MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

DGen 1.3231 maja 2013

Tajemniczy DGen to emulator konsoli Sega Genesis/Megadrive. Portem programu zajął się Joni Valtanen. Trzeba przyznać, że autor zadbał o detale – obsługa tooltypów ikony jako alternatywa parametrów z linii komend, systemowe okno wyboru plików do załadowania obrazu ROM i instrukcja w AmigaGuide to może drobiazgi, ale jednak cieszą. Opcjonalnie DGen może wyświetlać ekran emulowanej konsoli za pomocą funkcji TinyGL. Emulator zawiera też wersję z debugerem, która może się przydać hobbystom chcącym pisać gry na tę konsolę. Program jest do pobrania z MorphOS Files.

Zamieszczone przez: admin, 1 komentarz

Komentarze:

  • Ender

    Dziękuję bardzo. Miło pograć w starocie. Przy okazji wszelkiej maści emulatorów zawsze u mnie pojawia się w głowie pytanie, a nie dałoby się zrobić nowszej wersji natywnej dla MorphOS-a? Na wielkie projekty znanych, pewnie nie ma co liczyć, ale na mniejsze i fajne choćby z naszego podwórka? Chętnie zapłaciłbym za możliwość pogrania sobie w takiego Wacka detektywa, Skauta Kwatermistrza itd. Co wy na to, przeportować to co cenne i przestać marzyć o (JIT) używaniu klasyka (głównie do gier) w postaci emulatora?

  • Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

    Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056