MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
 • Testujemy Iris beta 25

  SZAMAN_exec.pl Maj 25, 2018 2:56

  Jacek ‘jacadcaps’ Piszczek od jakiegoś czasu pracuje nad nowym klientem pocztowym dla systemu MorphOS. Program Iris będzie posiadał obsługę IMAP oraz możliwość czytania i tworzenia maili w trybie HTML. W tej chwili możecie pobrać wersję beta 25, w której m.in. dodano obsługę aliasów, Yahoo! Mail i pola X-Mailer dla wychodzących wiadomości. Wszystkie błędy w wersji beta najlepiej zgłaszać na forum morph.zone. Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • Retro Stories

  truman_burbank Maj 23, 2018 9:29

  Na stronie “Wspieram to” trwa zbiórka na dokument opierający się na wspomnieniach twórców polskich gier, w tym amigowych hitów. Budżet określono na 6.000 zł. W sumie wywiadów udzieli kilkanaście osób; do tej pory nagrano trzy, a kolejne 13 osób (lista nie jest zamknięta) czeka w kolejce. Wśród nich będzie Mariusz Włodarczyk, znany pod ksywą ‘MDW’, znany z takich klasycznych amigowych gier jak “Pechowy prezent”, “Miasto śmierci”, “Rycerze Mroku” czy morphosowy ‘Fortis”. Także Maciej Frontkiewicz (“Alfabet śmieci”). Lista jest zacna. Warto zajrzeć, a może i wesprzeć. Strona zbiórki jest pod tym linkiem: Retro Stories   Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • Zachęcam do współpracy

  truman_burbank Maj 21, 2018 1:15

  Każdy, kto chce nadsyłać newsy, może dostać taką możliwość. Wiążę się to ze zmianą uprawnień (ze “subskrybent” na “współpracownik”) i taki tekst po zatwierdzeniu wyląduje jako news. Myślę, że fajne by było, jakbyśmy to miejsce wypełniali treściami wspólnie. Tak że śmiało można zgłaszać się do współpracy, nawet tu w komentarzach. Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • Open X Com

  truman_burbank Maj 20, 2018 10:16

  Port gry “Open X Com” ukończony. Jakiś czas temu ‘Drako’ namówił   ‘stefkosa’ na sportowanie tej gry i ten dzisiaj właśnie wrzucił kompilację – świeżutkie archiwum możecie zassać stąd: http://stefkos.amigazeux.net/openxcom.lha Jest obsługa UFO Enemy Unknown + UFO Terror From The Deep. Port opiera się na wersji 1.0.74xxxx (poprzednia wersja to 0.97) i zawiera poprawki ‘stefkosa’. Więcej na temat portu w pliku readme w archiwum z grą. Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • Pixel Heaven 2018

  truman_burbank Maj 19, 2018 1:15

  Wielka impreza rangi europejskiej “Indie & Retro” zbliża się. Warszawa, 8-10 czerwca. Informacje na stronie organizatora Pixel Heaven 2018 Amigi tam może być niewiele, ale parę znanych nazwisk przewinie się – szczegóły pod linkiem. Ze strony MorphOS-a nieoficjalnie (bo występuje tam głównie jako promotor FriendUP) będzie można spotkać ‘stefkosa’, który należy do „dev teamu” MorphOS-a. Podziel się:

  Czytaj dalej...
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS to system lekki, szybki i efektywny godny spadkobierca amigowej tradycji
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS jest systemem wolnym od wirusów trojanów i złośliwego oprogramowania
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS pracuje na tanim i dostępnym sprzęcie komputerach Apple z procesorami PowerPC

Budzimy się do życia16 maja 2018

Dzięki zaangażowaniu i pomocy ‘widelca’ strona została reaktywowana. Więcej na forum w wątku Reaktywacja MorphOS.pl

Ponieważ ostatnio nie były wrzucane nowości, kolejny “news” będzie zbiorczy, obejmując najważniejsze rzeczy od stycznia 2017 do teraz. 

Zdaję sobie sprawę, że musi minąć nieco czasu, może nawet dużo, zanim to miejsce na powrót się zaludni. Uważam, że warto było je utrzymać.

Forum żeby żyło musi mieć użytkowników – zachęcam do powrotów, wpisów na forum i podawaniu dalej, że strona znów jest aktywna. 

Zamieszczone przez: admin, 10 komentarzy

Komentarze:

 • SZAMAN_exec.pl

  Fajnie, że strona znowu odżyje. Jako redaktor eXec.pl pomimo tego iż regularnie przeczesuje sieć w poszukiwaniu newsów na temat Amigi i AmigaOS to na koniec z ciekawości zaglądałem także tutaj. Dla mnie powstanie tego portalu było czymś oczywistym i wiązałem z nim pewne nadzieje związane z unormowaniem się sytuacji Amigi NG w naszym kraju. Potem jednak przyszła era “klasyka” i wszystko się potoczyło zupełnie inaczej… Obecnie także mam w domu MOSa na PB (amigowy mobile z rozsądku :-)), a więc nie wykluczam swojej aktywności (może nawet jakieś newsy będę nadsyłał) także na morphos.pl. A tych którzy są obecni w social media zapraszam także na FB Grupę Użytkowników Komputerów Amiga NG i systemów (MOS, AROS) pokrewnych i pod mojego Twittera (jest on także na głównej stronie eXeca), gdzie są i będą kolejne posty o moich bojach z MOS.

  Swoją drogą ten post jest dosyć historyczny – jest jednym z nielicznych moich postów poza eXeciem od wielu, wielu lat. 🙂

 • waldiamigawaldiamiga

  No i fajnie. Dobrze że Pampers nie wrzucił w NIL: tej stronki. Teraz przejmijcie MorphOS Files od Kraszana i będzie komplet 🙂
  BTW: Będzie możliwość wrzucania newsów, coś w deseń podobnie jak na PPA?

 • truman_burbank

  MorphOS Files jest hostowany w formie archiwum na PPA i jest to strona martwa, więc już są dwa powody że nie ma sensu przejmować. Zwłaszcza że jest następca repozytorium. Poza tym są ograniczone zasoby ludzkie 😉
  Newsy będę starał się wrzucać, nie ma innej drogi na rozruszanie forum, przecież to ich brak przyczynił się do martwoty. Tylko, że nie zawsze codziennie coś jest. Niemniej będę się starał. Jakby mi się nie chciało, to bym się na to nie porwał 🙂

 • AS

  No wreszcie :-). Już się bałem, że strona umarła. Co jakiś czas zaglądałem i niestety nic. U tu dziś taka miła niespodzianka!

 • truman_burbank

  No raczej nie. Temat byłby z ‘widelcem”. On ma możliwości hostowania strony, wszelkie sprawy techniczne większego kalibru to tylko z nim.
  To co jest przeniesione to tylko ta strona. Dziwna zresztą, bo forum realizowane jest przez wtyczkę WordPressa, a szablon to jest “ręczna robota”. Możliwe że będą jakieś udogodnienia (np. podgląd postów na forum przed wysłaniem), ale to ‘widelec’ musi wyrazić chęć, a przede wszystkim znaleźć czas.

 • MDWMDW

  Fajnie, że komuś się znów zachciało. Na pewno będę zaglądał częściej niż po każdym newsie jaki pojawi się w RSS.

  A właśnie – co jest z RSSem? W starym kanale RSS nie pojawiają się już nowe wpisy, a nie wiem jak dodać nowy. Feedly znajduje mi tylko kanał z komentarzami. Ja bym jednak wolał kanał z newsami (komentarze ogarniam sam).

 • truman_burbank

  No zobacz teraz, guzik RSS na głównej nad galerią. Subskrypcja klikiem w ten tyci przycisk. Bezpośredni adres to http://morphos.pl/rss
  Dubluje się teraz z listą “Dzieje się” dlatego dałem tylko 5 pozycji.

 • Dodaj komentarz