MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

BattleSquadron31 grudnia 2013

Bazując na fali zainteresowania grami retro, firma Seal of Action postanowiła wskrzesić amigową, pionowo przewijaną strzelankę z 1989 roku, czyli BattleSquadron. Grę oczywiście wydano przede wszystkim na smartfony (Android/iOS), przy okazji na Windows i MacOS-a, a z rozpędu jeszcze na MorphOS-a i AmigaOS 4. W demo gry, dostępne na MorphOS Files, można popykać za darmo, natomiast pełna wersja to 12,5 euro w wersji elektronicznej, ale można też sobie zakupić kolekcjonerską edycję na CD, z plakatem i innymi frykasami za dwa razy tyle, a nawet ekstra wersję z autografami twórców. Grafika została jako tako podrasowana, muzykę zostawiono bez zmian i to akurat dobrze. Jeżeli ktoś lubi się wczuwać w klimat retro, może sobie nawet włączyć symulację linii obrazu starego telewizora. Prędkość działania jest bez zarzutu na czymś w okolicach 1.0 GHz i wyżej.

Zamieszczone przez: admin, 7 komentarzy

Komentarze:

 • AvatarEnder

  No to miła wiadomość. Osobiście zagrałbym jeszcze w N&S remake, ale na to chyba nie ma szans, czy może trzeba uderzyć gdzieś z listem polecającym?

 • Avatarkrashan

  Próbowałem demo, ale dla mnie poziom trudności na początku jest za duży. Podobne w gruncie rzeczy gry takie jak Open Tyrian, czy Chromium B.S.U. wydają się być łatwiejsze.

 • Avatarrecedent
  Próbowałem demo, ale dla mnie poziom trudności na początku jest za duży.

  Zawsze możesz przestawić poziom trudności na Easy. A poza tym – nie ma co dawać autofire, domyślna powtarzalność broni jest za mała. Trzeba walić w klawisz i tyle.

  W Battle Squadron ciekawe jest to, że jedno trafienie i giniesz. Nie ma to tamto, żadne osłony, pancerze i inne bajery. Trzeba między tymi kulkami nieźle manewrować, szczególnie na początku, z podstawową bronią. Ale w sytuacji podbramkowej zawsze można walnąć "Concsn missile" (czy jak to zwał), która "zeruje" wszystkie pociski na planszy.

  P.S. Grafika nie jest podrasowana, a przynajmniej ja tego nie zauważyłem. Chyba, że mówisz o tej animacji wprowadzającej, w której wycięty z planszy tytułowej stateczek zbliża się do planety, albo o superestetycznych panelach po bokach 😉

 • Avatarpampers
  A co ten VAT taki duży – 25%, u nas tyle nie ma.

  Spoko, rudy pewnie czyta morphos.pl i dołoży jeszcze 2% wedle Twojego życzenia 😉

 • Avatarwaldiamiga
  A co ten VAT taki duży – 25%, u nas tyle nie ma.

  Spoko, rudy pewnie czyta morphos.pl i dołoży jeszcze 2% wedle Twojego życzenia 😉

  Przeca od stycznia ma być 31% , by żyło nam się lepiej 🙂

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.