MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Klub dyskusyjny Jaki tablet dla Morphos-a ? Jaki tablet dla Morphos-a ?

#661
recedentrecedent
Participant

Moim zdaniem, jeśli nie potrzebujesz tego do pracy zawodowej, to nie musisz inwestować w drogi, ćwierć- czy półprofesjonalny tablet (tym bardziej że jego bardziej zaawansowanych możliwości i tak pod MorphOSem nie wykorzystasz).
Pisałem to już wielokrotnie, ale napiszę jeszcze raz – ja posiadam tablet Trust TB-1100, z pewnością tańszy od Wacoma który podałeś za przykład. Po pewnej konfiguracji (trochę grzebania w ustawieniach Poseidona, łatwe jak się wie co i jak) działa jak trzeba.

Druga sprawa – tablet rozpozna i będzie współpracował również Sketch (radzi sobie z odczytywaniem siły nacisku, szkoda że wciąż jest w nim wiele do poprawienia), czy Gribouillis.

Trzecia rzecz – technika to w sumie Twoja sprawa, ale do tej "obróbki na komputerze" tablet bardzo się przydaje (nie każdy jest mistrzem rysowania, ale do edycji/retuszu itp. tablet przydaje się już amatorowi). Poza tym – odręczne szkice można w bardzo prosty sposób obrysować za pomocą tabletu (najczęściej są one wyposażone w odginaną/zdejmowaną przezroczystą folię, pod którą wkładamy nasz narysowany obrazek i rysując po kreskach – wprowadzamy do komputera).