MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
 • Bounty dla FLAC zakończone, transfer środków na bounty Expose.

  pampers Styczeń 11, 2017 9:13

  W związku z brakiem zainteresowania ze strony programistów na zakończenie bounty dla formatu FLAC, zostało ono zakończone. Zgodnie z sugestiami wpłacających, Grzegorz Kraszewski, który wykonał część prac, otrzymał połowę uzbieranej kwoty w wysokości 1175 zł. Pozostała kwota została dzisiaj przetransferowana na bounty dla Expose, podjęte przez Jacka Piszczka.

  Czytaj dalej...
 • Propozycja bounty dla ‚Expose’

  pampers Styczeń 2, 2017 10:23

  Jacek ‚jacadcaps’ Piszczek zapronował stworzenie bounty dla funkcji typu ‚Expose’, znanej z systemu OSX. Czego możemy spodziewać się w zamian za uzbieranie proponowanej kwoty 1000 euro? Co będzie zawarte: Podgląd wszystkich okien dostępnych na ekranie, okna będą odpowienio pomniejszone co pozwoli na wygodną nawigację pomiędzy nimi Wyświetlanie okna tylko jednego, aktualnie działającego programu Podgląd okienek będzie odbywał się „na żywo” Zintegrowanie funkcji znanych z programu Lucy, do systemu (przeźroczystość). Wymagania i ograniczenia:  Wymagane będzie posiadania conajmniej karty Radeon z chipsetem z rodziny R200, niektóre funkcjonalności mogą wymagać nowszego chipsetu R300. Działanie funkcji będzie dostępne tylko na ekranach z włączonym zaawansowanym wyświelaniem (Enhanced Display) Wymagana będzie karta graficzna, która posiada akcelerację 2D jak i 3D Funkcje z programu Lucy będą miały takie same wymogi jak ten program. Zbiórka pieniędzy nie została jeszcze rozpoczęta. Swoje uwagi, sugestie można składać w tym wątku na forum morph.zone.

  Czytaj dalej...
 • Aktualizacja gier dla MorphOSa

  pampers Luty 6, 2016 11:17

  Aktualizacji doczekały się 2 gry dla naszego systemu. Pierwsza to platformówka Sqrxz, do ściągnięcia ze strony autorów. Drugą grą a właściwie uaktualnionym portem gry jest Hexen II: Hammer of Thyrion do pobrania tutaj.

  Czytaj dalej...
 • Chelp – czyli przydatna pomoc

  pampers Styczeń 31, 2016 9:47

  Petteri ‚jPV’ Valli przygotował bardzo ciekawy skrypt o nazwie Chelp, którego zadaniem jest opisywać każdą funkcję dostępną w katalogu C. Skrypt napisany jest w Lua, jego instalacja jest bardzo prosta (wystarczy użyć załączonego w archiwum instalera). Po instalacji wystarczy wpisać w Shellu Chelp Komenda, żeby otrzymać dokładny jej opis wraz z parametrami. Skrypt można ściągnąć z Aminetu.

  Czytaj dalej...
 • GoogleDrive Handler dla MorphOSa

  pampers Styczeń 30, 2016 8:59

  Na Aminecie pojawił się handler GoogleDrive w dedykowanej wersji dla MorphOSa. Pozwala on na używanie swojego dysku Google jako zwykłego dysku pod systemem. Handler działa tylko w trybie odczytu, niemożliwy jest też eksport plików. Aby znieść to ograniczenie należy opłacić licencję w cenie 10 euro. Handler dostępny jest we wczesnej wersji 0.4, do ściągnięcia z Aminetu.

  Czytaj dalej...
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS to system lekki, szybki i efektywny godny spadkobierca amigowej tradycji
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS jest systemem wolnym od wirusów trojanów i złośliwego oprogramowania
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS pracuje na tanim i dostępnym sprzęcie komputerach Apple z procesorami PowerPC

Format FLAC w Reggae

Projekt jest zakończony.

Polski

Celem bounty jest dodanie do biblioteki Reggae obsługi formatu FLAC (Free Lossless Audio Codec). Oto etapy realizacji:

 1. Dekodowanie: klasy demuxera i dekodera FLAC.
 2. Zapis: enkoder i multiplekser FLAC
 3. Obsługa metadanych przez multiplekser i demuxer zgodnie z dokumentacją formatu.

Dodatkowe wymagania: dekoder powinien dekodować każdy strumień FLAC zgodny ze specyfikacją formatu. Enkoder powinien generować strumienie zgodne ze specyfikacją formatu. Klasy powinny współpracować z istniejącym oprogramowaniem używającym Reggae. Dekodowanie i enkodowanie nie może być wolniejsze niż przy pomocy libflac. Akceleracja w asemblerze i/lub z użyciem AltiVeca w miejscach, gdzie ma to sens.

English

The bounty goal is to add FLAC (Free Lossless Audio Codec) support to the Reggae library. Bounty stages:

 1. Decoding: demuxer and decoder classes for FLAC.
 2. Encoding: encoder and muxer classes for FLAC.
 3. Metadata support for muxer and demuxer, according to the FLAC specification.

Additional requirements: decoder should be able to decode any stream conforming to the format specification. Encoder must produce streams conforming to the format specification. Classes should work with existing Reggae based software. Decoder and encoder must not be slower than libflac one. Assembler and/or AltiVec accelerations will be used where applicable.

Projekt wsparli:
Fraggle 2000,00 zł
Roschmyr 100,00 zł
Papiosaur 50,00 zł
Ruud 150,00 zł
Jacek Piszczek 50,00 zł

Wypłaty:

Krashan – 1175 zł

Przekazanie środków na bounty Expose: 1175 zł.