MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
 • MorphOS 3.11 i AmigaOne X5000

  truman_burbank Lipiec 23, 2018 1:44

  Na stronie “Amigaone X5000 blog” można poczytać o wrażeniach z użytkowania systemu MorphOS 3.11 na rzeczonym komputerze.  Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • Przewodnik po instalacji systemu na Obligement

  truman_burbank Lipiec 21, 2018 3:10

  Opis instalacji MorphOS-a 3.10/3.11. Co prawda strona francuskojęzyczna, ale ma wbudowany translator (w tym na język polski) no i jest dużo ilustracji. Do poczytania tutaj: En pratique : Installation de MorphOS 3.10/3.11 Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • Orygin Web Browser z JIT JavaScript dostępny.

  waldiamiga Lipiec 18, 2018 3:33

  Nieco więcej niż tydzień od zapowiedzi, zajęło Markowi ‘BigFoot’ Olsenowi  przygotowanie wersji OWB JIT Java Script. Ów interpreter JIT ma włączony tylko pierwszy poziom, kolejny wymaga większego nakładu pracy. Ruszą one prawdopodobnie w połowie sierpnia. Autor zaznacza, że niektóre strony które działają w wersji non-JIT mogą nie działać w JIT, dlatego też prosi o składanie raportów o błędach (najlepiej we wątku na morph.zone). Pobrany plik wykonywalny należy skopiować do zainstalowanego OWB 1.25 (z MorphOS 3.11). Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • MorphOS 3.11 u Epsilona

  truman_burbank Lipiec 17, 2018 1:15

  Znany amigowy bloger opisał tę aktualizację u siebie. Do poczytania tutaj  Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • MorphOS 3.11

  truman_burbank Lipiec 6, 2018 1:05

  Jeszcze temat wersji 3.10 nie wygasł, a już jest MorphOS 3.11. Aktualizacja jest poprawkowa (wydajność, stabilność); istotne poprawki dotyczą Odyssey i FlowStudio.  Pełna lista zmian znajduje się tutaj Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS to system lekki, szybki i efektywny godny spadkobierca amigowej tradycji
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS jest systemem wolnym od wirusów trojanów i złośliwego oprogramowania
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS pracuje na tanim i dostępnym sprzęcie komputerach Apple z procesorami PowerPC

Emulacja MorphOS na Qemu – co słychać.5 lipca 2018


Od pewnego czasu prowadzone są prace nad emulacją płyty Sam460ex w emulatorze QEMU. W ostatnim czasie przyspieszyły one diametralnie i od kilku dni możemy podziwiać pierwsze efekty. W tej chwili autorzy chwalą się uruchomieniem MorphOS-a, jednak nie na wirtualnej Sam460ex (nie bootuje się, ale wkrótce się to może zmienić) a Mac99. Na razie działa to jeszcze tak jak to powinno. Niezbędne jest “połatanie” Qemu a i tak prędkością działania pozostawia sporo do życzenia, i tak:
OWB uruchamia się ok. 2 minut a kilka minut zaczekamy na Installation Wizard. Poza tym nie grzeszy stabilnością, lubi się zwiesić.
Pewne rzeczy w systemie wymagają zmniejszenia priorytetów (temperature.sensor) gdyż bardzo obciążają emulowany procesor.
Nie działa dźwięk, USB a karta emulowana graficzna wyświetla tylko 2D. Myślę że w wersji 3.0.0 QEMU będziemy mogli uruchomić zarówno MorphOS jak i AmigaOS 4x czy AROS PPC.
Poniżej kilka zrzutów ekranu.
QEMU i Installation Wizard w MorphOS 3.10
QEMU i komenda cpu w MorphOS 3.10

Zamieszczone przez: waldiamiga, 1 komentarz

Komentarze:

 • Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.