MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Sprzęt Atheros pcmcia

Widok 12 wpisów - 1 z 12 (of 12 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #329
    faziorfazior
    Participant

    Alo Alo, czy istnieje może jakaś lista kart wifi pcmcia na tym całym atherosie, kompatybilnych z mosidłem 3.2? Jeżeli nie, to ja poproszę o linki do alledrogo:). Dziękuję z góry.

    #1621
    Avatarkrashan
    Participant
    Alo Alo, czy istnieje może jakaś lista kart wifi pcmcia na tym całym atherosie, kompatybilnych z mosidłem 3.2? Jeżeli nie, to ja poproszę o linki do alledrogo:). Dziękuję z góry.

    http://allegro.pl/cisco-aironet-wlan-atheros-wifi-pcmcia-fvat-i3299914774.html
    http://allegro.pl/listing/listing.php?string=tl-wn310g
    Cisco Aironet testowałem osobiście. Karta TP-Link powinna do mnie dotrzeć do końca tygodnia. Będę też testował w PowerMaku kartę PCI. Po testach mam zamiar popełnić artykuł na temat WiFi pod MorphOS-em i zamieścić go na morphos.pl.

    #1622
    faziorfazior
    Participant

    Dzięki, Cisco Aironet kupiony.

    #1623
    AvatarNorbert
    Participant
    . Po testach mam zamiar popełnić artykuł na temat WiFi pod MorphOS-em i zamieścić go na morphos.pl.

    Testowalem na PM karte wifi PCI na prism2, ktora wczesniej poprawnie dzialala na Pegasosie pod 1.4.5.
    Teraz jesli tylko pinguje to wszystko jest w porzadku. Nawet da sie wczytac proste strony (aminet), czy przeslac maly plik przez ftp, ale juz wieksze pliki czy strony www zatrzymuja prace karty.
    Wyslanie pingow powoduje informacje o przekroczonym buforze.
    Pod ifconfig nadal widac karte, (IP jest poprawne)
    Ciekawe co moze byc przyczyna tej awarii?

    Uzywam sterownika w wersji 1.7 (ostatnia ktora dzialala z MOS)
    Najnowsza wersja jest tylko na m68k (+amithlon) i os4. Uzycie tej dla m68k powoduje niewykrycie karty PCI przez MOS3.2

    #1624
    Avatarkrashan
    Participant
    Ciekawe co moze byc przyczyna tej awarii?

    Może to, że w MorphOS-ie 3.2 nie ma już openpci.library.

    #1625
    AvatarNorbert
    Participant
    Ciekawe co moze byc przyczyna tej awarii?

    Może to, że w MorphOS-ie 3.2 nie ma już openpci.library.

    Ale gdyby sterownik wymagal openpci.library to by w ogole karta nie dzialala.
    Ona dziala , ale tylko przy niewielkim ruchu "na łączach"

    #1631
    Avatarzbysiuk
    Participant

    Testowales już tego TPLinka? Ciekaw jestem, ponieważ zamówiłem takiego i prawdopodobie dotrze do mnie w środku tygodnia.

    #1632
    Avatarkrashan
    Participant
    Testowales już tego TPLinka? Ciekaw jestem, ponieważ zamówiłem takiego i prawdopodobie dotrze do mnie w środku tygodnia.

    Niestety obie karty TP-Link (na PCMCIA i na PCI) jeszcze do mnie nie dotarły. Może będą dzisiaj.

    #1634
    Avatarzbysiuk
    Participant
    Testowales już tego TPLinka? Ciekaw jestem, ponieważ zamówiłem takiego i prawdopodobie dotrze do mnie w środku tygodnia.

    Niestety obie karty TP-Link (na PCMCIA i na PCI) jeszcze do mnie nie dotarły. Może będą dzisiaj.

    Moj TP-Link działa, przyszedł dzis rano – dziki za pomoc!
    Dopiero teraz w pelni docenilem nowy stos TCIP, jest duzo szybszy. Przenosilem kilka wiekszych plikow miedzy kompami (FTP) i jest zauwazalna roznica 🙂

    #1635
    faziorfazior
    Participant
    Dzięki, Cisco Aironet kupiony.

    Dzisiaj przyszło, działa od strzału, znowu mam przenośnego laptopa:). Dzięki Krashan.

    #1636
    Avatarzbysiuk
    Participant

    Mam pytanie; w wypadku karty TP-Link wszystko dziala b. poprawnie, aczkolwiek diody (status i activity) nigdy nie daly znaku zycia czy ktos moze to potwierdzic lub zna tego przyczyne?
    Czy ktos testowal te karte pod OSX?

    #1637
    Avatarkrashan
    Participant
    Mam pytanie; w wypadku karty TP-Link wszystko dziala b. poprawnie, aczkolwiek diody (status i activity) nigdy nie daly znaku zycia czy ktos moze to potwierdzic lub zna tego przyczyne?

    Ja mogę to potwierdzić. Z morphosowym sterownikiem „ten typ tak ma”. Generalnie obsługa LED-ów jest w tym sterowniku potraktowana po macoszemu i każda karta prezentuje jakąś domyślną aktywność świetlną.

    Przy okazji – karta TL-WN350GD na PCI bez problemu działa mi w PowerMaku G4.

Widok 12 wpisów - 1 z 12 (of 12 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.