MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
 • MorphOS 3.11 i AmigaOne X5000

  truman_burbank Lipiec 23, 2018 1:44

  Na stronie “Amigaone X5000 blog” można poczytać o wrażeniach z użytkowania systemu MorphOS 3.11 na rzeczonym komputerze.  Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • Przewodnik po instalacji systemu na Obligement

  truman_burbank Lipiec 21, 2018 3:10

  Opis instalacji MorphOS-a 3.10/3.11. Co prawda strona francuskojęzyczna, ale ma wbudowany translator (w tym na język polski) no i jest dużo ilustracji. Do poczytania tutaj: En pratique : Installation de MorphOS 3.10/3.11 Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • Orygin Web Browser z JIT JavaScript dostępny.

  waldiamiga Lipiec 18, 2018 3:33

  Nieco więcej niż tydzień od zapowiedzi, zajęło Markowi ‘BigFoot’ Olsenowi  przygotowanie wersji OWB JIT Java Script. Ów interpreter JIT ma włączony tylko pierwszy poziom, kolejny wymaga większego nakładu pracy. Ruszą one prawdopodobnie w połowie sierpnia. Autor zaznacza, że niektóre strony które działają w wersji non-JIT mogą nie działać w JIT, dlatego też prosi o składanie raportów o błędach (najlepiej we wątku na morph.zone). Pobrany plik wykonywalny należy skopiować do zainstalowanego OWB 1.25 (z MorphOS 3.11). Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • MorphOS 3.11 u Epsilona

  truman_burbank Lipiec 17, 2018 1:15

  Znany amigowy bloger opisał tę aktualizację u siebie. Do poczytania tutaj  Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • MorphOS 3.11

  truman_burbank Lipiec 6, 2018 1:05

  Jeszcze temat wersji 3.10 nie wygasł, a już jest MorphOS 3.11. Aktualizacja jest poprawkowa (wydajność, stabilność); istotne poprawki dotyczą Odyssey i FlowStudio.  Pełna lista zmian znajduje się tutaj Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS to system lekki, szybki i efektywny godny spadkobierca amigowej tradycji
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS jest systemem wolnym od wirusów trojanów i złośliwego oprogramowania
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS pracuje na tanim i dostępnym sprzęcie komputerach Apple z procesorami PowerPC

Calimero 2.017 stycznia 2016

Carsten Siegner wydał nową wersję swojego programu DTP – Calimero. Wersja 2.0 przynosi wiele nowości, w tym obsługę animacji, plików WEBP i APNG, podgląd strony oraz animacji, możliwość umieszczania kodów QR. W programie poprawiono także błędy. Calimero można ściągnąć z Aminetu.

Zamieszczone przez: pampers, 7 komentarzy

Komentarze:

 • waldiamigawaldiamiga

  Fajnie że Carstenowi się chce,zasysam choć nie korzystam w ogóle z tego typu softu, ale kto wie, może kiedyś się przyda.

 • pamperspampers Autor wpisu

  Ja chyba też nie zostanę użytkownikiem jego softu, chociażby prędkość wpisywania tekstu w tym Calimero woła o pomstę do nieba..

 • recedent

  Nie zamierzam używać tego krapowego programu dopóki autor nie naprawi podstawowego błędu “rozcinania” wyrazów pomiędzy dwie linie tekstu. Co więcej – na którejś z wcześniejszych wersji dało się pisać po polsku (wychodziły “ogonki”), teraz już sie nie da – wciśnięcie litery z klawiszem Alt blokuje cały program na dobre kilka sekund.
  Fajnie, że Carsten ma frajdę z tego, że coś tam sobie dłubie, ale ten soft nie zasługuje ani na wersję 2.0, ani na newsa.

 • pamperspampers Autor wpisu

  @Recedent

  Chyba się nie doczekasz bo po paru wypowiedziach na mzone to spisałem tego typa na straty..

 • Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.