MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

DigiRoller 1.210 maja 2012

Wersja 1.2 DigiRollera, czyli odtwarzacza modułów muzycznych w formacie DigiBoostera Pro powstała po zebraniu uwag użytkow­ników do wersji poprzedniej. Przydatną opcją będzie na pewno możliwość podniesienia głośności modułu, sympatycznym dodatkiem jest też polska wersja instrukcji. Pełna lista zmian na stronie programu.

Zamieszczone przez: admin, 6 komentarzy

Komentarze:

 • AvatarMDW

  Tak się zastanawiam gdzie dzisiaj byłby i jakby wyglądał DigiBooster gdyby od początku był tak ładnie pisany jak DigiBooster3 i ciągle był rozwijany. No ale nic – lepiej że chociaż teraz jest przepisywany praktycznie od zera i wreszcie poprawnie i po nowemu. 🙂 Takiego softu nam trzeba, bo multiplatformowe opensourcowe przystosowane do amigowych warunków produkcje to tylko półśrodki, które łatają nasze dziury w oprogramowaniu.

 • Avatarkrashan
  Tak się zastanawiam gdzie dzisiaj byłby i jakby wyglądał DigiBooster gdyby od początku był tak ładnie pisany jak DigiBooster3 i ciągle był rozwijany.

  W ogóle by nie wyglądał. Wymagania sprzętowe DB3 przeniesione w rok 1999 byłyby całkowitą abstrakcją. Nawet DBPro 2 wyprzedził swoimi wymaganiami epokę, zwłaszcza w Polsce. Fala narzekań przewinęła się przez prasę drukowaną i dyskietkową. A i obecnie wobec DB3 padło kilka głosów, że „jak to, nie daje rady na 68040? To jakiś gniot pewnikiem.” To jest problem z częścią amigowej społeczności, że chcą programów z funkcjonalnością na miarę roku 2012 na sprzęcie z roku 1992. Tak się, panie i panowie, nie da. Na sprzęcie retro używamy programów retro.

  Takiego softu nam trzeba, bo multiplatformowe opensourcowe przystosowane do amigowych warunków produkcje to tylko półśrodki, które łatają nasze dziury w oprogramowaniu.

  Tak, ale nie można być jednocześnie zapatrzonym w Renoise i w A1200 z czwórką fastu.

 • AvatarMDW

  Słuszna uwaga. Faktycznie od Amig klasycznych wymaga się cudów używając jednocześnie czterordzeniowych potworów tysiące razy zgniatających takie Amigi. To zaklęty krąg bez wyjścia. Mnie jakoś zawsze kręciły Amigi z górnej półki pozwalające docenić i skorzystać z dobrodziejstw systemu. Ale dopiero w czasach MorphOSa mnie na takie "Amigi" było stać. 🙂

  Jeżeli o mnie chodzi to uważam, że jak już trzeba wybrać to lepiej wspierać tych, którzy inwestują w amigowe nowinki (nieistotne czy MorphOS czy AmigaOS4) niż tych, którzy w niedziele odpalają A1200 z fastem żeby pograć w SuperFroga. Oni przecież mają masę softu odpowiedniego dla ich sprzętu i systemu. Jest przecież ProTracker. 🙂

 • Avatargilban

  A ja mam pytanie: Czy jak już się kiedyś najnowszy DigiBooster 3 pojawi, czy będzie go można w Polsce za złotówki kupić, czy tylko i wyłącznie na stronie: http://www.amigashop.org ?

  I czy można się orientacyjnie dowiedzieć jaka będzie cena tego programu na Morphosa ?

  Kolejne już ostatnie pytanie: Czy jest szansa, aby sam DigiRoller pojawił się również pod Windowsa, z ominięciem WinUAE ?, lub przynajmniej jakaś wtyczka do Foobara 2000 umożliwiająca odsłuch plików bezpośrednio w nim ?

 • Avatarkrashan
  czy będzie go można w Polsce za złotówki kupić

  Jeżeli znajdzie się chętny dystrybutor. Osobiście nie będę zajmował się sprzedażą.

  I czy można się orientacyjnie dowiedzieć jaka będzie cena tego programu na Morphosa?

  Trzeba pytać w APC&TCP.

  Kolejne już ostatnie pytanie: Czy jest szansa, aby sam DigiRoller pojawił się również pod Windowsa, z ominięciem WinUAE?

  Tak.

  jakaś wtyczka do Foobara 2000 umożliwiająca odsłuch plików bezpośrednio w nim ?

  Przyznam, że rzut oka na SDK do foobara mnie trochę przeraził. C++, wzorce, generatory interfejsów, cuda, wianki. Myślę, że playera DB3 da się spokojnie zapakować do zwykłego DLL-a. Wtedy windowsowi geniusze mogą z tego zrobić nawet plugin do foobara.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.