miała jednocześnie polskie znaki i cyrylicę. Jeżeli przełączysz system na CP1251 albo KOI8-R

    jak to mogę zrobić globalnie?

    #1581
    Avatarkrashan
    Participant
    jak to mogę zrobić globalnie?

    W dwóch krokach. Najpierw trzeba ustawić systemową czcionkę ekranową na taką, która ma cyrylicę. Albo powinna to być czcionka amigowa bitmapowa z kodowaniem CP 1251, albo czcionka TrueType z cyrylicą. Ja wziąłem Ariala. Najpierw programem FTManager instalujemy tegoż Ariala w systemie. Potem wchodzimy do ustawień klawiatury i zmieniamy mapę klawiatury na rosyjską. Zapisujemy i reboot. Efekt jest taki jak na załączonym obrazku.

Widok 4 wpisów - 1 z 4 (of 4 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.