MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Klub dyskusyjny co lepsze Mac os X czy Morphos czyli Amisowa rodzina

Widok 15 wpisów - 1 z 15 (of 20 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #304
    bilbobilbo
    Participant

    jako wychowanek Atari 800xl a potem Amisi 500 i 1200 po iluś tam komputerach z wiadomym systemem MS ,zacząłem krecić się koło maczków,i kolega Jonott nakrecił mnie na Morphosa,wieć przez głupote stracilem Instalację Mac os x na tym eMac’u ,najpierw przymiarka do 2 systemów na dysku była,ale stało się wiec zainstalowałem morfeusza ,troche dobija resetowania co 30minut,wiec staje przed wyborem wracam do MAC OS X który mogę pobrać z netu iaczej ukraść lub zaplacić 99 euro za legalizacje Morphosa,nie ukrywam wrcają wspomnienia ,ukłony dla Bartka ‘madbarta’ Urbaniaka z grupy Appendix i spanie z glową na klawiaturze pobierajać demka z BBS….takie rozterki ,fakt tam mam skypa tutaj niema ,gg tez tu niemam itp czy też macie takie rozterki ?? proszę o opinie wasze

    pozdrawiam

    Piotrek

    #1457
    recedentrecedent
    Participant

    A ja z kolei bardzo proszę o kropki w zdaniach i przestrzeganie reguł ortografii.

    Po pierwsze – akurat GG na MorphOSie jest. Najnowszy z programów obsługujących ten protokół to KwaKwa.
    Po drugie – skoro posiadasz eMaca to posiadasz również licencję na OSX (ergo – nic nie musisz kraść, chyba że chcesz pobrać wersję OSX nowszą niż była dostarczana do Twojego sprzętu).
    Po trzecie – Nie musisz płacić 99 Euro za rejestracje MorphOSa, gdyż rejestracja na tę maszynę kosztuje 79 Euro.

    Ja tam nie mam rozterek. W razie "rozterek" mogę odpalić PC żony, albo dual-boota na swoim Mini. Ale głównym systemem nadal pozostaje MorphOS.

    #1458
    bilbobilbo
    Participant
    A ja z kolei bardzo proszę o kropki w zdaniach i przestrzeganie reguł ortografii.

    Po pierwsze – akurat GG na MorphOSie jest. Najnowszy z programów obsługujących ten protokół to KwaKwa.
    Po drugie – skoro posiadasz eMaca to posiadasz również licencję na OSX (ergo – nic nie musisz kraść, chyba że chcesz pobrać wersję OSX nowszą niż była dostarczana do Twojego sprzętu).
    Po trzecie – Nie musisz płacić 99 Euro za rejestracje MorphOSa, gdyż rejestracja na tę maszynę kosztuje 79 Euro.

    Ja tam nie mam rozterek. W razie "rozterek" mogę odpalić PC żony, albo dual-boota na swoim Mini. Ale głównym systemem nadal pozostaje MorphOS.

    dzięki bardzo,chcialem w ten sposób sprowokować do małej dyskusji,wlaśnie czy Morphos jest głównym systemem czy jako dodatkowy itp a co do ortografi…to muszę przypomnieć sobie czy rodziłem się ze słownikiem haaa….a kwakwa już mam fajny jest…..

    pozdrawiam

    #1459
    Avatarkrashan
    Participant
    chcialem w ten sposób sprowokować do małej dyskusji,wlaśnie czy Morphos jest głównym systemem

    U mnie jest głównym. Jeżeli w pracy muszę skorzystać z OpenOffice, wtedy mam dwie opcje, zdalne połączenie z służbowym Windowsem, albo zabootowanie OS X. Na szczęście nie zdarza się to zbyt często. A przy okazji – nad czytelnym pisaniem zawsze warto popracować, bo w życiu się przydaje .

    #1460
    Avatarrzookol
    Participant
    dzięki bardzo,chcialem w ten sposób sprowokować do małej dyskusji,wlaśnie czy Morphos jest głównym systemem czy jako dodatkowy itp a co do ortografi…to muszę przypomnieć sobie czy rodziłem się ze słownikiem haaa….a kwakwa już mam fajny jest…..

    pozdrawiam

    u mnie jest głównym, z tym, że mam odpalony cały czas windows server 2003, do ktorego łącze sie z różnych sprzętów przez remotedesktop więc to czego nie mogę zrobić na morposie, robię na zdalnym pulpicie (chociaz przewaznie wisi tam tylko sesja irca)

    #1461
    bilbobilbo
    Participant
    dzięki bardzo,chcialem w ten sposób sprowokować do małej dyskusji,wlaśnie czy Morphos jest głównym systemem czy jako dodatkowy itp a co do ortografi…to muszę przypomnieć sobie czy rodziłem się ze słownikiem haaa….a kwakwa już mam fajny jest…..

    pozdrawiam

    u mnie jest głównym, z tym, że mam odpalony cały czas windows server 2003, do ktorego łącze sie z różnych sprzętów przez remotedesktop więc to czego nie mogę zrobić na morposie, robię na zdalnym pulpicie (chociaz przewaznie wisi tam tylko sesja irca)

    zanim uzbieram kasę na zakup Morphosa to staram się wydusić z niego ile się da,np widać problem z javą,może by było łatwiej jakbym potrafił pisać programy to może dało by radę samemu coś napisać haaaa
    może wróce do maćka ale morfeusz coraz bardziej mnie wciąga hiiiii
    przypomina mi dawne czsy tylko że teraz jest net i można szukać,najważniejsze że system jest lekki i nie zwalnia

    #1462
    AvatarJenot
    Participant

    Jenot, kurcze, Jenot, nie Jonott 😉

    #1463
    EnderEnder
    Participant

    A może jemu nie chodziło o Ciebie

    #1464
    recedentrecedent
    Participant
    Jenot, kurcze, Jenot, nie Jonott 😉

    Ciesz się, że w ogóle z wielkiej litery napisał, a nie czepiaj się drobiazgów

    #1465
    bilbobilbo
    Participant
    Jenot, kurcze, Jenot, nie Jonott 😉

    haaaaa lepiej powiedz jak ten Simplemail’a skonfigurowac dla gmail’a bo mnie szlag trafia

    #1466
    recedentrecedent
    Participant
    haaaaa lepiej powiedz jak ten Simplemail’a skonfigurowac dla gmail’a bo mnie szlag trafia

    Najpierw zastanów się dobrze czy warto przejść na SimpleMail.

    #1467
    bilbobilbo
    Participant
    haaaaa lepiej powiedz jak ten Simplemail’a skonfigurowac dla gmail’a bo mnie szlag trafia

    Najpierw zastanów się dobrze czy warto przejść na SimpleMail.

    tak przeglądając programy do obsługi poczty email to niema wyboru dużego ,trochę upierdliwe jest wchodzenie na strone www aby sprzwdzić pocztę,a Tobie co zalatwia obsługę poczty?

    #1468
    bilbobilbo
    Participant
    haaaaa lepiej powiedz jak ten Simplemail’a skonfigurowac dla gmail’a bo mnie szlag trafia

    Najpierw zastanów się dobrze czy warto przejść na SimpleMail.

    tak przeglądając programy do obsługi poczty email to niema wyboru dużego ,trochę upierdliwe jest wchodzenie na strone www aby sprzwdzić pocztę,a Tobie co zalatwia obsługę poczty?

    coś się ruszyło ….poczta na YAM’oe działa ..oj kiedy to było gdy miałem pocztę na onecie (przełom 90 i 20…)

    #1494
    Avatarwojox
    Participant

    Na moim PMG4 1000 MorphOS botuje się jako pierwszy, żeby zabotować OS X 10.4.11 muszę przytrzymać alt. Docelowo zainstaluję OpenSuse 11.1 jak rozwiążę problem dysku sata lub bootowania (menu).
    Czasami korzystam z OS X na PPC, ściągam jakieś darmowe pakiety oprogramowania, powiem szczerze że bardzo ciężko coś zdybać na maca PPC.
    Mam prośbę do wszystkich forumowiczów MorphOSa, bądźmy życzliwsi dla wszystkich, szkoda tracić czasu na animozje jak to ma miejsce czasami na ppa.

    W MOSie brak mi "kilera" do zatkanych programów a zdarzają się. OWB po zapisaniu strony startowej nie uruchamia jej…

    #1495
    Avatarkrashan
    Participant
    W MOSie brak mi "kilera" do zatkanych programów a zdarzają się.

    Otwórz okienko shella, wpisz ikill. Kursor myszy zmieni się w krzyżyk, kliknij nim w okno zawieszonego programu.

Widok 15 wpisów - 1 z 15 (of 20 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.