MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Brak bibliotek, lub innych plików ??

Widok 10 wpisów - 1 z 10 (of 10 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #308
    Avatarwojox
    Participant

    Ostatnio codziennie "męczę" mojego PMG4 1000 Mhz. Mam pytanie, czy to normalna praktyka żeby po zainstalowaniu jakiegokolwiek programu brakowało czegoś w systemie ? Jest to bardzo zniechęcające żeby poszukiwać jakiejś biblioteki lub innego pliku na necie aby zmusić program do działania.

    #1474
    pamperspampers
    Participant
    Ostatnio codziennie "męczę" mojego PMG4 1000 Mhz. Mam pytanie, czy to normalna praktyka żeby po zainstalowaniu jakiegokolwiek programu brakowało czegoś w systemie ? Jest to bardzo zniechęcające żeby poszukiwać jakiejś biblioteki lub innego pliku na necie aby zmusić program do działania.

    Zdarza się soft korzystający z komponentów które nie znajdują się domyślnie w systemie, zawsze warto przed odpaleniem programu przeczytać jego dokumentację i wymagania w niej opisane.

    #1475
    Avatarwojox
    Participant
    Zdarza się soft korzystający z komponentów które nie znajdują się domyślnie w systemie, zawsze warto przed odpaleniem programu przeczytać jego dokumentację i wymagania w niej opisane.

    A czy twórca paczki lub programu nie może umieścić całości w instalce ? Prawa autorskie zabraniają ?

    #1477
    pamperspampers
    Participant
    A czy twórca paczki lub programu nie może umieścić całości w instalce ? Prawa autorskie zabraniają ?

    Nie wiem, musiałby się wypowiedzieć ktoś kto ma rozeznanie w różnego rodzaju licencjach.

    #1486
    Avatarrzookol
    Participant
    Zdarza się soft korzystający z komponentów które nie znajdują się domyślnie w systemie, zawsze warto przed odpaleniem programu przeczytać jego dokumentację i wymagania w niej opisane.

    A czy twórca paczki lub programu nie może umieścić całości w instalce ? Prawa autorskie zabraniają ?

    a czy przypadkiem Grunch nie ma automatycznej instalacji zależności?

    #1498
    Avatarwojox
    Participant
    Zdarza się soft korzystający z komponentów które nie znajdują się domyślnie w systemie, zawsze warto przed odpaleniem programu przeczytać jego dokumentację i wymagania w niej opisane.

    A czy twórca paczki lub programu nie może umieścić całości w instalce ? Prawa autorskie zabraniają ?

    a czy przypadkiem Grunch nie ma automatycznej instalacji zależności?

    Dzięki rzookol – nie używałem Gruncha, od 2 dni korzystam z chrysalis i wiele się wyjaśniło…

    #1514
    Avatarwojox
    Participant

    Dodatkowe mam pytanko. Nie umiem rozpakować plikw rar ? Ściągnołem z Aminetu Unrar 3.51 ale jak to użyć ?

    #1515
    recedentrecedent
    Participant
    Dodatkowe mam pytanko. Nie umiem rozpakować plikw rar ? Ściągnołem z Aminetu Unrar 3.51 ale jak to użyć ?

    A próbowałeś:

    unrar x ścieżka:do/pliku/nazwapliku.rar

    ???
    Warto program wrzucić do Sys:C to będzie pod ręką. Można też się pokusić o stworzenie odpowiedniej akcji dla filetypu w Ambiencie i podpiąć to pod menu kontekstowe dostępne pod prawym przyciskiem myszy.

    #1516
    Avatarwojox
    Participant
    Dodatkowe mam pytanko. Nie umiem rozpakować plikw rar ? Ściągnołem z Aminetu Unrar 3.51 ale jak to użyć ?

    A próbowałeś:

    unrar x ścieżka:do/pliku/nazwapliku.rar

    ???
    Warto program wrzucić do Sys:C to będzie pod ręką. Można też się pokusić o stworzenie odpowiedniej akcji dla filetypu w Ambiencie i podpiąć to pod menu kontekstowe dostępne pod prawym przyciskiem myszy.

    No wiesz rozleniwiłem się. Zawsze odpalałem total cmd, kombinacja alt-f9 i mi odmulał do wskazanej lokalizacji.
    Zassałem DosControl 5.1 ładnie wygląda, muszę podłączyć to pod któryś przycisk…..

    #1518
    Avatarwojox
    Participant
    Można też się pokusić o stworzenie odpowiedniej akcji dla filetypu w Ambiencie i podpiąć to pod menu kontekstowe dostępne pod prawym przyciskiem myszy.

    Mam już to na prawym przycisku myszki (komenda :extract), ładnie wypakowuje. Pojawiło się teź dodatkowe nie wiem skąd "Open with Voodoo-X" ??

Widok 10 wpisów - 1 z 10 (of 10 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.