MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
 • Ghostscript 8.70

  widelec Czerwiec 19, 2018 10:32

  Michał ‘rzookol’ Żukowski przygotował specjalnie dla MorphOSa 3.10 nową wersję portu Ghostscript 8.70. Program można sciągnąć z Aminetu: http://aminet.net/gfx/conv/GhostScript_8.70.lha

  Czytaj dalej...
 • AmiWigilia WS 19 – Pixel Heaven 2018

  truman_burbank Czerwiec 18, 2018 3:05

  Krótkie, półgodzinne podsumowanie tego wydarzenia, a konkretnie promocji Amigi na 6 edycji Pixel Heaven. Rozmawiają  ‘stefkos’ i ‘radzik’. Całość umieszczona na blogu Krzysztofa Radzikowskiego w tym miejscu: AmiWigilia WS 19 – Pixel Heaven 2018 Bezpośredni lik o pobrania mp3: WS 19  

  Czytaj dalej...
 • Bermuda Syndrome 0.1.6 i CannonBall od Beworda.

  waldiamiga Czerwiec 15, 2018 8:55

  Niezmordowany w portowaniu oprogramowania dla naszego systemu Bruno ‘Beword’ Pelloile przygotował dwie gierki: BermudaSyndrome_0.1.6 oraz CannonBall. Pierwsza to platformówka w której sterujemy poczynaniami Jacka Thompsona, pilota US Air Force, druga to silnik wyścigów OutRun znanych z automatów, niestety (jeszcze) z bugiem polegającym na zwolnieniu rozgrywki gdy gramy na pełnym ekranie.

  Czytaj dalej...
 • Nowy projekt we Flow Studio – krótki wideo poradnik.

  waldiamiga Czerwiec 10, 2018 8:53

  Ponieważ niektórzy początkujący programiści (w tym i ja) mają problem ze stworzeniem nowego projektu we Flow Studio, które dostajemy wraz z nowym MorphOSem, Thomas Igracki przygotował krótki poradnik.

  Czytaj dalej...
 • DOSBox 0.74 SVN

  waldiamiga Czerwiec 9, 2018 1:56

  Kilkanaście dni temu wspominałem o emulatorze DOSBox w wersji Alpha, a dziś Bruno ‘Beworld’ Peloille wydał najnowszą wersję o numerze 0.74 SVN. Do pobrania –  DOSBox_0.74SVN.lha

  Czytaj dalej...
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS to system lekki, szybki i efektywny godny spadkobierca amigowej tradycji
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS jest systemem wolnym od wirusów trojanów i złośliwego oprogramowania
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS pracuje na tanim i dostępnym sprzęcie komputerach Apple z procesorami PowerPC

Strona główna Forums Oprogramowanie Ambient i pliki *.tar

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, i 3 głosy , a ostatnio aktualizowany był przez ede ede w dniu 4 lata, 2 miesiące temu.

Widok 8 wpisów - 1 z 8 (of 8 wszystkich)
 • Autor
  Wpisy
 • #398
  ede
  ede
  Participant

  Skleiłem sobie SDK z różnymi źródłami i dodatkami w jeden plik tar, w celu nagrania na płytę DVD. Chcę mieć to w takiej formie aby w potrzebie nie zgrywać na dysk godzinami 100 tysięcy plików (dosłownie), nie katować napędu no i oczywiście po to aby zachować wszelkie atrybuty plików i linki. Archiwum wyszło dość spore – 2.3 GB. W ramach próby kliknąłem w Ambiencie na ikonę archiwum i nic … Brak reakcji tzn. coś tam dzióbnie przez 1 sekundę i spokój brak zajętości procesora, plików nie widać.
  Jest jakiś sposób aby to poprawić ? Dlaczego tak się dziej tzn. nic się nie dzieje ? Dodam że archiwum można bez problemu rozpakować przy pomocy programu tar. Problem w tym, że nie można sobie „polatać” w Ambiencie po zawartości takiego archiwum, zorientować się co tam jest i ewentualnie coś wyłowić.

  #2076

  krashan
  Participant

  Hmm, albo Ambient próbuje rozpakować archiwum do pamięci (co się z oczywistych powodów nie może udać), albo może ma problem z archiwum większym niż 2 GB. A może to system plików ma ten problem, w jakim systemie masz partycję, na którym leży to archiwum? Tak czy inaczej wysłałbym raport przez systemowe narzędzie (to w okienku „o MorphOS-ie”), jeżeli np. słabo czujesz się w angielskim to wal po polsku (Niemcy ładują raporty po niemiecku i problemu nie ma większego, a paru Polaków w teamie w końcu jest…).

  #2077
  ede
  ede
  Participant

  Archiwum leży sobie na partycji SFS. System plików jak mi się wydaje „daje radę”, gdyż narzędziem tar z SDK można zbudować takowe i spokojnie je rozpakować. Z pamięcią jak zaobserwowałem przed chwilą jest tak, że przy „wkliknięciu” np. w archiwum tar-owe o rozmiarze 512 MB podczas listowania w Ambiencie, dostępna pamięć ram zmniejsza się chwilowo o około 4 MB. Co ciekawe, zrobiłem teraz archiwum tar 1.4 GB i problemu z listowaniem pod Ambientem nie ma 🙂 czyli zdaje się jest gdzieś „magiczna" bariera 2 GB. Tak czy innaczej trzeba będzie raport zrobić. Co do angielskiego to bez rewelacji ale jak się postaram to podobno i zrozumieć można :).

  Ps. Ehhhmm, zdaje się jest inny problem jeszcze. Jalapeno jakby nie lubi plików powyżej 2GB. Po zrobieniu ISO z dwóch plików: 2.3 GB + 1.45 GB twierdzi, że ma do wypalenia ISO o rozmiarze 1.45 GB :]
  „Co sie naczyścim to sie natrudzim co sie nasprzątam to se nabrudzim" czy jakoś tak to szło. No nic trzeba kombinować – amigowanie :).

  #2078

  krashan
  Participant

  Mi się wydaje, że problemem jest w tym momencie SFS. Być może taki plik możesz nawet zapisać w całości oraz sekwencyjnie odczytać w całości (co robi konsolowy tar). Ale na pewno nie zadziała Ci swobodne przemieszczanie się po pliku. Przed zgłaszaniem błędów stworzyłbym testową partycję w IceFS i sprawdził jak wtedy zachowują się oba te programy.

  #2079
  ede
  ede
  Participant

  Z IceFS to samo, zarówno w kwestii listowania archiwów jak i Jalapeno.
  Generalnie Jalapeno tworząc ISO, dzieli sobie większe pliki i zapisuje ISO w kawałkach maksymalnie po 1GB. W moim przypadku (dwa pliki 2.3 GB + 1.45 GB) z mniejszego pliku robi ISO w dwóch kawałkach – 1 GB i 460 MB, a z większego jeden „kawałek” 0 b. Dla ścisłości dodam, że jadę jeszcze na MOS 3.4, czyli chyba powinienem sprawdzić też na 3.5.

  Teraz kolej na sprawdzenie co na to FryingPan, tylko czy on działa prawidłowo na PB ? Na razie mam Drive Unregistered, klucz co prawda mam na Pegazie ale on chyba jest przypisany do napędu jak dobrze pamiętam.

  Ps. Pobrałem FP 1.32 full version i to samo. Problem z plikiem 2.3 GB – Item size: 0. Zarówno z partycji IceFS i SFS. Features: large files dla IceFS jest. No to jeszcze MakeCD do kolekcji został.

  #2080

  Norbert
  Participant
  Teraz kolej na sprawdzenie co na to FryingPan, tylko czy on działa prawidłowo na PB ? Na razie mam Drive Unregistered, klucz co prawda mam na Pegazie ale on chyba jest przypisany do napędu jak dobrze pamiętam.

  Ps. Pobrałem FP 1.32 full version i to samo.

  nie twórz ISO tylko wypalaj DVD "w locie"

  #2081
  ede
  ede
  Participant
  nie twórz ISO tylko wypalaj DVD "w locie"

  FryingPan-em tak właśnie robiłem. Jalapeno chyba w ten sposób nie potrafi.

  #2082
  ede
  ede
  Participant

  W kwestii wypalania DVD z grubsza sprawa wygląda tak, że ISO nie przechowa pliku powyżej 2GB. Potrzebny jest UDF 2.50 (i chyba konieczna jest płyta DVD RAM). Także zabrnąłem w ślepą uliczkę. Albo rozbebeszę archiwum 2.3 GB na dwa mniejsze i wypalę pod MOS-em, albo w ramach eksperymentu zepsuję drugą płytkę DVD -R na innym systemie .

Widok 8 wpisów - 1 z 8 (of 8 wszystkich)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.