MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

AudioEvolution 4 za darmo!12 kwietnia 2012

Niemalże 2 lata temu zainicjowana została akcja mająca na celu przekonanie Davy Wentzlera do opublikowania jego sztandarowego produktu dla systemu MorphOS. Wtedy cel został osiągnięty. Niedawno jednak okazało się, że Dave najprawdopodobniej zrezygnuje z rozwijania programu na amisystemy a sam AudioEvolution zostanie udostępniony za darmo. Nie trzeba było długo czekać, program od niedawna dostępny jest w darmowej wersji dla naszego ulubionego systemu. Można znaleźć go na stronie autora, dostępny jest pod tym linkiem.

Zamieszczone przez: admin, 6 komentarzy

Komentarze:

  • AvatarMDW

    A co się stało, że się facetowi tak nagle odwidziały amisystemy? Kolejny który "dorósł"? 😉

  • Avatarpampers
    A co się stało, że się facetowi tak nagle odwidziały amisystemy? Kolejny który "dorósł"? 😉

    Czort go znajet.. Od dawna nowa wersja programu była tylko dostępna dla Windowsa i Linuxa, widocznie tam ma większy zbyt niż na poletku MorphOS, Aros i AmigaOS razem wziętym..

  • AvatarMDW
    A co ten program oferuje w porównaniu do DB, którego Grzegorz pisze?

    Myślę, że to dwa zupełnie różne programy. DigiBooster3 to nowoczesny tracker, a AudioEvolution4 to program do składania ścieżki dźwiękowej (coś jakby wielościeżkowy magnetofon z możliwością modyfikacji dźwięku na każdej ścieżce).

  • Avatarkrashan
    A co ten program oferuje w porównaniu do DB, którego Grzegorz pisze?

    Oferuje inne podejście do tworzenia muzyki. Tego rodzaju programy w pewnym sensie symulują magnetofony wielościeżkowe, zarówno pod względem sposobu pracy jak i wizualnie (poziomo przewijany obszar roboczy podzielony na ścieżki, dźwięki zaznaczone prostokątami). Są generalnie bardziej zorientowane na montaż niż na kompozycję. Przykładowo wygodny w Audio Evolution będzie montaż słuchowiska albo reportażu, w DigiBoosterze też można to teoretycznie zrobić, ale wymaga to sporej gimnastyki. Tracker natomiast jest moim zdaniem wygodniejszy w komponowaniu muzyki, ponieważ ma zapis nutowy, koncepcję instrumentu, oraz typowych efektów muzycznych przy "grze" na tym instrumencie, np. vibrato, portamento czy arpeggio. Zapis nutowy nie jest co prawda klasyczny z pięciolinią, ale typowy zapis trackerowy jest (chyba) łatwiejszy do czytania dla osób bez przygotowania muzycznego.

  • Dodaj komentarz