MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Ambient nie otwiera katalogów

Widok 8 wpisów - 1 z 8 (of 8 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #346
    kjbkjb
    Participant

    Dziwna sprawa.
    Na partycji systemowej jest zazwyczaj OK.

    Klikam na partycję "twardy" i pojawia mi się okienko z zawartością partycji.
    Klikam na katalog "GRAFIKA" i nic się nie dzieje, ale ścieżka pokazuje tak jakby wszedł, czyli "morphos twardy" zmienia się na "morphos twardy:grafika" (mam na myśli tą scieżkę wyświetlaną w okienku ambienta pod przyciskami parent, poprzedni, następny itd.)

    Jeśli kliknę prawym klawiszem na katalogu i wybiorę "Otwórz w nowym oknie…" to otwiera się bez problemu.

    I na koniec ciekawostka – odpalam MOSa i np. robię dwuklik na 5 różnych katalogach, nic się oczywiście nie otwiera, robię reset i… po pojawieniu się ambienta mam te 5 katalogów otwarte 🙂

    Miał ktoś tak? Zastanawiam się czy to wina dysku czy sam coś namieszałem.

    #1710
    AvatarNorbert
    Participant

    Czy tak samo zachowują sie katalogi , jesli uruchomisz MOSa z CD ?

    Jesli nie, to na pewno sam coś namieszales

    #1711
    MDWMDW
    Participant

    Ja miałem tak kilkanaście razy w życiu. Ale to się skwasi w jakimś jednym oknie (listerze). W innych jest ok. Jak zamknę to pechowe okno i otworze nowe to już jest ok. Nie wiem czy to ma związek ale zawsze gdy mi się tak zrobiło, używałem Scribble i zawsze było to okno z aplikacją, którą pisałem/kompilowałem.

    #1715
    kjbkjb
    Participant

    Odznaczyłem w Ustawienia/Ambienta/Różne/Pamietaj "katalogi ambienta" i "dokumenty ambienta".

    Teraz otwiera okna normalnie 🙂

    edit—–
    wchodzi do katalogów, ale nie działa parent (przycisk ze strzałką do góry). tzn działa w ten sposób że w aktualnej ścieżce pogrubia nazwę kataolgu "wyżej", ale w oknie nic się nie zmienia.

    Na belce okna pokazuje się napis "przeszukuję lokację" i pupa 😛

    Nic, szukam dalej 🙂

    —-edit
    teraz odznaczyłem ustawienia/ambienta/okno/ "inherit view mode" i póki co działa normalnie 🙂

    #1716
    kjbkjb
    Participant

    Działało… znowu zatrzymuje się na "przeszukję lokację".
    Znajdę płytkę z MOS3.2 to obadam…

    #1717
    edeede
    Participant
    Działało… znowu zatrzymuje się na "przeszukję lokację".
    Znajdę płytkę z MOS3.2 to obadam…

    Ambient zachowuje się tak np. gdy na liście procesów znajdzie się taki, który w pełni obciąża procesor i posiada priorytet 0. Osobiście automatyczne obniżanie priorytetu wątków Ambienta uważam za bezsens.

    #1718
    Avatarkrashan
    Participant
    Ambient zachowuje się tak np. gdy na liście procesów znajdzie się taki, który w pełni obciąża procesor i posiada priorytet 0.

    No to Task Manager i śledztwo…

    #1723
    kjbkjb
    Participant

    —-No to Task Manager i śledztwo…—-Co jakiś czas wyskakuje mi okienko takie jak tutaj: (nazywa się "ixemul.library message")

    http://images.tinypic.pl/i/00429/0spymwr1055j.png

    Task manager wskazuje że winna jest…. samba.

    http://images.tinypic.pl/i/00429/tewv3tkprjpc.png

    —-edit
    Samba wyłączona, wygląda na to że problem zniknął 🙂

Widok 8 wpisów - 1 z 8 (of 8 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.