MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Formuła pierwsza8 kwietnia 2014

Carsten Siegner, to programista niewątpliwie płodny. Po kilku większych projektach przyszedł czas na coś małego. Tytułowy program, to komenda CLI, którą możemy umieścić np. w katalogu C:. Jest to rodzaj kalkulatora o rozszerzonych nieco możliwościach. Potrafi wykonywać wszystkie podstawowe działania, nieobce są mu także funkcje trygonometryczne, stałe typu π, e, a na dodatek możemy posługiwać się nawiasami na ogólnie w matematyce przyjętych zasadach. Formula nie posiada niestety funkcji pomocy, tak więc jesteśmy skazani na uważne przeczytanie pliku readme.

Zamieszczone przez: admin, 2 komentarze

Komentarze:

 • AvatarMDW

  Fajna sprawa. Coś takiego przydałoby się jako moduł na górnej belce Ambienta. Coś takiego jest na OSX, nazywa się Numi. Bardzo fajna sprawa. Tylko jakoś… z tego nie korzystam. 🙂 No ale może na MorphOSie bym wreszcie zaczął.

  Szkoda, że Formula nie ma preferencji w których można byłoby na przykład przełączyć się z radianów na stopnie. Gdy chcę policzyć np. "sin(30)" to sobie jeszcze mogę napisać "sin(pi/6)". No ale nie zawsze przykłady są tak oczywiste. A ja jakoś wolę stopnie od radianów. 🙂

 • Avatarzbysiuk

  Tak się właśnie zastanawiałem, jak to ugryźć, bo niby program robi co powinien, ale z shella to trochę topornie go używać a tu proste rozwiązanie, wpakować go na belkę – czemu nie?

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.